Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák! Hol...

Kisgyerekes anyukák! Hol dolgoztok?

Figyelt kérdés
Sajnos a szülés előtti munkahelyem megszűnt. 3 éves a kislányom, jövőre megy oviba (nem M.o-on élünk) én szeretnék elkezdeni dolgozni. Viszont férjem munkaideje is katasztrófa váltásra nem igazán van lehetőség. Egyszerűen nem tudom úgy össze hozni hogy el tudjam vinni oviba és el is tudjam hozni. Ezért érdeklődnék...
2021. okt. 10. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A hol tökmindegy. A részmunkaidős állásokat nézd.
2021. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Eddig nem dolgoztál?
2021. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Sehol, a párom össze-vissza dolgozik, a nagyszülők egyik fele marha messze, a másik fele szintén össze-vissza van, úgyhogy úgy kéne megoldanom, mintha egyedülálló anya lennék 0 segítséggel, ilyet meg nem találtam eddig

(vagyis de, csak aztán jött a covid és lőttek is neki, de az is csak konyhai kisegítő munka lett volna h-p 8-12ig)

2021. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanott, mint szülés előtt, viszont már csak 3 napot. Másfél éves, szintén külföld. A bölcsi az irodától 3 percre van autóval, 8 után lehet vinni, maximum 6-ig, de mivel olyan fél 9 körül kezdek, fél 5-5 körül már ott vagyok érte. A pandemia miatt viszont home officeban vagyok, az otthonunk kb 6 percre van autóval a bölcsitől. Ha 5 napot járna, akkor is nekem kellene hozni-vinni, de a heti 5 napot soknak tartom, majd ha megy suliba 5 évesen, akkor visszamegyek teljes munkaidőbe. Logisztikával foglalkoznom,elemző vagyok.
2021. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Saját kisvállalkozásban amíg a legkisebb iskolás nem lesz. Faluban élünk, helyben kihalásos alapon keletkeznek munkahelyek, messzebbről meg nem érnék vissza a gyerekekért (4-kor zár az ovi).
2021. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2. Írtam hogy a szülés előtti munkahelyem megszűnt. Nyáron dolgoztam egy élelmiszeripari gyárban (nem tudom nálatok hogy hívják, bocsi), de az scsak nyáron volt,ahol lehetőségem lett volna fejjebb kerülni minőség ellenőrnek viszont nem fogadhattam el mert nem tudtam volna hova tenni a kicsit. Anya vigyázott rá nyáron de Ő messze lakik, addig nálunk lakott de semmiben sem értett velem egyet, és éreztem hogy teher neki. Hosszabb távon pedig biztos nem vállalná, anyósom pedig még dolgozik. Egyszerűen nem találok olyat amivel meg tudnám oldani. Mondjuk itt nincs is sok lehetőség.
2021. okt. 10. 23:47
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

6

Igen, azt láttam, és bár nem írtad hol éltek, nem sok helyen divat otthon lenni 3 évig, Mo.tól fejlettebb országokban biztos nem.

2021. okt. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
O dehogy nem. Sok nemet anyukaval talalkozom a parkban es amelyik teheti otthon marad. Mi nem tehetjük meg sajnos. En is ugyan azzal a problemaval küzdök amivel te. Ferjem 3 müszakba van, regi allasom meg szünt. Szülök több szaz kilometerre.
2021. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
7, á, nem. Az USA-ban jellemzően a gyerek 10 éves korában is otthon van, aki megteheti. Csak aki nem, az megy vissza a gyerek pár hetes koràban.
2021. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónő vagyok. Nem 8, csak 6 órába mentem vissza. De 12 órában dolgozunk, így ez azt jelenti, hogy átlag 10-12 napot dolgozom egy hónapban, ami persze eshet hétvégére is. A férjem állandó 9-től fél 6-ig dolgozik hétköznap. Ők hétvégén sosem dolgoznak. Ha én hétköznap dolgozom, akkor ő home office-ban van, és így tudja őket rendezni. Egy majdnem 7 éves lányunk van, aki iskolás már, és egy hamarosan 3 éves fiú, aki még bölcsis.
2021. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!