Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha székrekedése van a kisbabám...

Ha székrekedése van a kisbabámnak a tápszer miatt, segíthetek neki kakilni? Nem szokik hozzá?

Figyelt kérdés

Szóval a kisfiam mindig 2-3 naponta kakilt, akkor is amikor anyatejes volt. Most már nem szoptatok, tápszeres lett és azóta olyan a széklete mint egy felnőtté. Az eleje hurkás és a vége krémes csak.

Ha hagyom hogy 3 napig ne kakiljon bekeményedik és fájdalmas neki, úgy erőlködi ki hogy bele pirosodik. Azt találtam ki, hogy kipróbálom amit ajált egy másik anyuka, felnyomok egy kúpot de nem teljesen és kinyomja így megindul a kakilás, vagy lázmérővel. Így nem keményedik a kaki. Na de meddig szabad ezt? Nem szokik hozzá és aztán nem kakil magától? Vagy folytathatom és segíthetek neki?


2021. dec. 23. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Próbálkozz Levolac sziruppal.

Egyébként meg nem tudsz mit csinálni, ha hozzászokik, ha nem. Székrekedést ne hagyj kezeletlenül, mert aranyere lesz, amivel egész hátralevő életében kínlódhat szegény.

2021. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi idős? 6 hònapos kor alatt szirup, a felett szilva ès szirup segìthet.

Èn nem kúpoznàm.

Ha a tàpszer òta van a problèma, ès nem egèszsègügyi problèma miatt hagytad abba a szoptatast, akkor megpròbàlnàm visszahozni a tejet. Vagy kipròbàlnèk masik tàpszert.

2021. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ne dugdoss semmit a fenekébe. Hozzászokik, ahogy írod. Próbáljatok ki másik tápszert; vannak mindenféle cseppek székrekedésre; illetve nem írtad mennyi idős, pár csepp almalé (nem bolti nyilván) is tud segíteni a dolgon.
2021. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milumil Comfort 1, Beba Sensiduo vagy a Novalac tápszernek is van olyan fajtája, ami a székrekedésen segít. Én úgy tudom az alma székletfogó...lazítani a barack vagy a szilva tudja, persze ha már annyi idős, hogy eheti.
2021. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 hónapos kisbaba
2021. dec. 23. 19:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen szirupot gyógyszert adhatok szorulás ellen?
2021. dec. 23. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos babának semmit.

Válts tápszert.

2021. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Lábtornáztatást próbáltad? Az én kisfiam attól mindig kakil, nem feltétlenül rögtön, de aznap. Hanyatt fekvésben behajlítom a lábát, aztán kinyújtom, és ezt párszor, esetleg mondókával. Körözni is szoktam vele stb.
2021. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Könyörgöm, nehogy naponta dugdoss valamit szegény gyerek fenekébe!
2021. dec. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!