Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyaságra ugye születni kell?

Az anyaságra ugye születni kell?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Sosem vágytam gyerekre. Nem szerettem babázni kiskoromban. Gyerek- és tinikoromban nem gondoltam egy pillanatig sem, hogy majd lesz gyerekem. Azóta nem változott semmit a szülőséghez való hozzáállásom. Taszít az a fajta életmód. Minden, ami a gyerekneveléssel, terhességgel és szüléssel jár. Abba a hatalmas hibába estem, hogy a párommal együtt vagyunk annak ellenére, hogy ő szeretne egy gyereket majd később. A kapcsolat legelején már beszéltünk erről. Mondtam neki, hogy sosem szerettem volna gyereket, és nagyon valószínű, hogy később sem fog ez változni, mert szerintem erre születni kell, és nálam egyértelműen arra utalnak a jelek, hogy én nem erre születtem. Azt mondta a barátom, hogy ne foglalkozzunk most vele, az majd később lesz, meg honnan tudom, hogy nem lenne nekem jó, ha lenne gyerekem.

2021. okt. 15. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem. 30 éves koromig eszembe sem jutott a gyerekvállalás. Változhat idővel, de nem feltétlenül fog ez változni.
2021. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Párodnak elmondtad, ez korrekt és ő így is vállalt, aztán lehet majd szakít, de ez mindig benne van a pakliban.
2021. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%
Nem születni kell, hanem nevelődni. Nálam itt siklott vakvágányra ez a téma. Anyámnak nem kellettem, csecsemő koromban elhagyott, nagyszülők neveltek. Soha nem akartam gyereket és ez nem is változott az életemben. Viszont most, hogy már elég idős vagyok, bizony sokszor félek, hogy mi lesz velem egyedül öregkoromban (ha megélem)..
2021. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anyaságra nem születni és nem is nevelődni kell, hanem megérni. Önismeret, általános felkészültség, és persze a vágy a gyerek iránt. Igazából ezek kellenek az anyasághoz. Ha benned nincs meg a vágy, akkor viszont hiába van meg bármi más, nem szabad belemenned a másik kedvéért a dologba. A pasid könnyen beszél, nem neki kell kihordani, megszülni aztán az élete első szakaszában a karrierjét szögre akasztva nevelgetni és gondozni a kicsit. Ez nem úgy működik, hogy kipróbálod, hátha megszereted, aztán ha mégsem, akkor visszamondod az előfizetést.

Nincs garancia arra, hogy sosem fogod meggondolni magad, ebben igaza van, de ha van egy kis önismereted, azért mostanra már körvonalazódhat, hogy nagyjából hogyan képzeled el a jövőd, mit látsz magad előtt az elkövetkező 10-15 évben, és ha abba egyáltalán nem fér bele a gyerek vagy nem fontos, hogy beleférjen, akkor ezt nyugodtan mondhatod a párodnak is, hogy ezt még most gondolja át, mielőtt mindkettőtöknek nagyobb sérülés lesz a vége.

2021. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát én pedig az a típus vagyok, aki szintén alkalmatlannak érzi magát az anyaságra. Ellenben a férjemnek szültem, mert ő nagyon családcentrikus, szereti a gyerekeket, tud is velük bánni, és akart. És tőlem. A kötődés sem alakult ki, csak akkor amikor hazahoztam a picúrt.


Most meg már el nem tudom képzelni az életem nélküle.

2021. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
27 évesen halálra rémültem, amikor késett pár napot. 29 évesen sírtam, ha negatív lett a teszt. 2 év, nem tudom, hirtelen bekattantam, hogy szeretnék. Kettő van és nem bántam meg.😊
2021. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!