Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya leszek vagy elmúlik...

Rossz anya leszek vagy elmúlik ez az érzés?

Figyelt kérdés
Nem tudom más is átment-e már ilyeneken. 10 hetes vagyok és minden pillanatban örülnöm kéne a terhességemnek mint mások hiszen fél éve erre vártunk de állandóan aggódok, hogy minden rendben van e vele, félek hogy ha megszületik nem tudom majd mikor mit kell csinálni, nem jönnek elő az ösztönem. Hogy más majd megmondja mindig a tutit és ha nem úgy csinálom én leszek a szemét és elbizonytalanítanak mindenben. Úgy éreztem tudom hogy mire vállalkozok, egy életre szóló feladatra ami sokszor nehéz lesz de most úgy érzem nem tudom majd ezeket a feladatokat megugrani és rendesen félek. Nem akarok így érezni de annyi minden kavarog bennem és nem tudom hogy mit lehetne ez ellen csinálni
2021. okt. 16. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj!

Idővel minden szépen le fog tisztulni, nem könnyű feladat leginkább az elején a fáradtság miatt (vagyis nekem az volt a legnehezebb extrém hasfájós kis babával)

De a világ legcsodálatosabb dolga, és minden jönni fog magától!

A külső tanácsokkal én úgy voltam, hogy nem mindegy, hogy okoskodott vagy tényleg segíteni akar

(Pl nem jött meg a tejem, mindenki nagyon okos volt és állandóan ezzel traktáltak, én kerek perec mindenkinek megmondtam, hogy nem érdekelnek a szoptatásos tanácsok) és hamar el is elengedte a környezetem ezt a témát! Ne izgulj! Meg sok időd van!

És mindig hallgass az ösztöneidre!

2021. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én többször éreztem ezt, 30+ hetesen is. Sőt a szülés utáni hetekben ha lehetett volna, visszscsináltam volna. Kb egy hónapos volt a baba, mikor kezdtem elhinni, hogy jó anya vagyok, azóta minden rendben. Szóval szerintem ne aggódj, van még bőven időd.
2021. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális érzés, sok mindenki átesik ezen. Azt már tudod, hogy az egész életed örökre megváltozik, de nem tudod, mi vár rád konkrétan, ezért lehet a szorongás. Amit tehetsz, az az, hogy olvasol a témában, igyekszel tesitleg-lelkileg tudatosan felkészülni, hogy minél kevesebb váratlan helyzet érjen, persze így is lesz bőven belőle :). A nehéz pillanatokon át fog segíteni az iránta érzett szeretet.
2021. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális amit érzel, mindenki aggódik emiatt aki az első babáját várja. Most a hormonjaid is megváltoztak, emiatt lehetnek hangulat ingadozásaid, bizonytalanság, aggódás. Egy biztos, ha megfordult a fejedben, hogy jó anya leszel-e, akkor biztosan az leszel! Sok időd van még a baba megszületéséig, olvass utána a dolgoknak vagy beszélgess gyerekes ismerősökkel akiknek adsz a szavára. Nekem sok önbizalmat adott, hogy előre informálódtam sokmindenről ami a szüléssel/babával kapcsolatos. És igen, mindig lesz aki kéretlenül is "jó tanácsokat" ad, meg nem ért egyet azzal amit és ahogyan csinálsz. Egy idő után megtanulja az ember elengedni. Bízz az ösztöneidben, azok mindig segíteni fognak! ;) (egy 10 hónapos kislány anyukája)
2021. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bízok benne, hogy minden rendben lesz.😊
2021. okt. 16. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"félek hogy ha megszületik nem tudom majd mikor mit kell csinálni, nem jönnek elő az ösztönem"

Ha nem jön ösztönből, akkor majd csinálod iq-ból. Az elején nem olyan bonyolult, mint a részecskefizika: ha sír, akkor baja van. Sorra veszed, hogy mi lehet a baj: éhes, álmos, fáj valamire, melege van, fázik, túl nagy a zaj...

Senki nem ösztönből pelenkázik elsőre. Nem lesz baja attól, ha rosszul adod rá a pelenkát, max. vagy kényelmetlen neki, tehát sír (lásd előző bekezdés), vagy takaríthatsz utána rendesen.

2021. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

1/vagyok Soha nem felejtem el, mikor a fiamat először pelenkáztam a kórházban, annyira béna voltam, hogy nem is igaz!

Pedig nővér vagyok 😃

De idővel minden jó lett 😄

2021. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon racionális típus vagyok, és én valamiféle "vudu hülyeségnek" gondoltam az anyai ösztönt, amíg nem született meg a fiam. Pedig az első és legerősebb dolog, ami nálam beütött, az anyai ösztön volt. Olyan, mint egy belső hang, ami súg, hogy most mit csinálj. Viccen kívül, mindig az volt a legjobb, ha arra figyeltem, hogy mit súg ez az ösztön. Pedig én is ott álltam kezemben a gyerekkel, egy rakás felkészülés után, hogy basszus most mit is kéne csinálni vele egészen pontosan, de hidd el, hogy jönni fog az érzés. És ne hagyd, hogy mások elbizonytalanítsanak, bízz magadban, tuti, hogy menni fog.
2021. okt. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, az egész terhességem alatt ezt éreztem, aztán az első fél évet is végigaggódtam. Ettől senki sem rossz anya, szerintem ez valahol normális, hiszen egy teljesen új, ismeretlen dologba vágsz bele, ami ráadásul a legnagyobb felelősség a világon.
2021. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett a lányom, és a kezembe adták, nekem az volt az első és egyetlen kérdésem, hogy "és most mit csináljak vele?" :'D


Azt mondták, semmit.


Furcsa volt babát fogni, annak ellenére, hogy a rokonságban volt többször is rá alkalmam. Mindenki magától értetődőnek vette, hogy én tudom a legjobban gondozni, azt hiszem, ez a megelőlegezett bizalom segített abban, hogy aztán tényleg felelősséget tudjak vállalni érte. Néha még mindig rácsodálkozom, hogy jé, nekem van egy gyerekem, pedig gördülékenyen mennek a napjaink, természetes számomra, hogy ellátom, csak az a különös, hogy nem olyan régen még én is gyerek voltam, és aztán hirtelen egy másik nézőpontból tekintettem magamra.


Útközben felnövünk a feladathoz, szerzünk annyi élettapasztalatot, hogy nem csak a saját, de egy másik ember életét is terelgetni tudjuk. Ezt a képességet szerintem más módon nem is lehet elsajátítani. Többfelé oszlik a figyelem, és mégis mindenre jut idő, ez is egy érdekes jelenség. Persze egyre inkább érezni, hogy felgyorsult az élet, tényleg röpülnek az évek, és csak néha veszed észre, amikor a mindennapos teendőidet megszakítod egy rövid időre.


Nekem mondjuk már terhesen is volt egy ilyen "elmúlás"-érzésem, mintha megszámlálták volna a napjaimat. Azóta teljesen másként látom a világot, hogy mi a fontos, mivel érdemes foglalkozni.


Úgyhogy igen, sokat fog változni az életed, érthető, ha most aggódsz, de biztosan tudsz majd hozzá alkalmazkodni, mint bárki más, és reméljük, még élvezni is fogod.


Sok boldogságot!

2021. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!