Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyes összege magasabb...

A gyes összege magasabb annak, aki tartósan munkanélküli?

Figyelt kérdés

tesóm járt utána, mert gyereket vállal, pontosan nem ismerem a részleteket.

de akinek nemrég szűnt meg a munkaviszonya, kevesebbet kap, mint aki nem is dolgozott nem tudom milyen régóta.

csak mert én már egyszer megjártam,azzal hogy dolgoztam. ugyanis munkanélküli voltam, elmentem 1 hónapot(kínaiban) dolgoztam, és most ez miatt nem kerültem be egy munkaügyi központ által támogatott tanfolyamra, ami szakmával kezdhettem is volna valamit.

és szeretnék gyereket, és nem merek elmenni dolgozni.

mármint ne semmirekellőnek nézettek dolgozom, csak nem bejelentve)szóval bejelentetni nem merem magam.

Ti mit tudtok erről, a gyes összegéről?


2010. szept. 9. 10:20
 1/9 A kérdező kommentje:
pontosabban lehet a gyedre vonatkoznak ezek?
2010. szept. 9. 10:21
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyes összege fix, a mindenkori nyugdíjminimummal megegyező összeg. Vannak esetek, amikor pl. dupla gyes jár, de tartós munkanélküliség miatt nem.


A gyed munkaviszonyhoz kötött ellátás, több jogosultsági feltétellel, álláskeresési támogatás alatt járhat.

A gyes alanyi jogon jár.

2010. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

akkor magasabb gyeDet kaphat az, aki tartósan munkanélküli, mint az, aki pár hónapja lett munkanélküli?

szóval itt nem a fizetéssel kell kalkulálni gondolom.

2010. szept. 9. 10:37
 4/9 A kérdező kommentje:

mert tényleg ezen akadtunk ki tesómmal!

tényleg van valami trükk benne!!!

2010. szept. 9. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat a dupla gyes kinek jár?
2010. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ikreknek.
2010. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

GYedet CSAK az kaphat, aki biztosított az igénylés pillanatában, és akinek a szülést megelőzően két éven belül volt 365 nap biztosítotti ideje. Egy tartósan munkanélkülire ez sajnos nem igaz. Ha valaki nemrég veszítette el a munkáját, akkor kap álláskeresési támogatást, aminek az ideje alatt biztosítottnak számít, és ha a korábbi munkaviszonyával együtt megvan a két éven belüli 365 nap, akkor jár neki a gyed. Ha valaki pl. két éve nem dolgozik, hiába van álláskeresési támogatása, nem lesz meg a szükséges ideje (az álláskeresési csak 270 napig jár).

Általánosságban elmondható, hogy kevés olyan helyzet van, amikor az állam több pénzt ad munka nélkül, mint fordítva.

Ha csak simán állományba vették, mint tartósan munkanélkülit, akkor gyes marad, mert a gyed sok-sok feltételt támaszt, aminek a tartósan munkanélküli nem tud megfelelni.

A tartós munkanélküliség mit takar? Kap valamilyen támogatást? Ennyi információból nem lehet építkezni.

2010. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

eddig úgy tudtam, a tartós munkanélküli jogosult a nem álláskeresési támogatásra, hanem a RAT-ra (rendelkezésre állási támogatás-régen szociális segély címén futott)ami 28.500 ft. én ezt kapom

csak érdekes dolgoztam egy hónapot, és utána mikor megszűnt a munkaviszony automatikusan visszaállítottak RAT-ra.

mi magyarok nehezen igazodunk el ezekben a kérdésekben, nem úgy mint mások. a kisebbség.

2010. szept. 10. 13:33
 9/9 A kérdező kommentje:
tartós munkanélküli= min. 365 napja regisztrált munkanélküli/vagy álláskereső
2010. szept. 10. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!