Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 3 éves...

Mit tegyek, ha a 3 éves gyerekem nem hajlandó leszokni a pelenkáról?

Figyelt kérdés
3 éves, azért nem ment óvodába, mert nem szobatiszta. Nekem már vissza kellene mennem dolgozni, de egyszerűen nem hajlandó leszokni a pelenkáról. A türelmem most fogyott el. Se wc szűkítő, se jutalmazás, se szép szó, se ígéret nem használ.
2021. okt. 22. 17:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%
Ne már. Komolyan. 3 éves. Oké, hogy hagyjuk őket, de meddig? Egy átlagos gyerek, akinek nincs semmi lemaradása, már rég szobatisztának kéne lenni. Van 13 éves gyerekem is. Meg 1 éves is. És bizony 10 éve nem volt ez a fene nagy szabadság. Jaj a pici lelke megsérül, mert megtanul wcbe kakilni. Ez csak most ilyen trend. Nem értem. 3 évesen legalább tőmondatokban beszél egy gyerek. Vagy kifejezi, hogy mit szeretne. Akkor bizony azt is tudja jelezni, hogy kakilnia kell.
2021. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém januárban lesz 3 éves, ő is mehetne óvodába, mert szóltak, hogy kezdhet bármikor (amúgy január volt megbeszélve), és ugyanezért nem megy. Nekem is baromi jó lenne már, ha oviba járna ő is, 6 éve home office-olok kisbaba, illetve most már kisgyerek mellől, nagyon örülnék neki, ha végre lenne normális munkaidőm, és nem kéne időzsonglőrködni állandóan. De nem akar ő se vécézni. Tudja, mit jelent, elmondja, hogy pisilt, kakilt, még azt is elmondja, hogy kell neki, de mikor kérem hogy menjünk a vécére, az a válasz, hogy nem akar. A legtöbb, amit elértem, hogy most már ha alsógatyát adok rá, nem pisil be, hanem pelenkát kér, ha kell neki. De az istennek nem ül rá a budira, ha fejreállok se. A nővére ugyanilyen volt, a 3. szülinapja előtt 3 héttel untam meg, és közöltem, hogy márpedig nincs pelenka. 1 hét alatt szobatiszta lett. Most még kap a fiam is egy kis türelmi időt, mert némi fejlődést azért látok (reggel néha pisil a vécébe), de ha nem lesz belőle valami rövid időn belül, nála is kicsit drasztikusabb leszek. Én mindkét gyerekemen azt éreztem/érzem, hogy egész egyszerűen lusta elmenni a vécére, egyszerűbb a pelus neki.
2021. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

"3 évesen legalább tőmondatokban beszél egy gyerek. Vagy kifejezi, hogy mit szeretne."


Vagy nem. 3 évesen épphogy szavakat mondott, megkésett volt mindenben. Nem volt meglepő, hogy a szobatisztaság se halad. 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta. Cserébe onnantól sose volt baleset.

Nem fogyatékos, csak lassabban ért. Mert a szobatisztaság idegrendszeri érettség függvénye. Azóta iskolás nagylány és kitűnő.

2021. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 3 év 4 hónaposan szokott le nappal a pelenkárol (éjjel 2.5 évesen már nem pisilt be úgyhogy pelenka se kellett).Én is csináltam úgy hogy elvettem a pelenkát és aztán 2 hónap minden pisis meg kakás után vissza adtam rá mert egyedül magamat sz..tam.4 hónappal később egyik reggel kérte a bilit onnantól nem volt baleset.Oviba is baleset nélkül szokott be.

Orvos és védőnő is azt mondta nálunk hogy 4 éves korig elfogadott ha nem szobatiszta egy kisgyerek.

Ja és minden más fejlődés rendben ment,bár mondjuk a mozgása gyorsabb volt mert 9 hónapos korában járt.

2021. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

Bölcsiben is több a pelusos 3 éves mint a szobatiszta, de általában egy hét alatt lesznek szobatiszták.

Az én fiam szépen összetett mondatokban beszél, és szól hogy elbújik kakilni, de ha kérdezem kakil e a bilibe azt is szépen közli, hogy nem kakailok bilibe.

Na ha ilyenkor rá erőszakolnám akkor vagy nem is kakil, és ilyet látok eleget a bölcsiben mikor beléjük sül a kaki és kínlódik napokig, már nem is eszik, és mikor már nem bírja, akkora bekeményedett székletet pakol a wc be sírva a fájdalomtól, mert a feneke is szétreped. Na köszi nekem nem sürgős, okos értelmes 2.5 éves és tudom, hogy egyik napról is változik ez a dolog, én kérdezem és egyszer csak kéri a bilit. Nem egy olyan gyerekem volt a bölcsiben aki pénteken a háta közepéig szaros volt hétfőn meg már pelus nélkül jött, mert közölte nem kell neki már pelus, és tényleg ilyeneknél a balesetek is igen ritkák voltak.

2021. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17%
Le lehet pontozni, de ma a legtöbb gyerek azért pelusos 3 évesen, mert a szülőnek könnyebb ráadni, mint foglalkozni vele. Mind2 fism 2 éves korára sem nappalra, sem éjszakára nem viselt pelust. És nem száradt beléjük a kaki.
2021. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
20 éve a lányom sem lett szobatiszta, hiába ült fél napot a bilin, ahogy felállt összepisilte magát. A fiam 2 éves kora előtt az lett, egyszer kakilt a bilibe, majd levettem a pelust és még balaset sem volt. Na a lányomnál ez nem működött.
2021. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

16, nálunk mosható pelenkás, tehát bőven sok melóm van vele, könnyebb lenne nélküle, de ha nem érett, nem érett.

Ha egyszerűen nem érzi az ingert, akkor ha megfeszülök se fogja.

2021. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
3%

Értelmileg rendben van?

Speciális ovi van esetleg a környéken? Oda beveszik. Lehet, hogy kéne papír nevelési tanácsadóból. 3 éves korára azért nappalra szobatisztának kellene lennie, ha nem, akkor idegrendszere éretlen vagy más gond van. Vitsgáltasd meg, fordulj az önkormányzathoz, hogy milyen lehetőségek vannak, pl fél év bölcsi, spec ovi, stb.

2021. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Még nem érett még, pelenkázni kell továbbra is. Max jövő nyáron érett lesz és leszokik a pelenkáról.
2021. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!