Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért neveli bele a legtöbb...

Miért neveli bele a legtöbb szülő a gyerekébe, hogy a meztelenség bűn? /tisztelet a keveseknek, akik másképp gondolják/

Figyelt kérdés

Nyáron sport tábort tartottunk és voltak olyan tizenévesek (fiúk és lányok is), akik egész idő alatt nem voltak hajlandóak zuhanyozni (6 nap!!!), a másik fele meg bugyi/melltartó illetve alsó nadrágban zuhanyozott. Csak páran mertek levetkőzni.

Én nő vagyok és a lányokat kérdeztem (de a fiú szakasz is ilyen), a válasz általában csak röviden annyi volt, szégyenlik magukat. Teljesen le voltam döbbenve. Hát kérdem én, milyen szülő az ilyen, aki ilyenné neveli a gyerekét? Mert erről vastagon nem a gyerek tehet!



2021. okt. 10. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk, ha te mint tanár ezt láttad és egy kicsit is foglalkoztál volna a gyerekekkel és az érzéseikkel akkor talán nem háborogva akarnád lerombolni a teljesen normális szemérem érzetüket. Hogy nem jutott eszedbe bemenni az első százas boltba és venni 5-6 zuhanyfüggönyt, darabját 500 Ft-ért? Akkor legalább mindenki fürödhetett volna nyugodt lélekkel.
2021. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:

"teljesen normális szemérem érzetüket"


Ahogy mondod, teljesen normális hogy aki egy tök átlagos 6 fős zuhanyzóban leveszi a ruháját és beáll mosakodni az úgy érzi magát, mintha a Felvonulási téren tenné ezt 40000 fő előtt a színpadon.

A személyi higiénia jelentéktelen, csak az fontos amit mások gondolnak rólunk. Teljesen rendben van, hogy valaki már fiatalon szégyenkezik a teste miatt.

Kész befejeztem.

2021. okt. 18. 15:38
 63/69 anonim ***** válasza:
100%
Hülyegyerek, akit csúfolnak, az szégyenkezni fog, a gyerekek, tinik meg MINDEN miatt cikizik a másikat. Ez nem tegnap kezdődött, hanem az oviban.
2021. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
86%

Hol írtam én azt, hogy úgy érzi magát mintha színpadon vetkőzne? Azt nem vagy képes felfogni, hogy az a normális ha valakiben van szeméremérzet és nem vetkőzik le könnyedén vadidegenek előtt. Ez egyszerűen norma ebben a társadalomban és nem igazán értem miért akarod lerombolni. Ezek után azon se kéne csodálkoznod, hogy perverznek gondolnak.

Ha minimálisan is empatikus lennél, akkor nem a gyerekeket vagy a szülőket szidnád -e miatt, hanem gyorsan találnál egy olyan megoldást ami mindenkinek megfelel, pl. amit írtam, hogy veszel 6 függönyt a zuhanyzóra kemény 3-4000 Ft körüli áron. Akkor szegény gyerekek is nyugodtan, kulturált körülmények között tudtak volna fürödni. De nem, egyszerűbb habzó szájjal szidni mindenkit, aki nem ért egyet veled. Mi a fenének vagy te tanár, ha ennyi együttérzés sincs benned? Mellesleg milyen jogon akarod a saját értékrendedre formálni a rád bízott gyerekeket?

2021. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim válasza:
69%

igazad van, sokkal normálisabb lenne így átöltözni:


https://www.youtube.com/watch?v=lu4qHxENgR8



mit szólnál hozzá?

2021. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

A magamutogatást elítélem, különösen akkor ha öncélú szexuális élvezet a célja más emberek megbotránkozása által, de az hogy a fülkében állva zuhanyzok mióta számít magamutogatásnak?


Nagyon nem kéne összemosni a kettőt, te pedig pont ezt teszed.

Akármennyire sugallod, a szexualitás és a meztelenség egyáltalán nem ugyan az.

2021. okt. 18. 19:46
 67/69 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező! Nagyon remélem hogy te nem tanár vagy, mert ha igen, akkor csak még jobban megerősíted bennem azt, hogy soha ne szüljek erre a világra :D Főleg ha ilyen tanárok tanítják a gyerekeket...
2021. okt. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
77%

#65


Ez hülyeség!


A naturizmus sem arról szól, hogy nem adunk tiszteletet a kultúrának. Sőt! Kivetik maguk közül a pofátlankodókat!


A naturizmus is csak annyiról, szól, hogy nem esünk kétségbe ha meztelenül kell lenni, vagy ha erre van lehetőség akkor hajrá.

2021. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "bűn" kérdése.

Egyszerűen arról van szó, hogy nem szívesen engedünk be az intim szféránkba vadidegeneket. Márpedig a meztelenség az az intim szféránk felfedése mások előtt.

2022. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!