Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen furcsa névadással,...

Milyen furcsa névadással, névadási szokásokkal találkoztatok már?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Will Smith és felesége, Jada Pinkett Smith úgy adott nevet a gyerekeiknek, hogy a fiú az anyja mintájára, a lány az apja mintájára kapta a nevét. Tehát a lány Willard után lett Willow, a fiú pedig az anyja, Jada után lett Jaden.
2021. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Egyik ismerősöm is így adott nevet a gyerekeiknek: a nő Erika, a férfi Viktor.

A fiú lett Patrik Erik (Erik-Erika), a lány Alíz Viktória (Viktor-Viktória).

2021. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Anyámnak van egy olyan ismerőse, akinek mind a két fia Tamás. A nő hozzáment egy Tamás nevű férfihoz, a fiúkat X Tamásnak nevezték el. Elváltak, majd megismerkedett egy szintén Tamás nevű férfival, akivel a közös gyereküket is Tamásnak nevezték el. Úgy szólítják őket, hogy X Tomi, NagyY Tomi és KisY Tomi, X Tomi apját meg úgy hívják, hogy "Az a g.ci láda".
2021. nov. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
3-mas :D
2021. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Hallottam már Vivi-Viki-Niki-Miki testvérpárról, ha elkiáltotta magát az anyuka, hogy "Vikiiiii! Gyereee máár!", akkor oda ment mind a négy.


Régi osztálytársam anyja 8 gyereket szült, és mindet ilyen minta alapján nevezte el: Krisztián-Krisztina, Robi-Roberta, Péter-Petra, a negyedik párt nem tudom.

Van Noel-Leon testvérpár (visszafelé olvasva ugyanaz a kettő).

2021. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Olyan esetet ismerek, hogy az anyuka leánykori vezetékneve férfi keresztnév, és álma volt, hogy a saját két nevét adja a gyermekeinek, az álom valóra vált:

Anyuka: László Erzsébet

Gyermekek:László és Erzsébet.

(a valóságban nem pontosan ezekkel a nevekkel)


És van olyan néni, hogy Károly Károlyné😯, az ő anyósa fura asszony lehetett...

2021. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek egy családot ahol a 2 fiú ugyanazt a 2 nevet kapta, cssk megfordítva. Tehát az egyik Miklós Péter, a másik Péter Miklós.
2021. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Egyik ismerősöm valami népi hagyomány, szólás mondás stb alapján nevezte el a gyerekeit, van neki vagy 9.


És így mennek sorba (nem ikrek, 1-2 év van a gyerekek között): Gáspár, Menyhért, Boldizsár, Sándor, József, Benedek meg van neki 3 kisebb, de rég találkoztunk, nem tudom a nevüket, csak sejtem hogy valami hasonló módon nevezte őket is..

2021. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
#6 én több ilyen “Károly Károly” nevű illetőt is ismerek, mind férfi. Ezen mindig csodálkozom, mire is gondoltak a szülők, és miért gondolták, hogy ez jó ötlet…
2021. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Meg a Miklós Miklós is jópofa. :)


Ismerek egy nagy családot, ahol az Alex az ismétlődés,meg a P. Alex, Alexander, Alexandra, Patricius, Patrik, Pascal.

2021. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!