Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Kései gyerekek": milyen...

Ignis Subdialis kérdése:

"Kései gyerekek": milyen előnyeit/hátrányait tapasztaltad annak, hogy édesanyád 37+ évesen szült Téged?

Figyelt kérdés

Elsősorban szöveges megfogalmazás érdekel olyanoktól, akiket az édesanyjuk 37. életévénél idősebb korában szült. Olyan meglátások érdekelnek, amik tényleg összefüggésben vannak az anya/szülők életkorával.

A tapasztalat híjában, kívülállóként megfogalmazott elképzelések, vélemények sajnos nem érdekelnek, de a hasznos, őszinte válaszokért hálás vagyok.



2021. okt. 4. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Nem tapasztaltam se előnyét, se hátrányát. (0)
Közel ugyanannyi hátránya volt mint előnye. (- +)
Jóval több előnye volt, mint hátránya. (+ + -)
Jóval több hátránya volt, mint előnye. (- - +)
Csak előnyét tapasztaltam. (+)
Csak hátrányát tapasztaltam. (-)
58 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%

Anyám 38 évesen szült engem, 30 évesen öcsémet. Sohasem éreztem hátrányát. Fiatalos volt, sokkal jobb fej, és jobban nézett ki mint a 10 évvel fiatalabb anyuka társai. Én is 35 fölött szültem a lányomat, aki most 13 éves. Nekünk sincs egyelőre generációs problémank.


Én nem akarok a barátnője lenni, az anyja vagyok. Így a kapcsolatunk is laza és kiegyensúlyozott.

2021. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
39 évesen öcsémet. Elirtam az előbb.
2021. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
32%
Igaz nem én,de egyik ismerősöm 42 évesen szült. Nem tervezett baba volt, így külső szemmel a többség azt látja,hogy neveletlen a gyerek,nem hallgat az anyjára és nagyon nagy mértékben vissza van maradva.
2021. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó vagyok, természetesen ez nem mindenkire igaz,csak a saját tapasztalatok írtam le!
2021. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
45%
A szemközti szomszéd 48 évesen szült 2015-ben. Alig bírt a gyerek után szaladni, sokat ordibál a gyerekkel. Semmi energiája, türelme. Kb 1 éves volt a gyerek, amikor a hintaszékben tespedt, a gyerek meg a nyitott kapun kiment az utcára, ott futkorászott, de nem ment utána, döglött a hintaszékben. Még szerencse, hogy nem jött autó...
2021. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
38%
A kérdező a gyerekek véleményére kíváncsi nem az anyuka meglátásaira. Azért mert a szülő úgy gondolja hogy nincs ebből semmi probléma attól még a gyereknek származhat ebből hátránya. Nekem van egy ismerősöm akinek 40-en felül volt az apja amikor született a gyerek és iszonyatosan sok konfliktusuk volt mert nem tudták megérteni egymást. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag a nagyapja lehetne és a csaj most 20 éves de az apja már kezd lerobbanni.
2021. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%
39 évesen szült anyám, de elég fiatalos volt. Inkább most felnőttként rossz, hogy valószínűleg hamarabb fogom elveszíteni, már elég szenilis stb.
2021. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan csak 34 volt Anyu, Apu pedig 36, de válaszolok.

Van két bátyám. Őket 22 illetve 24 évesen szülte, tehát igen nagy a korkülönbség. Ennek a világon semmi hátrányát nem érzem, nagyon jó testvérek vagyunk és voltunk mindig is, imádjuk egymást. Ami miatt megemlítem őket, az az, hogy sajnos nemrég elvesztettük Apukánkat. 68 éves volt. :( És azóta párszor felmerült bennem, hogy ha nem lettem volna késői gyerek, akkor 32 év helyett tölthettem volna vele mondjuk 40-et, vagy annyit mint a bátyáim. Ugyanez igaz lesz Anyura is, ha majd egyszer ő is itthagy minket. Szóval ez, hogy minél későbbi gyerek az ember, annál fiatalabb lesz, amikor a szülei meghalnak. (Nem mintha 40 vagy 50 évesen könnyebb lenne elveszíteni őket, mint 32 évesen.)

Ezen kívül nem éreztem hátrányát sosem, szuper családom van.

2021. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%
#3-5 Még jó hogy leírta a kérdező, hogy csak a megélt tapasztalat érdekli, amit meg te kívülről látsz, az nem. #5 Meg hogy olyan hátrány, ami az életkorral van összefüggésben, mert pl. azt honnan tudod, hogy a szomszéd 21 évesen nem volt ugyanilyen idegroncs?
2021. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
57%
Majdnem 37 volt már anyukám, mikor engem szült (nem első gyereke vagyok). Generációs különbségekből adódó konfliktusaink voltak, rengeteg. Én egész életemben azt gondoltam, hogy jobb a kisebb korkülönbség, jobb az anya-lánya viszony abban az esetben. Ha tehetném, mindenkit lebeszélnék arról, hogy későn vállaljon gyereket. Tudod, 30 évesen nem mindegy, hogy az édesanyád 50 vagy 70 éves..
2021. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!