Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett az a megszokott...

Miért lett az a megszokott Magyarországon, hogy a nők szülés után 3 évig nem dolgoznak, csak a gyerekkel meg a háztartással foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Vannak országok, államok, ahol 4-6 hónap után vissza kell menni dolgozni, mert nem kap az anyuka semmiféle támogatást. De van olyan, ahol 4 hét múlva vissza kell menni, annyi a szülői szabadság. Nyilván ez eleg durva, főleg egy fizikai dolgozó esetében, mert 6 hét a gyerekágyas időszak. Valakinél 6+ hétig is eltarthat a vérzés.


De azért a 3 év az sok szerintem. Ha meg több gyerek van, akkor meg mégtöbb. Plusz még megy a hiszti, mert kevés a csed, gyed, gyes.


Miért alakult ki Magyarországon az, hogy 3 évig otthon kell lenni a gyerekkel?


2021. okt. 13. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Vannak országok, ahol háztartásbeliek a nők.

Vannak országok, ahol a munkahelyen van gyerekmegőrző.

Vannak országok, ahol a friss anyukákat 4 órás munkaidőre veszik fel.


Soroljam?

2021. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell. Aki akar visszamehet dolgozni. Sokan nem maradnak 3 évig max 2. Mert a gyes tényleg ló 🌳sz. És sztem sokkal jobb ez így. Így nem kell 1 éves kor előtt erőszakkal elválasztani a szoptatott gyereket. Így láthatja az anya az első lépést, hallhatja az első szót... Stb.

+Azért külföldön sok helyen van munkahelyi bölcsi, szoptatási szünet munka közben.... Stb

2021. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Mert alapból egy kisgyereknek szüksége van az anyjára(mondjuk apára is szüksége van). Szerintem jobb ez a rendszer, mint amikor a szülő nem lehet ott a babájával
2021. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

A szocializmusban ugye a cél a teljes foglalkoztatottság volt, aminek ugye a kapun belüli munkanélküliség is eredménye lett. Na most ilyen helyzetben nem gáz, ha anyuka három évig otthon marad nem dolgozva, viszont a gyereknek meg direkt jó.

Én legalábbis erre tippelek, hogy ezért alakult ki.

2021. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Azért,mert 3 éves kor alatt egyszerűen nincs hova tenni.Kevés a bölcsőde,nincs részmunkaidős 4 vagy 6 órás állás, hogy az anyuka munka előtt le tudja adni a gyerkőcöt, munka után meg összeszedje.Sokan, köztük én is hosszan szoptatjuk a gyermekeinket, erre sem lenne lehetőség munka közben.Én 2 évig voltam velük otthon,utána nagyikkal, tesóimmal felváltva vigyázzunk óvikezdésig a gyermekeinkre, mert a gyes összege az tényleg vicc.
2021. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Az okokat már leírták, annyit tennék hozzá hogy sokáig én is így gondoltam mint te. 6 hónap után vissza akartam menni dolgozni, aztán amikor megszületett a gyerek rájöttem, hogy ez még nagyon korai, és bizony az első 1000 nap tényleg nagyon meghatározó, sok mindenről lemaradtam volna, ha visszamegyek dolgozni. Mi van, ha akkor áll fel először, akkor mondja ki az első szót, amikor én dolgozok? Nekem ez nagy fájdalom lett volna, ha ezekről lemaradok.
2021. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
És egy apukának nem nagy fájdalom, hogyha ezekről lemarad?
2021. okt. 13. 18:24
 8/23 A kérdező kommentje:
Akkor apukának is otthon kéne maradni 3 évet, nem?
2021. okt. 13. 18:24
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Az apukák örülnek ha nem kell otthon lenniük, inkább elvállalni túlórát, csak ne kelljen hazamenniük még a fáradt asszonyhoz és a síró gyerekhez. Tisztelet a kivételnek!
2021. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha úgy döntenek, akkor maradhat apa is otthon gyeden, gyesen stb..

Jó hergelni a népet nyomika? Nincs jobb dolgod?

2021. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!