Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire szólhat bele egy...

Mennyire szólhat bele egy mostohaanya/mostohaapa a gyereknevelésbe? Mi az, amit megengedtek egy mostohaszülőnek és mi az, amit nem?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szülőkön, vagyis a mostohán és amelyik szülővel együtt van, megbeszélésén mulik.


Ismerek olyan családot, ahol kb semennyire nem szol bele a mostoha a nevelésbe, mert anyuka nem engedi. Igy elnek évek ota, jó így nekik.


Nekem nevelőapám viszont teljes mértekben beleszólt. Sőt ha anya valamit megengedett, volt olyan, hogy ő nem, igy nem csinálhattam.

2021. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a két felnőtt megbeszélésén alapul!

Azt még nagyon fontosnak tartom, hogyha egyet nem értés van valamilyen gyermeknevelési dologban, akkor azt semmiképpen se a gyerek előtt vitassák meg, bármennyi idős is.

2021. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Én semennyire nem engedem a nejemnek, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Egy gyereket az anyjának és az apjának kell nevelnie.
2021. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyutt neveljuk a gyereket. Egyutt élünk, evidens, hogy mindkét felnőtt neveli. Ahogy a második is írja, nálunk alap volt, hogy anno megállapodtunk, nincs vita a gyerek előtt. Ha az egyikünk mond valamit, akkor az úgy van. Ha a másik nem ért vele egyet, akkor ha a gyerek nincs ott, megbeszéljük. Ha változik a döntés a kérdésben, akkor mindig az a szülő közli, aki az eredeti döntést is hozta.
2021. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
A férjem nem a fiam vér szerinti apja. De ő is neveli, ő is fizet ezt-azt, mert közös kasszán vagyunk. Teljesen úgy viselkedik, mint az apja, de a gyerek nem hívja apának. 6 éves múlt, mikor már a párommal összeköltöztünk. Az elején letisztáztuk, hogy szót kell fogadni neki is, mintha én mondanám. A gyerek előtt nem vitázunk (amúgy se), a gyerek előtt nem mondunk ellent egymásnak, ketten megbeszéljük az eldöntendő dolgokat. Ez nálunk jól működik már több, mint 10 éve.
2021. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy mostohaanya vagyok. Leírom, hogy nálunk hogy van.


A gyerek 2 hétig itt, 2 hétig az édesanyjánál van.


Természetesen én is rászólok, tőlem is kapja a fejmosást, ha valami olyat csinál, de a döntés az anyja és az apja kezében van mindig. Ha én nemet mondok valamire, de az anyja vagy az apja igent mond, akkor én lenyelem a békát, ami olykor nagyon nehéz. Ilyenkor persze néha esz az ideg, elmondom a páromnak, hogyha nem értek valamivel egyet, érveket hozok fel, de ennyi.


Például:

11 évesen 80 000 forintos telefont akart kérni. Én már vennék egy ilyen idős gyereknek telefont, de nem 80 000 Ft-ért, mert csak vagánykodni akarna vele, és úgyse tudja kihasználni, nem beszélve arról, hogy leejti, elhagyja, stb. Jobban járna egy laptoppal, már csak az online oktatás miatt is. Az anyja meg az apja megveszi neki, oké. Nem tudok ezzel mit csinálni.

2021. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semennyire, ahogy a 6-os is mondja. Rászólni rászólhat, de a végső döntés az enyém és az apjáé, se az én párom, se a gyerek apjának párja nem szólhat bele a döntéseinkbe. Én nem várom el senkitől, hogy fizzessem bármit is a gyerekemnek, ha vesz, jó, ha nem vesz, az sem baj.
2021. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!