Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett hogy lehet...

3 gyerek mellett hogy lehet dolgozni, gyerekekkel foglalkozni, férjjel/feleséggel foglalkozni, háztartást vezetni, programokra menni, barátságokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányom. Terhes vagyok, ikrekkel. Alapjáraton két gyereket akartunk, ennyi is fér bele anyagilag. Úgy terveztük, hogy a két gyerek között 1-1,5-2 év legyen. De arra nem számítottunk, hogy ketten lesznek. Mire megszületnek, a lányom még mindig babakocsis lesz a két kicsivel együtt. Akármelyik időszakot nézem, soha nem lesz normális életünk. Amikor óvodáskorúak lesznek, amikor iskoláskorúak lesznek, amikor tovább kell tanulni, amikor tinik lesznek, ez mind egyszerre lesz. Nem tudom, hogy tudnánk ezzel megbírkózni. Nyilván nem éheznénk, ha 2 helyett 3 gyerek lenne, de azért nem élnénk így. Ráadásul apránként újítgatjuk a házat, ha három gyerek lesz, az is ugrik, mint ahogy 3 gyerek mellett a munka is, mert 3 pici gyerek mellett se lehet még 4 órát se dolgozni home officeba.
2022. jan. 14. 18:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem sehogy, ezért vállaltam csak egyet.
2022. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%
Az életed ezentúl a logisztikáról fog szólni. De meg fogod tudni csinálni, mert nincs más opció.
2022. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk van bölcsi, a kicsi 10 hós korától jár, fél 7re viszem, ebéd után hozom el.

6 órában dolgozok.

Van egy óvodás, 2 iskolás. Tehát 4 gyerek van.

Délután tanulunk, társasozunk, beszélgetünk.

Ha betegek a férjem itthon tud maradni, nem hárul mindig rám

Vagy délután is be tudok menni, ha hazaér a férjem.

A háztartás nagy része hétvégére marad. Ekkor főzünk, mosunk takarítunk.(igen, többes szám, mindenkinek van dolga)

Szombat délutántól vasarnap délelőttig a gyerekek mindig a nagyszülőknél vannak, így az csak a mi időnk a férjemmel

Szerintem nem megoldhatatlan.

2022. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
87%

Én nem éreztem nehéznek, bár a nagy,s az ikrek között 6 év van. Épp suliba ment, mikor az ikrek születtek. Az ikrek 2,5 éves korában mentem vissza dolgozni, bár csak fél állásban, de akkor már csináltam a 2. diplomámat is.

Biztos turbó üzemmódban éltem, de jártunk bálba, társaságba, dolgoztam, tanultam (fiatal voltam). Aztán a 3 gyerekkel elváltam (én akartam), de azt se éreztem nehéznek. Kb. 3 évig voltam egyedül a gyerekekkel, majd újra férjhez mentem, s lett 4. gyerek. A második férjem mindenben kiveszi a részét, s már csak a közös gyerekünk van itthon. Most így már kevésbé fiatalon el sem tudom képzelni azt a pörgést (bár így sem unatkozom, főállásban dolgozom, délután, este, éjjel a vállalkozásunkban napi szinten dolgozom, a gyerekkel tanulok minden nap.)

2022. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%

Ami jó hír, hogy a támogatások is magasabbak lesznek. Családi adókedvezmény 40 ezer helyett 99 ezer; egyszeri anyasági 2*85 ezer; gyedet, ha jól írja a cikk, amit olvastam, 3 éves korukig fogsz kapni, nem 2 éves korukig; gyest tankötelessé válásukig kapsz majd; ingyenes közétkeztetés.

Ahogy a 2-es írta, majd megoldjátok, mert meg kell. Kitartást, és sok boldogságot! :)

2022. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
7%

Khm, van más lehetősége. Senkire nem szabad ráerőszakolni egy nem kívánt terhességet, gyereket, csak azért, mert “képes leszel megoldani, nincs más választásod!”. Dehogyis nincsen.


És a támogatásokkal meg ne jöjjünk már, mikor az összes közeli ismerősünk, barátunk alsóhangon 35-40 milliós lakással indítja útnak a 18-19 éves gyerekeket. A kérdezőéknek meg még a saját házuk sincsen befejezve… A nagyobbik gyerekkel szúr ki a legjobban ezzel, nem is saját magukkal.

2022. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
23%
Nem sorozatban kell szülni, mint egy nyúl. Mi is hárman vagyunk tesók, mégis lehetett mellettünk mindent csinálni.
2022. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%
Hiába lesz minden egyszerre, azért ha nagyobbak lesznek, könnyebb lesz, kB a kicsik 5 éves kora után. És a koruk miatt jól eljátszanak majd egymással.
2022. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

6-os, nem az volt a kérdés, hogy megtartsák-e őket. Azt sem tudjuk, mennyi idős terhes. Biztatni próbáltam a kérdezőt, hogy ha már ez a helyzet, akkor milyen “bevétellel” számolhatnak.

Nem kötelező, és nem is alap, hogy 40 milliós támogatást kapjon a gyerek, amikor elköltözik otthonról. Ezt csak egy nagyon szűk réteg engedheti meg magának, de ez nem jelenti azt, hogy aki nem teheti meg, az bújjon el szégyenében, és ne vállaljon gyereket.

2022. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%

Nehéz lesz, de hidd el, működni fog :)

Nekem is 3 gyerkőcöm van, szintén ikres felállásban. Mikor oviba mentek az ikrek akkor mentem vissza dolgozni. Felváltva mentünk táppénzre a férjemmel mikor betegek voltak a gyerekek, így azért elviselhetőbb volt, persze voltak kellemetlen szituációk a főnöktől.

A gyerekeket amennyire csak tudtam bevontam a házimunkába, így aközben is együtt voltunk és próbáltunk játszani. A legjobb az volt, mikor már érdekelték őket a szerepjátékok, így jó téma volt az anyukás játék. Mikor hazaértünk a munkából, oviból, suliból, akkor az apukájuk játszott velük, én meg addig tudtam főzni.

Volt egy viszonylag szoros napirendünk, amihez ragaszkodtam, így 8-9 körül már mindenki aludt, ezután jött az apa-anya idő. Havi 1x pedig randiztunk is, ilyenkor nagyszülők, barátok vigyáztak rájuk.

A barátaim x része kihullott, de szereztem újakat, akik szintén babások, így együtt a gyerkőcökkel is tudtunk programokat csinálni.

Persze nem volt ilyen egyszerű minden ahogy most leírtam, de a kulcs az az, hogy igenis fogadj el segítséget. A párodat szigorúan vond be a dolgokba, egyedül nem tudsz ennyi mindennel megbirkózni.

Kitartást kívánok, hidd el, minden rendben lesz :)

2022. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!