Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő azért maradt meg...

Sok nő azért maradt meg kicsit infantilisnek, hogy a gyermekeiket könnyebben megértsék, nevelhessék? Arra gondolok hogy sok nő kissé gyerekesen öltözik, imádja a cukiságokat, szereti a plüss állatokat, a mütyüröket…

Figyelt kérdés
Nem sértésből írom sőt elismerem nőiség sokoldalúságát és a gyermeknevelés kihívásait, inkább megfigyelésből. És a sokoldalúságból ez nyilván csak egy oldaluk.

2021. okt. 28. 01:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Valaki csak szimplán ilyen,szereti ezeket a dolgokat a gyereke nélkül is.

Nekem van gyerekem,de se ő se én nem rajongunk az ilyesmiért.Teljesen személyiség kérdése ez.

2021. okt. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2021. okt. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ez az emberek személyiségétől függ, tudod elég sokfélék lehetnek...
2021. okt. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Provokatív kérdést fel sem tehettél volna. A nők nem infantilisek. Kikérem magamnak a többi nő nevében is.
2021. okt. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

En ilyen tipus vagyok akirol irsz. Sokaig elnyomtam a munka vilaga miatt de most hogy van egy 1 evesem teljesen felszinre tort raadasul

Lany szoval mindenhol mutyurok es cuki plussok. Szerintem is tipusfuggo nem

Hiszem hogy evolucios lenne. Az en anyukam 70 evesen negykezlab kergetozik a gyerekkel es "beszelteti" a plussoket. Meg nalam is jobban le tud menni gyerekbe.

2021. okt. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Sok férfi infantilis, aki felnőttként vonatpályákat építget, legózik, pc játékokkal vagy konzollal szórakozik, kedvenc figurákat vagy ereklyéket gyűjt mindenféle területről stb? Hogy a gyerekével azonos szinten lehessen majd?

Most figyelj... Nem! Hobbi, kikapcsolódás, szórakozás, a hétköznapitól teljesen eltérő, az egyén preferenciáinak megfelelő, esetleg még boldogsághormonokat termelő dolgok ezek. A mániákusság, görcsös ragaszkodás már kóros lehet, de nem infantilis.

Az, hogy ezt csak a nőkre kerekíted ki, sokat sejtet a gondolkodásmódodról. A férfiak is "infantilisen" viselkednek - jó esetben - a kisbabájuk mellett, és nem értekeznek neki a jelenlegi politikai helyzetről vagy a meccs állásáról. De ez nem azt jelenti, hogy infantilisek. Csupán tudják, vagy ösztönösen érzik, hogy egy babához, kisgyerekhez le kell menni a szintjére, amíg nem tartunk ott, hogy ő emelkedjen a miénkre. Ez igazából pont, hogy nagyon értelmes hozzáállás.

2021. okt. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Számodra mi a gyerekes öltözködés?

Az infantilis ha a nő szereti a plüsdöket, az nem ha a pasi egész nap egy konzol előtt ül és játszik?


Gyerek előtt is szereztem a plüssöket, szinte gyüjtöm őket.

Az exem pl: érméket gyüjtött.

Miben más a kettő?

Barátnőm szalvétát gyüjt. A férje meg matchboxokat.

2021. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem, ez a személyiség része, ha valaki egy vagy több dologban "gyerekes". Egyébként meg lehet valaki infantilisen nevetgélős is vagy önállótlan, de ugyanakkor öltözhet úgy, mint a nagyanyám. Vagy lehet felelős cégvezető, miközben hétvégén még mindig a gyerekkori haverjaival részegedik le, mint kamaszkorában, vagy persze másik végletként kockulhat a mamahotelben.

Külsőségekben az infantilizmus (amikor valaki 70 évesen is hellokittys flitteres miniszoknyában jár) inkább hirdetheti pont azt, hogy örökre fiatal akar maradni, és ez sokszor pont azzal jár, hogy nem akar gyereket se. Pont olyan infantilizmus, mint amikor a tipikus kapuzárásos karikatúra-férfi ragaszkodik a piros nyitott sportkocsihoz és hogy család helyett még mindig trófeákat gyűjtsön. Melyik a gyerekesebb?

2021. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Miért, versenyautókat bámulni, számítógepes játékokat játszani vagy modellrepülőt építeni miért kevesbé infantilis?
2021. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az infantilis nem egyenlő azzal hogy játékos kedvű valaki.

A fiúk is szeretnek 3-4-5 évesen játszani plüss állatkákkal. De nem jellemző rájuk hogy felnőtt korban gyűjtenék ezeket azért mert cukik.

Vagy számos nő visel cicás vagy más állatkás ruhákat felnőtt korában, ami viszonylag kevés férfiről mondható el.

Megfigyeltem elég sok nő ismerősöm beszél egymás között gyerekesen gügyögve. Nyilván tudnak komolyan is de valahogy szeretik ezt.

Aztán ott az elsírja magát kérdése is, ami ugye gyerekekre jellemző ha baj éri őket. De sok nő sír felnőtt korban is kisebb dolgok miatt, de férfiakat kevesebbet látni kisebb dolgok miatt is sírni. Nem egy szerettünk elvesztéséről beszélek ahol érthető, hanem hogy csúnyán szóltak hozzád, megsértettek.. ilyen szintű sérelmekről.


Azért szeretném kiemelni, hogy nem minden nő, mert már kezdett általánosításdiba menni a dolog mások részéről.

2021. okt. 28. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!