Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki kisgyerekes nővel...

Ha valaki kisgyerekes nővel jön össze, annak mik a hátulütői?

Figyelt kérdés
2021. szept. 29. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Kimarad minden, ami egy normális kapcsolatban benne van.

És nem egymás igényeihez igazodtok, hanem te alkalmazkodsz a nő gyerekeihez, pluszba még fizethetsz utánuk, de ne merj beleszólni a gyereknevelésbe, mert nem te vagy az apa. Nevelni nem nevelheted őket, csúnyán se nézhetsz rájuk, de eltartani eltarthatod.

2021. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

A nőnek sosem ő, vagy a párkapcsolat lesz az első. Hanem a gyerek. Engem speciel ez nőként nagyon zavarna, ha a páromnak nem én vagyok a legfontosabb.

Nincsenek spontán programok, nincs olyan, hogy este csak úgy beültök valahová enni egyet, mert a gyereknek házit kell ellenőrizni, aznap van a hajvágás, körömvágás, egyéb hisztis program. Hétvégén nem mehettek el csak úgy wellnessezni kettesben, mert pont nem akkor lesz apukánál a láthatás, a nagyszülők nem érnek rá stb. Kirándulni sem lehet csak úgy, mert a gyerek nem bírja a terepet, tempót, félóránként pisilnie kell, 2 óránként éhes lesz, éttermet/büfét kell keresni a semmi közepén stb.


Sokszor a gyerek még a szülőknek is nyűg, nemhogy egy idegennek.

2021. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem úgy kezdődik egy kapcsolat, hogy a féri “a minden” és csak egymáson van a fókusz, mivel ott van(nak) a nő gyereke(i), aki(k) a legfontosabb(ak) neki. Emiatt a pasi csak másodhegedűs lehet az életében. Persze van nő, aki ezt nem érezteti, meg van pasi akit ez abszolút nem zavar, tehát nem feltétlenül hátulütő, de szerintem olyan szép egy kapcsolat eleje amikor a felek csak egymásra hangolódnak már-már beszűkült szinten, hogy azt kár kihagyni és gyerek(ek) menedzselése mellett azért nincs annyi lehetősége egy anyának a szabadidőre.
2021. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
A randizós rózsaszín ködös részt átugorva rögtön a gyerek körül fog forogni az élet.
2021. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Akinek nem volt eddig gondja, most lesz.Vastag pénztárca kell hozzá és kötélvastag idegrendszer.Ha mindez adott akkor oké.Másodhegedűsnek nem mennék el egy gyerekes nőhöz.De te tudod.Nem te leszel az első.Független nők is vannak.Inkább olyant keress.
2021. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Ja, és a volt férjjel örökös lesz a vita.Nem sima boldogság hidd el.Ha bírod a gyűlölködés, akkor jó. Testőre lehetsz a nőnek.
2021. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Kisgyerekes nőként írom, hogy gyerekkel sok lesz a gond, a program, keveset fogtok tudni találkozni, és ha nem zúg beléd a nő, akkor nem is lesz olyan lelkes irányodba. Én most épp ezt tapasztalom, a hátam közepére sem kívánom az amúgy szimpi, de semmi különös randipartneremmel való beszélgetést, nincs igényem rá, hogy megismerjem.


Egyébként, ha ketten neveltek gyereket sem csinálhatod, amit akarsz, hogyha a másik nem helyesli, szóval ez bukta. Sosem teheted meg amit akarsz, csak, ha egyedül neveled a gyereked és a párod nem része az életeteknek, de ez ritka. Mindig kell kompomisszumot kötnöd, és ha olyan jut eszedbe, hogy lekeversz egyet a gyereknek atyai pofon címszóval, amit a párod nem helyesel, ugyanúgy válás lesz a vége ha édes gyereked, mintha nevelt!


Tehát én ezt nem írnám fel az egyedülálló anyák rovására, ez minden kapcsolatban, ahol gyerek van így van, akár pofonnal, akár édességgel, akár mittudomén, szobafogsággal. Ha a másik nem megy bele, nem teheted meg akkor sem, ha szerinted az a helyes.


Aztán az egyedülálló anyáknak kevesebb a pénzük(nem feltétlen, de általában igaz) és kötöttebb az idejük, tehát nincs hétvégi random wellness, minden szervezést igényel.


Szerintem csak ennyi van. Sok pozitív is jár velük, de ugye ez nem volt kérdés.

2021. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Na megjöttek a ph.asz nélkül maradt egyedülálló anyukák és lepontoznak mindenkit...
2021. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem, kedves #8-as. Én egy több mint 30 éve boldog párkapcsolatban élő nő vagyok, akinek a fia pont kisgyerekes nővel jött össze és teljesen mást tapasztalok náluk, mint amit itt a többség leírt.
2021. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk igazán nem volt semmi gond. Én vagyok az akkor 3 gyerekes anya, aki annó összejött a fiatalabb, gyerektelen férfivel, akit 15 éve a férjem. Teljesen normális életet éltünk/élünk. A gyerekek azóta kirepültek, már csak a közös gyerekünk van itthon. A nagyok csupa jó emlékkel emlékeznek vissza az életünkre. Azóta ők is külön életet élnek, diplomát szereztek. Sőt mi heti váltásban neveltük a volt férjemmel őket, ott is volt nevelőanyuka, aki szintén egyedülállóként fogadta el a 3 gyereket. Így volt havi két hét mikor gyerekrek nélkül, majd a közös gyerekkel éltünk. Tehát azt gondolom ez is simán megoldható.
2021. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!