Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha kezdek...

Mit tegyek, hogyha kezdek megbolondulni a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
Amikor tudnék aludni, mert a gyerek alszik, akkor nem tudok aludni. Amikor fent kellene lennem, akkor állandóan álmos vagyok, alig bírok fent lenni. Van, hogy 2 napot nem alszok. Tegnap "halucináltam" is, ha bementem a szobába, vagy a konyhába, azt hallottam, hogy kinyitódik az ajtó és becsukódik. De folyamatosan. Nyáron egyszer volt egy ehhez hasonló: a nagynéném és az unokatesóm hangját hallottam (pl.: ha elment egy nő meg egy fiú az ablak alatt, és beszélgettek, akkor a hangjuk tisztára úgy hallatszott, mintha ők jöttek volna).
2021. szept. 25. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Kérj segítséget! Valaki vigyázzon a babára, te pedig vonulj el és aludj. Mert ennek így rossz vége lesz.
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Mekkora a gyerek?
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, kérj segítséget, hogy tudj aludni.

Barátainknak megszületett a második babájuk, extra hasfájós volt, rengeteg energiát igényelt. Apukának szabadságot kellett kivenni a melóhelyről mert ő is hallucinált már. Nagyszülőket, tesókat, akit lehet mozgósíts.

2021. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Senki sincs, aki úgy segítene, hogy nem néz le emiatt. Nem is merem elmondani senkinek, mert így is az van, hogy nem csinálok semmit.
2021. szept. 25. 13:42
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Lòadag vitamin,főleg vas,magnezium,D vitamin ès esetlet teák:levendula ès citromfű(nyugtat). Mekkora a gyerek? Nekem is nehèz elaludnom sokszor...este jòl bevacsizok,befűtök a szobában ès jobban megy :D
2021. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy gyereket nevelsz már nem egyenlő a semmivel. Az első három hónapban, ha nincs a férjem éhen haltam volna a koszos lakásban.

Bébiszittert is lehet hívni. Hidd el neked lesz jobb, az higy mások mit mondanak meg ne érdekeljen. A kialvatlanság nem játék, a gyerekkel se úgy tudsz foglalkozni

2021. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, ki pontozta le a 6-ost, de jó nagy gyökér lehet.

Ez a helyzet nem játék.

Kérdező, ha anyagilag belefér, tényleg fogadj fel bébiszittert egy napra. Muszáj segítséget kérned, mert így meg fogsz borulni és az senkinek sem lesz jó, azt elhihetik. Az egészséged az első - és ebbe a mentális egészség is beletartozik. És az egészséged megőrzése nem csak a te érdeked, hanem a családodé is. Gondoljanak amit akarnak, sz@rd le, de segítsenek!

2021. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora a gyerek? Nagyon pici? Hozzá kell szoktatni az éjszaka és a nappal ritmusához. Pl. úgy, hogy nappal másik helyiségben van, éjszaka a hálószobában. A másik, hogy akárki akármit mond, az első hónapokban altasd magad mellett. Az, hogy te mellette szuszogsz, hallja a szívverésed, őt is megnyugtatja, elálmosítja. Később ráérsz átszoktatni a saját ágyába, előbb szokjon hozzá, hogy éjjel alszik, amikor anya is alszik. No meg persze ő alszik napközben is, amíg kicsi, de a legfontosabb, hogy ezt az éjjeli alvást megszokja. Különösen fontos, hogy az esti alvás előtt bőséges legyen a szopi/tápi, ha szoptatsz, nagyon fontos, hogy elkerüld az élénkítő és puffasztó ételeket, illetve hogy az esti alvás előtt alaposan meg legyen büfiztetve. Ezeket amiatt írtam, mert írtad, hogy nincs segítséged, ezeket egyedül is meg tudod csinálni. De a legjobb lenne azért, ha számíthatnál valakire.
2021. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok: még annyi, hogyha ébren van, de te aludnál, nem muszáj ám non-stop szórakoztatni, amíg nem sír, hanem nézelődik, szundíthatsz, ha pár percet is. Alváshiánynál a mikroalvások jól jönnek valamennyire.
2021. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

2 hónapos.

Nem altatom magam mellett, mert úgy végképp nem tudok aludni.


De én ezt így ha elmondanám a férjemnek, bolondnak nézne. Anyósom meg világgá kürtölné, hogy bolond vagyok és nem szeretem a gyereket. Bébiszitter meg óránként 2000 forint, a pszichológus 6000.

2021. szept. 25. 14:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!