Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hatvanezredik "mennyiből...

Hatvanezredik "mennyiből jöttök ki" kérdés, csak kicsit megfordítva: Kisgyekerekesek egy-két gyerekkel: Mennyi pénz az, amiből kényelmesen kijönnétek? Mikre költenétek, és miért?

Figyelt kérdés
Eddig kettecskén éltünk, elég nagy fizetésből, mindent megengedhettünk magunknak, amit kellett. Gyerekkoromban heten éltünk minimális pénzből, vajaskenyéren (és tök jól elvoltunk). Emiatt nekem kimaradt az életemből a "normális" életszínvonal. Most jön a baba - ezzel az én fizetésem ugrik - plusz felvettünk egy hatalmas lakáshitelt. Ami a hitel után maradna az 600ezer forint, ami nem tűnik kevésnek. Mennyire kényelmes ez az összeg? Mennyit lehet félrerakni? Mi az, ami már "luxuskiadásnak" számít ilyen bevétel mellett? (Légyszi ne írjatok mérges kommenteket, tényleg nagyon hülye vagyok pénzmenedzselésben. Tudom, hogy ez sokaknak nagyon-nagyon sok pénz, van akinek kevés, de szeretnék kapni valami perspektívát, hogy tudjam, hogy hogy álljak a helyzethez.)
2021. nov. 19. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ennyi pénzből 1 gyerekkel ellesztek, mint Marci hevesen:)
2021. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Amit kéne tudni: mennyi a rezsi, hány auto van, mennyit hasznaljatok, mennyit koltotok elelmiszerre, tisztitoszerre, tisztalkodasra. Van- havi szinten fodrasz, manikur, sport, edzoterem. Ezeket add ossze es vond ki a 600 bol. Nem fog sok maradni.
2021. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kezdenék el sorolni dolgokat, hogy mi számít luxuskiadásnak, javaslom a kiszámoló elnevezésű blogot, ott elég egyértelműen le van írva, hogy mit hogyan célszerű menedzselni.

Szerintem is ennyi pénz elegendő bőven, ha van tartalékotok váratlan kiadásra (nálunk most a fűtőrendszerrel volt probléma, laza 200ezer forint, de mivel kisbaba van, ezért nyilván nem lehetett elnapolni) és képesek vagytok azt visszapótolni, ha valamire elmegy.

2021. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván az első időszakban anyuka nem nagyon fog eljárni szépítkezni, energiája nem lesz rá..

Ilyen fizetések mellett pedig a támogatások sem lesznek elenyészőek, gondolok itt pl a gyed-re

2021. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Második: Ez is nagy problémám, hogy nem tudom, hogy fognak alakulni ezek a számok. Most költözünk Pest mellé faluba, nem tudom, hogy ez mennyire fogja alakítani a benzinpénzt (egy autó van egyébként, és a párom otthonról dolgozik). Nem tudom, hogy ha otthon leszek a babával, mennyit fog csökkeni az étkezések ára, mert eddig főleg rendeltünk vagy étteremben ettünk. Nem laktam még kertesházban, nem tudom, milyen lesz a rezsi (a lakás tulaja szerint max 40e, de nem igazán hiszek neki, mert most a negyedakkora lakásunkra fizetünk harmincat)
2021. nov. 19. 15:24
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
A rezsire nyugodtan lehet egy 100ast is számolni, nagy ház esetén mégtöbbet..
2021. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a családi ház eszi a pénzt. Mindig van mire költeni, erre tenyleg készüljetek fel. Ha régi ha új.
2021. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg 50 és 100 között a rezsi.
2021. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
4es, azert fodraszhoz havonta, masfél havonta csak jár az ember pici mellett is. Illetve lehet apukának is edzoterembe bérlete stb.
2021. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyan 150nm -es a házunk.

Rezsi több, mint 100, és ebbe ami van az a fűtés, víz, villany, tv, net.. a fűtés baromi sok, csak az kb 40 nálunk havonta :D (gáz).


Ezek mellett még nincsennek benne pl a telefonszámláink, tankolás, egyéb kiadások.

2021. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!