Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem lehet...

Mit tegyek, ha nem lehet bírni a másfél éves gyerekemmel, és már ki vagyok idegileg, senkihez és semmihez nincs türelmem, mindenért robbanok?

Figyelt kérdés

Nem eszik rendesen, nem alszik, nem beszél, hisztizik, ordít-visít, egész álló nap.


Nem eszik rendesen. Már vittem mindenféle orvoshoz, hátha valami baja van, de semmit nem találtak nála. Összeteszem a két kezem és imádkozom, hogyha egy nap 3 virslit és egy bébiételt megeszik egy nap. Már mindent próbáltam, de semmi.

Az alvása kritikán aluli. Órákat van fent éjjel. Mire vissza tudnék aludni, újra felkel, és megy az ordítás, visítás. Van, hogy én is ordítok vele, mert ez már tűrhetetlen és nemhogy javulna a helyzet, még rosszabb lesz hónapról hónapra.

Kibírhatatlan, amit csinál már. Ledobálja a kaját, magára fröcsköli állandóan a vizet, összenyálazza a falat. Mostanában azt is szokta csinálni, hogy feláll. Tolom a bevásárló kocsit, és amíg kiveszek egy zacskót meg beleteszek valamit, addig ő már az egyik lábát felhúzta, hogy felálljon, a másik lábát próbálgatja. Ugyanez hintánál, kiságynál, mindennél. Van, hogy megfeszíti magát, ez akkor a legrosszabb, amikor a másik kezemben van valami. Múltkor emiatt ejtettem le a pörköltöt, hogy megfogjam, mert ha hátrahajol és megfeszíti magát, akkor nem tudnám megtartani.

Egy büdös szót nem mond, beszédindításra kell járnunk, ami után szintén megy a hiszti, ordítás, visítás.


2021. nov. 8. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Mit vársz tőle,hs már te is kikészültél?

A nem evés életkori sajátosság. Ebben a korban felfedez, mindig van valami "dolga", tanul, nincs idejük hosszan emészteni. Másra kell az energia. Eszik annyit, hogy meglegyen a szükséges kalória, ettől ne félj. Ez csak átmeneti állapot.


Egyébként simán lehet, hogy "csak" nagy igényű,más néven több emberes gyerek. Ennek nézz utána. Nem feltétlen lesz könnyebb, de tudod, mi miért van. Ha pedig van lehetőséged, néha passzold le az apjának, nagyszülőknek, és pihenj egy kicsit. Kapcsolódj ki. Megérdemled.

2021. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ez idegrendszeri éretlenség gyanús. Vidd el neurológiára vagy TSMT torna állapotfelmérésre
2021. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem értem jól, amit írtál.

Kaja: 3 virsli mennyiséget egy nap alatt sosem eszik meg a lányom, pedig 4 éves és jó súlyban van, gyerekek kevesebbet esznek, nem kell aggódni.

Járás: nem jár? Nem is áll fel?

Beszéd: nem kell beszédinditásra járni egy másfél évessel, kicsi nagyon, mi csak 2 éves kor után mentünk, de akkor se kellett volna, mert semmit nem segített.

2021. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
A gyereked csak szimplán gyerek. Magadat kell rendberaknod. Szedj vitaminokat, igyál néha egy kis bort este. Tőle nem várhatod, hogy megváltozzon, így maradt az, hogy te változtatsz kicsit.
2021. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező. Nem árt két dolgot tudnod.

1. Mindez teljesen normális életkori sajátosság

2. A te feszkódat átveszi a gyerek. Ha látja, hogy kivagy, türelmetlen vagy, akkor ő is az lesz. És ez egy ördögi kör.

Apuka hol van? Nagymama? Nem venné át egy kicsit? 1.5 éves korban tök normális, hogy még nem beszél.

Leírtál mindenféle tünetet, de azt nem, hogy te mit teszel mindez ellen. Mennyit vagytok friss levegőn? Mennyit van lefárasztva? Miket szeret csinálni?

Ha az orvosok nem látnak rendellenességet, akkor valószínűleg nincs is.

Ajánlom neked a kisgyermekes foglalkozásokat, tornákat. Ott a beszéd is jobban megindul, a mozgásos feladatok pedig lefárasztják. A közösség jótékony hatását pedig nem is említve.

A nem evés is normális. Ne erőltesd, bizonyára ő érzi, mennyit szeretne enni. Akkor van baj, ha fogy a testsúlya, akkor már az orvos is felkapja a fejét.

Tehát elsősorban neked kell összezsedned magad, és persze az apjának. Próbáljon meg többet foglalkozni a gyerekkel, mert ő is szülő, neki is ki kell vennie a részét a gyereknevelésben.

2021. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Menj el pszihológushoz.
2021. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

3 virslit és egy bébiételt megeszik egy nap, és teszerinted nem eszik???

Gyere el egyszer hozzánk, nézd meg az én fiamat, amikor semmit nem eszik. Néznél egy nagyot, az tuti.

Beszédindításra másfél évessel?? Miért??

Az én fiam is folyton menne, akkor is, ha nem szabad. Hordozóban van, ha megyünk valahová, ott nyugodtan nézelődik. Nem is veszem ki, ha nem szaladgálhat kedvére. Ezt próbáltad már?

2021. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Idegrendszeri baja lehet. Vidd szakemberhez.
2021. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Vidd sokat szabad levegőre mozogni. Tele van energiàval.
2021. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

3 virsli hatalmas teljesítmény és még egy üveg bébiétel is! El nem hiszem, mennyire nincs realitásérzéked, a gyomra akkora sincs, mint az öklöd! Mit iszik ezekhez? Gondolom nem vizet, hanem tejet, teát, tápszert, vagy más laktatót. Ez nagyon sok étel folyadék nélkül is egy másfél évesnek!


Az enyém egész nap evett egy marék kaját és szopizott mellé ennyi idősen, attól is átlagos alkata volt, átlagosan hurkás:)


Az a gyerek rendesen eszik.


Visít, hisztis meg nagy mozgásigénye van és le is van maradva mozgásban, ezek a necces dolgok, valami állhat a háttérben, de ez később fog kiderülni. Ez egy nehéz időszak az anyáknak, ha nem szoptatsz valami nyugtatós teát, citromfüvet ihatnál, vagy egy kis bort lazításnak hetente 3 naponta mondjuk fél decit kikapcsolódni egy forró fürdővel és filmmel. Nekem ez segített.

2021. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!