Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cigi, alkohol vagy energiaital...

Cigi, alkohol vagy energiaital a legkarosabb a magzatnak?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, tudom, hogy mind ártalmas
2021. okt. 5. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Cigi
2021. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Mindegyik máshogyan árt, nem lehet rangsorolni.
2021. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem mindegyik káros.
2021. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a nagy mennyisègű alkohol. Utàna nagy mennyisègű nikotin ,kis mennyisegű nikotin, a kevès, ritkàn fogyasztott alkoholnak kis esèlye van arra, hogy àrtson. Az energiaital inkàbb az anya vesèjèt karosìtja, a magzatra nem tudom hogyan hat.
2021. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

A legdurvább egyértelműen az alkohol, legalábbis a magzati alkoholszindroma ismert. Egyértelműen tönkreteszi az idegrendszert.

A cigizes nem okoz ilyen látható idegrendszeri tüneteket direktben, viszont koraszulest, korai lepenyoregedest, magzatnal oxigenhianyt igen, és ezek sem kedveznek az idegrendszer (és más) fejlődésének sem. A koraszülött státusz megannyi rizikója is ismert dolog.

Az energiaital az kb egy erős kavenak felel meg. Napi egy-ket kaverol nem bizonyították hogy ártalmas lenne.

2021. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Mindegyik, de gondolom te nyomatod ezerrel mindet.
2021. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes, hogy az energiaital idekerült. A benne lévő koffein 2 kávénak felel meg és az belefér a napi 200mg koffein limitbe egyébként meg a panaszkodás miatt tele van nyomva vitaminnal.


Alkohol, cigi egyértelműen káros, az alkohol konkrétan deformálja az arcot (a fent említett magzati alkohol szindróma, egyébként rengeteg cigánynak van ilyen arca) a cigi pedig magzati retardációt okozhat (az elégtelen oxigén ellátás következtében ami a méhlepényben van, illetve a méhlepény sorvadását okozhatja). A retardációnak lehetnek káros következményei pl az oxigén hosszútávú hiánya miatti tanulási visszamaradottság, aszthma, szív problémák stb.


Az energiatal helyett írhattad volna a drogokat.

Én azt mondanám, hogy

1.Drogok

2.Cigi

3. Alkohol

2021. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!