Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy a...

Miért hiszik sokan, hogy a gyereknevelés egyenrangú egy állat nevelésével?

Figyelt kérdés

Miért gondolják azt páran, hogy azért nem vállalnak gyereket, mert az állattal sem bírtak?

Megértem, hogy egy állat legtöbbször jobb egy embernél, de ne hasonlítsuk össze a neveléssel kapcsolatos dolgokat is.

Egy kutya pl sosek fog tudni olyan szinten kommunikálni. Miért gondolják, hogy a kettő egy és ugyanaz?


2021. dec. 5. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy állat kutya,cica sokszor el van magában míg egy gyerek pláne az elején 24 órás felügyelet. Aki egy állattal sem bír akkor hogy birna egy 3 óránként síró csecsemővel. Szerintem így gondolják.
2021. dec. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
A kutyus, cicus a nap nagy részében egyedül hagyva elvan. Talán megrág egy papucsot. De egy 0-10 éves gyereket egy percre nem lehet magára hagyni. Minél kisebb, ez annál jobban igaz. Mert eleinte sem enni-inni, sem wc-zni nem tud egyedül, legurul/késik az ágyból, később ha jár felmászik a polcra, szekrénybe, ki borítja a cukrot/lisztet (elképesztő marhaságokat és önveszélyes dolgokat csinál!) Egy gyerek sokkal több figyelmet igényel, mint egy kutya ergo, ha azzal nem tudsz bánni, hogy tudnál a nehezebb feladattal? Nem egyenrangú, sokkal nehezebb egy gyerek nevelése.
2021. dec. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a kérdező arra gondol, hogy sokan egyenértékűnek tartják a háziállatukat egy gyerekkel, és az állatot mutogatják, mint a "gyereküket" (az első mondatot meg csak valahogy belebénázta a kérdésébe..)

Ez azért van, mert sokan jobban szeretik az állatokat a gyereknél. Ezzel semmi gond nincs, én is szívesebben cicáznék, minthogy egy gyerek alól kaparjam a szart. Sokkal aranyosabbnak találom az állatokat, mint a gyerekeket (sőt, bennük semmi cukit nem látok egyáltalán). Igen, jobban szeretem őket az embereknél, és még rengetegen vagyunk így ezzel.

Kit érdekel, hogy nem úgy kommunikál mint egy gyerek? Te csak azért szültél hogy beszélgessen veled?

Nekem ér annyit a háziállatom, mint neked a gyereked, ebből a szempontból valóban egyenrangú az állattartás a gyerekneveléssel.

Viszont nyilván a gyakorlati része az állattartásnak sokkal könnyebb, amitől az állattartás nem lesz értéktelenebb mintha egy gyereket nevelnél.

2021. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Ő pont nem, mert nem szereti az állatokat, meg sem fogja őket, ellenben a gyerekekért rajong. Én pont az ellenkezője vagyok, na bumm.

De nem ez volt a kérdés. Én már válaszoltam rá, te is írj valami hasznosat.

2021. dec. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert kb ugyanaz. Önellátásra képtelen kis lény, akiről neked kell godnoskodni. Akkor is, ha épp nincs kedved, akkor is, ha xar az idő, akkor is, ha épp haldokolsz, olyan xarul vagy. Nevelned is kell, tanítanod. Amúgy meg az állatok is kommunikálnak, csak épp beszelni nem tudnak.


Az meg bizony hogy felelősségteljes gondolkodás, ha valaki azt mondja, nem bír a kutyával sem, azért nem vállal gyereket.

2021. dec. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy "nem olyan szinten" kommunikálnak, nem pedig azt, hogy egyáltalán nem.


Érdekes amit írtok, mert megszületett majdnem 1 éve a kishúgom és amíg a kutyánkkal nem szerettem csinálni a kötelező dolgokat, addig vele abszolút nem esik nehezemre. Persze nem én vagyok az anya, de a kutyánknak sem én vagyok a fő gazdi. De akkor lehet csak én gondolom ezt másként.

2021. dec. 5. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

"mert az állattal sem bírtak"


Egy okosabb kutya 1,5-2 éves gyerek szintjén van. De tényleg. És ahogy a bölcsek szokták mondani, "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Aki egy kutyát nem tud pl. normálisan megnevelni, az mit fog kezdeni egy kamasszal szerinted?

2021. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ezt senki nem gondolja így, ritka nagy hülyeség, olyan mintha egy kutya nevelést összehasonlítanád egy szekrényével, a szekrényt is lelakkozhatod tízévente, a kutyát viszont mindennap eteted, gyereknél még sokkal több dolgot kell csinálni.
2021. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen kutyáról beszélünk. Nekem pl volt kinti kutyám is, nyilván sok gond nem volt vele, vízet kellett adni neki meg kaját meg néha játszani vele meg kipucolni a helyét. Van most egy szobakutyánk, fél éves, hát van vele gond bőven. Ő pl nagyon nincs el egyedül, folyton foglalkozni kell vele, amikor mi nem vagyunk itthon a szüleim jönnek hozzá, éjszaka ha nem tud aludni akkor sír stb. Annyival talán könnyebb,hogy enni tud magától😅
2021. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!