Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is, aki bánja, hogy...

Van más is, aki bánja, hogy későn vágtak bele a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés
20 éves voltam amikor összejöttünk, a férjem 23. Külföldön éltünk 6 évet, akkoriban eszünkbe se jutott a gyermekvállalás. Aztán mikor hazaköltöztünk elkezdtünk építkezni, probáltuk beindítani a vállalkozásunkat stb, így az idő elszaladt. Most 33/36 évesek vagyunk, egy éve probálkozunk, de sajnos nem sikerült eddig, bár legalább már tudjuk hol a hiba és tudunk jobban tenni érte. Viszont, ha már holnap terhes lennék is 34 lennék mire megszületik, a férjem 37. Elég sokat gondolok arra mennyire buták vagyunk, hisz már kb.4 éve se lett volna akadálya. Őszintén bánom, hogy akkoriban azt hittük van még időnk. Más is érzett így? Végül mikor megszületett a kicsi akkor is volt ezzel kapcsolatban negatív érzeted?
2022. jan. 20. 19:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a férjem volt 34. Igen, jobb lett volna előbb. Igaz én csak 24 voltam mikor terhes lettem, ennél előbb már nem akartam.

De most 38 évesen 4 éves gyereke van. Van olyan gyerekkori barátja, akinek már tini gyereke van. De így jött össze.

2022. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
39 éves vagyok első baba. Abszolút nem bántam meg, moat jött el az igazi, nem szültem volna a korábbi kapcsolataim egyikének sem
2022. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

33 éves vagyok, férjem 38. Most született meg az első gyermekünk. Aki valószínű egyben az utolsó is lesz.

Együtt vagyunk majd 10 éve, jól elbalf@szkodtuk 😂😂

2022. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
36 évesen szültem és nem baj, hogy így van, fárasztó gyereket nevelni én megőrültem volna ha ezt a huszas éveimben kell csinálnom, ahelyett, hogy mennék ahova kedvem van.
2022. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem bánom, 37 vagyok, idén kezdtünk próbálkozni.

Mondjuk az én helyzetem is más, még csak két éve vagyunk együtt, és bár teljesen biztos vagyok benne, hogy ebbe a kapcsolatba bátran szülhetek, őszintén szólva még szívesen várnék 1-2 évet. De már tovább nem merünk, így is kicsit idősnek számítok már.

2022. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Én 37 éves voltam mikor szültem,bevallaltam mert egy gyerekem se volt,de már akkor is azt gondoltam nem vagyok halhatatlan, tudomásul kell vennünk, hogy eljárt felettük az idő, így második nem lesz.Ezt bánom igen.De van egy egészséges, csodaszép gyerekem,ha újra kezdhetnem, akkor ő előbb jönne két évvel.. rajtam múlt.Tulvedtem magam.Igy jártam.
2022. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
33 voltam mikor az elsőt szültem.43 vagyok most,még egyet akarok.
2022. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
20 évesen szültem, nagyon jól tettem, most 35 vagyok, érzem, hogy már nem lenne türelmem egy kisgyerekhez minden nap. Van aki pont fordítva van, ahogy idősödik, úgy lesz egyre türelmesebb. Nem elhanyagolható előny hogy kb 40 éves koromra újra "szabad" leszek, előttem egy fél élet (remélhetőleg), ráadásul ha a lányom is a húszas éveiben szül fiatal nagymama leszek, és sokat tudok neki segíteni, persze ha igényli. :) Mondjuk vannak olyan 60 éves nagyik is hogy csak pislogok, hogy milyen fittek. :D
2022. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Kicsit mutatnék perspektívát a másik oldalról. 19 évesen ismertem meg a férjem, ő 20 volt akkor, mindketten fiatalon szerettünk volna szülők lenni, végül 24 és 26 évesek voltunk az 1.-nél,26-28 a 2. gyerek születésénél. Nagyon sok jó oldala van ennek, szerettem fiatalon szülő lenni, DE azt nem mondom, hogy megbántam, de időnként azért el gondolkozom... Akkoriban nem volt még saját lakásunk, autónk, úgy éreztünk ez nem hátrány, mindenhez van időnk, a babá(k)nak megvolt mindene végülis, viszont azért hó végén mindig számolgattunk, hogy kijöjjünk. Iszonyat nehéz volt a gyerekek mellett megteremteni a megfelelő anyagi háttért, a kapcsolatunk is kis híján ráment. Nem beszélve arról, hogy nagyon kiforratlan személyiség voltam még, kevés élettapasztalattal és sok rossz mintával, tele önértékelési problémákkal, ezért bizony úgy érzem, okosabb lett volna várnunk még egy kicsit, bármennyire is vágytunk a babára. Néha megijedtek, hogy tudatalatt főleg a nagyobbik gyerekemben milyen rossz mintákat ültettem el, már most látszik néha a viselkedésében, reakciói az eredmény. Pár dolgot másképp csinálnék. Ma már sokkal tudatosabb vagyok, nagyjából harmóniában magammal, a férjemmel, most vagyok 33,a 3. gyermekünket várom és biztos vagyok benne, hogy ez így a lehető legideálisabb lesz mindannyiunk számára. Persze amiket leírtam mind egyén függők, de a lényeg, hogy nem vagy elkésve, számos pozitív hozadéka van a későbbi gyerekvállalásnak is. Már biztos sokkal "egészebb" a ember vagy, kész megküzdési stratégiája, biztos háttérrel, kellő önismerettel. Ezek nem elhanyagolandók, hidd el! Ja és én ahogy írták előttem pl. most türelmesebbnek és nyugodtabb aki is érzem magam (na azért ezek nem az erősségeim). A legjobbakat!
2022. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

37 évesen szültem, és nem bánom, hogy nem előbb. Előtte másnak volt az ideje :) Engem nem zavar az sem, hogy nem 40 évesen "szabadulok", mert megéltem azokat a dolgokat már fiatalon, amiket a fiatalabb korban szültek majd később fognak, ha akarnak.

Még majd szeretnénk egy gyereket ha 39 éves leszek. Ha nem jönne össze, akkor lehet hogy bennem lenne, hogy milyen kár, hogy nem előbb kezdtünk bele. De remélem erre nem kerül sor.

2022. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!