Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok teljesíteni a házimunkában és a főzésben?

Figyelt kérdés

A gyerek 1 éves múlt pár hónapja, megy, mint a buldózer. Kiságyban sem marad meg, kimászik.


A férjem 12 órázik (ács), de van, hogy 14-15 órát dolgozik. Csináltam azt, hogy több napra főztem, de azt a férjem nem eszi meg, mert nem szereti a több napos kaját.


2021. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
92%
Rendelj kaját
2021. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
80%
Igaz most lesz csak egy éves a gyerek de ő is jön megy. Úgy főzök, hogy becsukom a konyhaajtót, kiszórok neki játékokat és közben beszélek hozzá, mutatom neki a dolgokat, játszunk. Szól a zene, "táncolunk". Így szem előtt van addig ameddig összedobom a kaját. 2 naponta főzök. Máskor ha úgy alakul akkor az alvásidejében csinálom. Ha tudod, hogy mit akarsz főzni akkor, amikor a férjed otthon van és tud 5 percet figyelni rá, készítsd össze a hozzávalókat. Én sokszor a húst már szeletelve, kockázva fagyasztom így olvasztás után azonnal használható. Ha ez sem opció akkor menü rendelés.
2021. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
72%
Rendelès, extra gyors kaja, vagy a fèrjed kerekedjen felul azon, hogy nem szeret 2 napig ugyanolyan ètelt enni. Esetleg egyen a munkahelyèn, kifőzdèben. Este pedig hideget egyetek.
2021. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
77%

Nem szereti a többnapos kaját? Na nem mondja aranyom... "hát akkor nem eszed meg bammeg"

Én biztos nem főzök minden nap totyogós mellett. Szerencsére a férjem nem az a finnyás uraság.

2021. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
68%

Én alvás időre tartogatom a főzést. Sajnálom, mert pihenésre lenne jó leginkább, de másképp nem megy….

De próbáltam már azt is, hogy éjjel dobok össze valamit, kimérem 2-4 éthordóba és mindenkinek megvan a kajája 2 napra. (A két nap is rossz a férjednek?)


A férjem is finnyás ilyen téren. Amikor elkeseredtem emiatt, akkor én is a rendeléshez nyúltam először, hogy oké, akkor menjen a munkahelyére a hétre befizetett kaja. Én meg majd megoldom a sajátom.


Nem tudom milyen ízlésetek van, de nekem a gyors kajáim közé tartoznak a mirelit cuccok és a por tasakos tészták is…. Na azoknak nem igen kell figyelem az elkészítésükhöz..

2021. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
81%
Ha van fagyasztótok, akkor ajánlom azt, hogy fözz egyszerre több napi adagot. Amennyit szívesen megesztek egymásután, azt hagyd elö, a többit porciózva a fagyasztóba. Így nem kell minden nap fözni és még a változatosság is megmarad. Egy csomó mindent nagyon jól lehet fagyasztani, viszont mielött belefogsz érdemes azért rákeresni az interneten, mert pl tejfölös dolgokat nem ajánlják, hogy fagyassz, stb.
2021. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
73%
Hú...kíváncsi vagyok, hogy miért lettem így lepontozva? #2
2021. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
97%

Mi rendeljük a kaját amióta hazajöttem a kórházból. Pedig szeretek főzni, de most azt az időt is a babára fordítom.

Nálunk 850 Ft/fő a leves+főétel+házhozszállítás. Ha én főzök se jön ki olcsóbban, és változatos is.

Takarítást én akkor csinálom, amikor a férjem végez és tud vigyázni a gyerekre. De pl. ő is aktívan besegít a nagytakarításban.

Mosás-teregetés baba mellett is megy ha más nem szüneteket tartva, vagy magamra kötve a picúrt.

Vasalni nem szoktam.

2021. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
94%

Igyekszem gyors kajákat főzni, vagy pedig ha össze tettebb, akkor szakaszosan főzök.

Beteszem a kicsit az etetőszékbe és rakok elé csipegetni valót. Ha megunta akkor kiveszem és engedem, hogy kipakolja a fakanalas fiókot és a műanyag edényeket. Ezekkel tök jól elvan.

De ha nem főztem aznap, akkor este amikor haza jön gyors össze ütök egy tükörtojást kakastaréj szalonnával, szerencsére ez bármikor megfelel neki, vagy pedig “paraszt vacsi”: héjába főtt krumpli, hagymás zsír, szalámi, sonka, zöldségek.

De ha úgy érzed, hogy semmi nem jó és kedved sincs a konyhában vacakolni, akkor rendelj. Abban sincs semmi rossz.

2021. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
68%
Hát sok lehetőség nincsen. Ha te is az átlag magyar férfihez mentél feleségül, aki a frissen szaggatott nokedlire maszturbál, akkor így jártál. Ha egy leheletnyi értelem is szorult belé, akkor egyrészről nem fogja húzni a pofáját a tegnapi ebédre (mint ahogy én is elfogadom, hogy ha ácsot hívok, akkor nem pontosan úgy és akkor lesz minden megcsinálva, ahogy én itthon kigondoltam), másrészről majdnem minden étteremben vannak már menüztetések, általában elég korrekt áron és jó kajákat adnak, nyugodtan lehet olyat is rendelni. A te feladatod csak másodsorban a háztartás, elsősorban a gyereknevelés. Ha nem tetszik neki valami, akkor nyugodtan otthon maradhat egy kicsit ő is a SAJÁT gyerekével, azt meglátjuk, hogy hány fogásos menüt rittyent a patyolat tiszta konyhába.
2021. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!