Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Takaritasmania csillapodott...

Takaritasmania csillapodott valakinel?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 14 hosom aki mellett kinosan ugyelek a rendre. Nem azert mert barmilyen elveim vannak, en orulnek a legjobban ha le tudnam sz*rni magasrol. Napi 1x megyunk setalni delutan delelott az elozo napi dolgokat mosom el, rakom a maradekot mosogatogepbe, letorlom a pultot, felporszivozok, felmosok stb. Mosok, kiteregetek stb. Volt olyan reggel, hogy elobb mosogattam el minthogy a gyereknek kajat keszitsek. Es erzem hogy nem igy kene de egyszeruen idegbeteg leszek ha nincs minden a helyen (cukortartot pl minden reggel elmozditja a ferjem mikor kavet csinal). Ezt nem a gyereken hanem a ferjemen vezetem le. A gyerekjatekok ha nincsenek dobozokban tortenhet barmi, osszeszedem pl mar indulasra keszen allunk babakocsival meg odafutok elrakni. Vagy a jarolapon van egy morzsa mar hajolok is le erte. Es tudom hogy ez nem normalis. Volt aki hasonlitott ram es elengedte ezt a kenyszeresseget? Mindenhol azt olvastam hogy majd kenytelenek az ilyen szulok megalkudni es elengedni ezt a fajta maniat ahogy no a gyerek. Melyik az a kor amikor mar olyan kupis a gyerek hogy letudja tojni a szulo? Ma azon kaptam a gyerekem hogy babapopsi torlokendovel torolgeti a szekrenyt. Ok cuki

meg minden de ezt tolem latta mert mikozben jatszom vele atszoktam torolni a jatekos szekrenyt a popsitorlovel (mindig ott van keznel)


A fakockakat a dobozabol mindig kionti egy jatszoszonyegre. Es a szonyegen van tehat pont nem kene erdekeljen de megis ha meglatom es nem jatszik vele osszepakolom. Segit o is visszadobalni az elemeket de nem ez lenne a dolga hanem hogy jatszon vele amikor kedve van. 2 napja felraktam a szekreny tetejere a dobozt ma levettem mert buntudatom volt.


Bocsi ha hosszu lett.


2021. okt. 21. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Próbálj prioritást felállítani, a gyerek az első. Az ő reggelije, az ő játéka, hadd játszon. Aztán amíg reggelizik, te elmosogathatsz, amíg ő játszik, te elpakolhatsz. Először mindig őt rendezd el, és ha elvan, te csinálhatod, amit szeretnél.

Egyébként hátrány nem éri, ha megtanulja, hogy el kell pakolni a játékait.

2021. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nálam nem ennyire durva de én szabályosan dühös vagyok ha a konyha nincs rendben. A játékok nálunk napi 2-szer vannak összeszedve, este felporszívózok míg a férjem fürdet, de a konyhának nap közben makulátlannak kell lennie.

Ez ilyen pszichés dolog.

A nappaliban lévő játék káoszból kinézve szinte maga a zen béke a csillogó konyhapult.


Nézz utána az OCD-nek, nekem enyhe van, lehet neked Monica féle.

2021. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Te komolyan elpakoltad a gyerek játékát, hogy ne legyen "kupi"?

Ezt neked magadban kell letisztázni, hogy mit akarsz tiszta házat vagy boldog gyereket. Egyébként nálam nem volt ilyen durva. Reggel együtt kelünk akkor kap enni, aztán elmosogatok, előkészítem az ebédet, játszunk, tízórai, ebéd aztán megy aludni, amíg alszik összepakolom a játékokat. Délután játszunk, sétálni megyünk aztán este felseprem a folyosót, fürdőt, konyhát és felmosok. A nappalit hálókat 2 naponta felporszívózom mert oda nem viszünk be kaját illetve nem megyünk be cipővel/papuccsal.

2021. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
92%

Az immunrendszerét fogja hátrány érni, ha állandóan patika rend van.

Tesóm gyereke 12 éves, de kb mindent is elkap,a tesóm mindent is fertőtlenít a mai napig(pl hazamennek azonnal kézmosás, levetkőzés után azonnal kézmosás,ha az arcához szájához ér a gyerek azonnal kézmosás,minden vásárolt dolgot azonnal lefertőtlenít), ennek ellenére állandóan betegek, mindent elkapnak.

2021. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

OCD-s vagy, keress pszichológust. Komolyan mondom. Öröm ilyen ember mellett élni (tudnék mesélni, milyen aprócseprő hülyeségek miatt ment az üvöltözés minden nap többször is), és segítség nélkül csak rosszabb lesz az állapotod.


Tönkre fogod tenni a gyereked, családod életét, ha tetszik, ha nem.

2021. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Mikor ilyen kérdést olvasok, mindig az jut eszembe, hogy egyesek mennyire tele vannak szabadidővel. Könnyű úgy egész nap a cukortartót jobbról balra, majd balról jobbra tologatni, ha semmi más dolgod nincsen. Talán ezen kellene változtatni. Ha van lehetőség, akkor visszamenni dolgozni legalább részmunkaidőben, de rengeteg online végezhető tanfolyam, posztgraduális képzés is van, vagy tanulj valamilyen idegen nyelvet - ezeket te tudod, hogy a végzettségednek megfelelően minek lenne értelme, vagy hobbi szinten mivel foglalkoznál szívesen. Ha egyik sem, akkor találj valami olyan hobbit, amihez mindenképpen ki kell mozdulnod, vagy kell hozzá valaki más is, tehát nem elegendő a te belső motivációd, legyen valamiféle külső kényszered, hiszen mindig fogsz találni "fontosabb" elfoglaltságod, ha nem vagy rákényszerülve valami másra. Ugyanígy lehet sportolni is. Semmi szükség nincsen arra, hogy ennyiszer takaríts, elvégre, ha tegnap alaposan felporszívóztál, akkor mára nem keletkezhetett annyi kosz, hogy újfent szükség legyen rá.
2021. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérj pszichológusi segítséget a saját és a családod érdekében is. Én is szeretem a rendet, nekem is fontos a tisztaság (főleg, hogy én úgy nőttem fel, hogy mindog kupi volt és ez nagyon zavart), de ez a kényszerességed nagyon durva. Valóban rá fog menni a kicsid gyerekkora és lehet, a házasságod is, ha nem dolgozol magadon komoly elszántsággal.
2021. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd akkor fogsz erről leszokni, ha dolgozni fogsz és nem érsz rá egész nap ezzel szórakozni.
2021. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babyboom567 ***** válasza:

Az a baj, ha tényleg OCD-s,elsősorban akkor is a takarítást fogja csinálni,ha lesz munkája, szóval a családi programok helyett,vagy a gyerekkel való foglalkozás/tanulás helyett fogja csinálni.

Már most a takarítás van a fontossági sorrend elején.

2021. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogy engedtem el. Nehogymár kosz-mocsokban kelljen élni. Minden nap többször végigtörlöm a kilincseket, játékok egy részét fertőtlenítő kendővel. A gyerek ruháit vasalom, illetve ecetet teszek az öblítőhöz. Cumikat napi többször sterilizálok (mikróban, mert úgy gyorsabb). A gyerekeim is el kezdtek utánozni. Remélem, felnőttként ők sem fogják majd elhagyni magukat, és lesznek olyan igényesek, hogy mindig az első lesz nekik a tisztaság. De ehhez kell az én jó példám is, magától ez nem alakulna ki, amennyi kosz-mocskot képesek maguk után hagyni.
2022. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!