Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek miért nem gondolják...

Egyesek miért nem gondolják át, hogy a gyerekvállalás költségekkel is jár? (akinek nem inge, ne vegye magára)

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert felelőtlenek. Egyébként magam is meglepődtem,mennyi mindenre kell költeni,amíg nem volt gyerek,pedig tudtam,hogy lesznek plusz kiadások és nem is állunk olyan rosszul. Ezt sajnos akkor tapasztalja meg az ember,ha már megvan a gyerek. Sokan csak szülnek aztán kuncsorognak a közösségi oldalon igyen cuccokért mert kb.enni se tud adni a gyereknek.
2021. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, biztos vannak meglepik, váratlan kiadások. Nem is erre gondoltam. Van, akinek a látható, tervezhető alap is gond, és őket látom leghangosabban panaszkodni, hogy kevés a családtámogatás. Azt nem tudom, valóban ők vannak-e többen, vagy a gyereket nevelők kisebb, de annál hangosabb része.
2021. szept. 27. 08:27
 3/11 anonim ***** válasza:
99%
Te úgy vagy szocializálva, hogy tervezz, mások meg úgy, hogy nem. Tudom, hogy ez teljesen elképzelhetetlen, nekem is, de ettől még így van.
2021. szept. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Ők a hangos kisebbség, legalábbis a környezetemben a legtöbben úgy vállalnak gyereket, hogy megvannak legalább a minimális feltételek minden téren. Az első válaszolóval egyetértek, annyival egészíteném csak ki, hogy nem tudnak előre gondolkozni, hogy az a gyerek nő és folyamatosan szükség van, egyre röbb mindenre. Leginkább tanévkezdésnél látom (mert nekem már ovis a legkisebb), hogy táskát, tolltartót stb sem tudnak venni a gyereknek, a legtöbbjüknél nem új probléma ez (nem hírtelen elvesztett munka miatt nem tudják, amúgy se tudták volna).
2021. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos sokszor nagyobb a nyomás, hogy megfeleljenek másoknak, vagy nekik is legyen, ami másnak van, az már mindegy hogyan :(

Okok:

-barátnőmnek, kollégámnak,tesómnak már van, nekem meg nincs.

-kifutok az időből, ezért az első fsztól muszáj egy gyereket összehoznom, mert mi lesz velem ha egyedül maradok

-csokot megkapjuk azt élünk mint hal a vízben (...meddig?)

Azt már nem nézik, hogy ez mivel jár, kiadásokkal, éjszakázásokkal, áldozatokkal, önmagunk némi háttérbe szorulásával.

Mindent a látszatért és a saját önző érdekeikért...

2021. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én azt látom hogy inkább ez a többség. A gyerek az emberek többségének agyban egy éves korig tart, esetleg oviig. Aztán jön a meglepi, hogy ahogy nő a gyerek, szignifikánsan többet zabál, és a képzése sem éppen olcsó - cserébe az államilag felvehető lóvé egyre csökken, végül amikor a legnagyobb szükség lenne rá (ie. egyetem és életkezdés), akkor vége van.
2021. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én is azt látom, hogy a gyerek felé való törődés jobb esetben ovi közepéig tart. Amikor már a gyereknek lennének igényei, vágyai stb.. na onnantól nyűg egy családnak. Sokszor már egy fa darabban több érzelem van mint egy anyában. Fiam másodikos egyke(az is marad) mert így anyagilag jól jövünk ki. Szinte hetente csodálkoznak rá, hogy miért nem lesz több? Van aki meg azért mert a gyerekkel foglalkozva van, minden héten kirándulunk stb.. van aki inkább cigizik mint hogy a gyerekét elvigye fagyizni?
2021. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Sokaknak fogalma nincs, mert nem volt körülötte gyerek korábban. Bemész pl a drogériába és azt látod, hogy jaj 2-3 ezer Ft egy csomag pelenka, nem vészes, aprópénz, igen ám csak abból kell 5 db egy hónapban, ugyanez a tápszer, a babaápoló szerek. A babaholmik ára is durva, teljesen megdöbbentem emlékszem amikor megláttam hogy mennyibe kerül egy kiságy, egy autósülés vagy egy babakocsi ha nem a legalját akarja az ember és amíg terhes nem lettem nem is néztem utána ezeknek egyáltalán, mert pl az Ikeában séta közben ott volt az út közepén a 10 ezres, biztos ilyen nagyságrend, hát a nagy lótúrót. Mióta óvodás is folyton folyvást jönnek a kiadások, ebédpénz, gyümölcsnap, kirándulás, csoportpénz, délutáni sport foglalkozás, még csak szeptember van de már elnyűtte az udvari cipőjét pedig zsír újat vittem be neki, jön a hideg idő megint új cipőket, ruhákat kell neki venni itthonra és külön az oviba is ha nem akarom hogy a rendes ruháit amortizálja bent és úgy nézzen ki mint egy ágrólszakadt. Ezeket nem látja akinek nincs gyereke, max hallomásból értesül de az nem olyan, én sem gondoltam a gyerek előtt nagyon sok mindenre és nyilván tudja az ember, hogy egy másik élőlény életben tartása költséges, de nem mindig gondol bele, hogy mennyire.

Nekünk egyébként nem okoznak gondot ezek a kiadások, van rendes alapunk, de attól függetlenül, hogy nekünk nincs rá szükségünk szerintem is kevés a családtámogatás, nem a Gyest emelném mert azért nem kell tenni és boldog boldogtalan ne ebből éljen mint Marci hevesen, de a Gyed lehetne magasabb, iskola- óvodakezdés előtt a csp összege is lehetne magasabb a beíratott gyerekek szüleinek vagy adhatnának erre külön támogatást jövedelemtől függően, mert sokaknak gondot okoz és nem választás kérdése, hogy akar-e venni tanszereket az ember. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudom lenne-e ennek értelme, mert szerintem sok olyan ember lenne aki ezt sem rendeltetésszerűen költené el és ahelyett, hogy a gyereknek venne iskolatáskát, családilag bezabálnának a mekiben és utána beülnének moziba, úgyhogy nehéz kérdés mert sok esetben hiába emelnének az összegen, rengeteg szülő van aki ezt nem arra költi amire kapja.

2021. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ez a baj, én is ezt látom hogy azok nyígnak a leghangosabban hogy kevés a pénz az államtól meg Orbán egy g*ciputtony hogy nem ad többet akik elherdálják ezt az összeget szórakozásra, bagóra meg egyéb indokolatlan dolgokra aztán a kölykeikre meg nem marad és akkor megy az elégedetlenkedés. Sokaknak tényleg csak addig számít a gyerek amíg baba, vagy még addig sem és utána huszadrangú dolog nekik normális felszerelést venni ha apuka el is szívhatja a családit meg anyuka vehet 3 pár új cipőt is a kínaiban. Az ilyen emberek meg szerintem az a rétege a társadalomnak akikkel nem érdemes foglalkozni csak a gyerekeiket sajnálom, azért az emberek többségének helyes sorrend van a fejében és normálisan gondolkodik a gyerekeiről úgyhogy nem lepődnek meg ilyen dolgokok hogy költeni kell rájuk, legalabbis a környezetemben.
2021. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Meggondolatlanok.

Főleg akinek nincs még gyereke és nem tudja, hogy mi mennyibe kerül.

Nekem 8 év van a gyerekek közt.

De meglepődtem, hogy mennyit emelkedtek az árak.

Arra se mentem a drogériákban van hipermarketekben. Most terhesség alatt meglepődtem mennyit emelkedtek az árak főleg a pelenka húzós.

Rengeteg pénz.

Az első gyereknél is sok volt.

9 év alatt rengeteg pénz.

Lehetva Csok miatt bátrabbak az emberek.

Az unokahugomék is felvették amikor megtudták, hogy jön a baba.

Felvettek még hozzá hitelt és 35millióért vettek házat vidéken.

Neki az olcsóbb nem felelt meg..

Havi 250ezer a törlesztője 10 évig meg a Csok 45ezer.

A férje két állásban dolgozik és szinte a Gyed-ből élnek.

A házat persze felkell újítani ezért nagynéném 16 órát dolgozik, hogy segítsen neki. Pofátlanul elfogadja a pénzt.

Minek vagy mire szült?

Mi először dolgoztunk, házat vettünk, felújítottuk és gyűjtöttünk, hogy mire jön a baba ne legyen gondunk.

Sajnos más nem így gondolkodik.

2021. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!