Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családosként, mennyiből éltek...

Családosként, mennyiből éltek meg havonta, mennyi lenne az ideális havi összebevétel szerintetek (1,2,3,4 gyerekkel)?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 17:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
40%
Egyes kutatások szerint, egy gyereket felnevelni 18 éves koráig nagyjából 25 millió Ft, ha ezt leosztod, akkor átlag havi 115k/gyerek jön ki. Emellett fenn kell tartani a házat/lakást, etetni kell a két szülőt is. Valamint kellene valamiféle életindító tőkét összerakni mindegyik gyereknek, hogy ne üres zsebbel álljon bele a világba. Ha 18 évig havi 20k-t raksz félre egy gyereknek, akkor is "csak" 4 millióval toltad meg az életét, szóval én ennek legalább háromszorosát mondanám. Tehát kell minden gyerekre havi 175k + a szülők napi szükséglete, saját megtakarítása, vésztartalék, az ingatlan fenntartása stb. legalább 300k nagyon alsó hangon, nagyon kiszámolva. Plusz erre jön az esetleges hiteltörlesztő és egyebek
2021. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%
Most olyan átlag 700e, de ez valamikor kicsit kevesebb, néha jóval több. Hitel fizetünk, egy gyerek van, lesz még egy. Ha minden jól megy, fél éven belül az én fizetésem emelkedik még. Szerintem ez bőven kényelmes és ideális nekünk, még hitelek mellett is. Szeretnénk a hitelt minél hamarabb letudni, és hosszabb távon a gyerekeknek valami induló tőkét biztosítani. De szerintem ez nagyon egyéni igényektől függ.
2021. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Bevétel átlag 750, két gyerek van, nem költjük el mindet, de el tudnánk. Viszont gyűjtögetünk, mert lakás kicsi (hitelmentes, de kinőttük, 2 szobás), autónk nincs.

Nem sírnék, ha dupla ennyit keresnénk. Akkor gyorsabban elérnénk a céljainkat. :)

2021. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Most kb havi 650 a kettőnk keresete, két gyerekkel, saját lakással, kevés hitellel, alacsony törlesztőrészlettel.

Fél éve még 800 körül hoztunk haza egy átlagos hónapban, de néha több is összejött. Az pont ideális volt. Sajnos a férjem munkahelyén visszavágtak a fizetesekbol, túl sok lett a munkájuk, így sokat kellett volna fizetni is. Most sokkal többet dolgoznak, jóval kevesebbért.

Nem azt mondom, hogy most rosszul élünk, de azért érezhető, hogy kevesebb lett a bevétel, az árak meg magasabbak.

2021. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

500-750K a havi összbevétel. Azért ennyire változó, mert én vállalkozó vagyok, a férjem meg órabéres, plusz ügyeleti rendben megy, számítanak éjszakák, hétvégék, ünnepek stb. Az 500 a nagyon minimum egy szarabb hónapban.

2 gyerek van, megvan igazából mindenünk, félre is tudunk tenni, de az 500-as hónap kényelmetlen. Van hitel, egy autó, és családi házban lakunk, a rezsi több, mont egy lakás esetében pl. Ha stabilan lenne 700-800 minden hónapban, azt mondanám kényelmesnek.

2021. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%

Én 220at kapok, férjem vállalkozó, igy totál változó. A minimum a 200ezer, de volt már 500is/hó (villanyszerelő)


Az enyémből megy a rezsi, kaja, sajat tankolás.

Az övéből a saját tankolása, lakásfelújítás, extrakiadás.


Saját ház, 2 saját autó. Van egy babaváró hitelünk, de azt most nem fizetjük.


Nem azt mondom, hogy nem lehetne több, de be tudjuk osztani.

2 gyerek van, 2 éves a fiunk, 3hónapos a lányunk.

2021. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%

Huh, én leszek a kivétel. :D


Most havi 200 ezer a bevételünk, idén indítottunk vállalkozást, az még nem termel bevételt, csak, minimálisat, amit visszaforgatunk bele. De van mellette azért némi megtakarításunk, persze.


1 kisgyerekünk van, vele vagyok itthon, a második úton.


Alapvetően kijövünk ebből a 200 ezerből, mert van hitelmentes otthonunk, szóval arra nem kell költeni, ami mindig fix az a rezsi, kaja, benzin. Ezek kifizetése után marad még pár tízezrünk, az megy az egyébre, a gyerek dolgaira vagy extra kiadásokra. Mivel utóbbi mindig van, így nyilván feléljük ezt a 200 ezret havonta.


Ha valami nagyon brutál kiadás lenne, pl. kocsijavítás, akkor hozzá kéne nyúlni a megtakarításhoz.


Előtte egyébként havi 500-550 ezerből éltünk, az nagyon jó volt, rengeteget tettünk félre.

2021. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%
Kb. 1,1 M a havi bevételünk. Ebből teszünk félre, felújítunk, haladunk. 3 gyermekünk van.
2021. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%
900ezer-1millió Ft között van a havi bevételünk. Pár hetes kisbabánk van, így ő nem jár sok kiadással, legalábbis ami a kaját illeti :) (Persze vettem már talán néhány felesleges dolgot neki 😂) Van egy lakáshitel (egészen minimális törlesztővel) és egy babaváró hitel, de bőven marad a kasszában havi szinten, úgy is, hogy azért költünk magunkra is becsületesen, és az élelmiszerekből is csak a legjobb minőséget vesszük. Félretett pénz, illetve befektetés is van. Még majd egy gyereket szeretnénk. Pillanatnyilag nem aggódunk az anyagiak miatt. Azt gondolom, hogy ennyi bevétellel/kiadással még működhetne a 3 gyerekes felállás is. (De abból szerintem én, mint az anya, szinte biztos hogy nem kérek.)
2021. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
Nettó 1 millió, 1 gyerek, de még eggyel is vidáman meglennénk. Hitelünk nincs, van 2 kocsink, 1 lakás, 1 ház.
2021. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!