Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csúfoltak legtöbbször...

Miért csúfoltak legtöbbször egy gyereket a óvodás csoportotokban és az általános iskolai osztályotokban alsó tagozatban?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Mert túl kövér vagy sovány volt.
Mert bepisilt vagy bekakált.
Mert folyton túrta az orrát.
Mert furcsa hangzású neve volt.
Mert a beszédje tért el a többiekétől.
Mert a füle/orra/szája/szeme/feje nagy/kicsi volt.
Mert a családi háttere volt eltérő a többiekétől.
Mert piskos ruhákban járt.
Mert kacsalábra húzta fel a cipőjét.
Mert nem tudta bekötni a cipőjét.
46 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Dagi/sírós/hisztis/szerencsétlen. Azt hiszem ezek voltak (én nem piszkálódtam és engem nem piszkáltam. Ha egx lány túl sírós volt, azzal nem játszottam.
2021. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Engem pl azért mert

-kövér voltam(sosem voltam kövér)

-korán értem(10 éves korom körül már nőtt a mellem, a tobbieke meg nem)

-a vezetéknevem miatt(felnőttként mindenki azt mondja, hogy milyen szép)


Az osztályban volt még olyan eset, hogy valaki pl budosebb volt vagy csak szimplán más mint a többi. Ezen kívül ciki volt fingani, de menő böfögni🤷‍♀️

2021. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Több is volt, ezért nem jelöltem. Testalkat, sírósság, szemüvegesség, bepisilés, fura neve miatt. Engem ezek közül a kövérségem és a fura vezetéknevem miatt (ezt a kettőt gyakran össze is kapcsolták, a nevemből ki lehet alakítani csúfneveket kövérségre) ért bántás. Én senkit sem csúfoltam.
2021. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Oviban volt egy kisfiú aki emlékszem állandóan behányt, ő volt a hányós Bence, nem tudom mi volt az oka, de tényleg rendszeresen a csoportszobába hányt.

Iskolában volt egy kislány akit az igénytelen, iszákos anyja eléggé elhanyagolt, sokszor jött iskolába büdös ruhákban, mosatlan vagy rohadó fogakkal, mosdatlanul, ő volt a büdös Brigi.

Utólag nagyon sajnálom őket, egyikük sem tehetett róla. Engem a nevem miatt csúfoltak egyébként.

2021. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Én nem emlékszem, hogy csúfoltak volna bárkit is, sem óvodaban, sem iskolában.
2021. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Huhh, hát sok ilyen volt, megpróbálom összeszedni.


Alsóban egy kislányt azért, mert énekes meg színész akart lenni, és egyfolytában énekelt meg táncolt (én is kinevettem nem egyszer), egy másik lányt azért mert szőrös volt a karja (aztán később azért, mert alacsony, a mai napig nincs több 150 cmnél), egy másik lány mindig ki volt közösítve, mert főnökösködött, meg egy fiút csesztettek mert túrta az orrát. De sokszor az is meg lett verve, aki csúnyán nézett Lakatos Dzsézönsztetemre. Ovira nem emlékszem.


Felsőben a szegényeket, a mentális betegeket, a kockákat, a rbancokat, a más zenei ízlésűeket bántották, és még sorolhatnám.

2021. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
A bukdácsolókat. Pedig nem tehettek róla, jobb lett volna, ha meg egy évet óvodában maradnak.
2021. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Pisis Pankára mai napig emlékszem, de vele más is volt, nem csak az, hogy bepisilt (ovi).


Anyukája nem hiszem, hogy borzasztó öreg volt, de öreggé aszott mert láncdohányos volt, amit persze akkor nem tudtam, de vissza emlékezve hogy nézett ki, meg folyton lógott a cigi a kezében, felnőttként leesik azért.


Szintén az anyukája szája féloldalasan lelógott, anya mondta is hogy agyvérzése volt.


A kislányon szódászifon vastagságú szemüveg volt, és folyton bepisilt. Pisi Pankának csúfolták. Én nem voltam csúfolódós, csak féltem az anyukája szájától és inkább kerültem. Ez van.

A barátnőmet azért csúfolták mert raccsolt.

Suliban engem a duciságom miatt csúfoltak.

2021. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

A fentiek közül nálunk egyik sem volt jellemző.

A legtöbb esetben azokat csúfolták, akik valamilyen téren kicsit furák voltak, pl volt valami olyan érdeklődésük, ami a többieknek szokatlan volt, vagy mást találtak viccesnek, mint mások, esetleg volt valami idegen szóhasználatuk. A legjobb barátnőm pl nagyon alacsony is volt, duci is, szemüveges is, és a szülei is elég idősek, mégsem ezek miatt csúfolták, hanem mert egyszerűen bármin képes volt vihogni, mindenről eszébe jutott valami egetverő hülyeség (na jó, ezeket sokszor együtt találtuk ki), és ő ezeken nagyon hangosan röhögött.

Volt egy fiú, akit nagyon érdekelt mindenféle műszaki dolog, őt emiatt piszkálták,főleg, mert szegény azt hitte, hogy ez mást is érdekel, és nagyon lelkesen magyarázott róla mindig.

Az egyik kislánynak szerintem nagyon durva megfelelési kényszere volt, ő volt a "puncsos Andi", mert mindig mindenben a tanár kedvében akart járni és 7 évesen is inkább tűnt egy ötvenes nőnek, mint gyereknek.

2021. okt. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Engem a kezem kinézete miatt csúfolták egy ritka börhiba miatt az iskolában,felnőttként vagy mikor idősebb lettem már vissza szóltam aki csufolni mert ezért .
2021. okt. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!