Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is rettentően félti a...

Más is rettentően félti a gyerekeit? Hogy tudnám ezt jobban kezelni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben bevonzom az ilyen sztorikat vagy tényleg brutál sok ilyen eset történik, ahol gyerekeket bántalmaznak mindenféle beteg állatok. Folyton fel dob a telefonom ehez hasonló híreket, történeteket, akár doku filmeket pedig sosem kerestem ilyesmire rá. Van két gyönyörű gyerekem és állandóan azon kattog az agyam hogy Isten ments ők ilyen dolgon menjenek keresztül, mert nem élnem túl ha bajok esik. Ha sétálunk a parkban, folyton figyelek nem e néz rájuk furán valaki. De még az is végig fut az agyamon hogy egy család taggal se akarom őket egyedül.
2022. jan. 20. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Azért dobja fel a telefonod, mert megnyitogatod őket, elidőzöl rajtuk.

Ez már paranoia.

Arra nem gondoltál, hogy akár te is lehetsz az a családtag? Főként ha már most így be vagy kattanva 🤦 Mert hogy így normális életük nem lesz, az tuti.

2022. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Kevesebb tv telefon. Jót tesz :)

Amúgy nekem hihetetlen gondolataim szoktak lenni, főleg lefekvéskor. Pl: mi történne ha egy betörő a gyerek szoba fele menne? És akkor le játszódik a fejemben a dolog és nem bírom kiverni a fejemből… Agyrém..

Szerintem normális hogy félti a szülő a gyereket. Nálam akkor szűnt meg a túl féltés, amikor sokkal több mindennel kellett foglalkozzak, nem csak otthon voltam a fiammal. Munkába állás, aztán tesó. Most már sokkal lazább vagyok.

2022. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sose bántanák senkit, nem vagyok egy állat kedves #1 és nyilván a gyerekek felé sem mutatom ezt a félelmet, de azért az agyam kattog rajta.

#2 csak este van egy kis időm telózni.

De amióta kislányom is megszületett, elég gyakran végig suhan rajtam a gondolat.

2022. jan. 20. 22:21
 4/14 A kérdező kommentje:

Nyilván majd úgy nevelem őket, hogy óvatosak legyenek, idegenekkel ne álljanak szóba és el mondhatnak nekem mindent, megbízhatnak bennem bármiről is lenne szó.

De lehet engem is a munkába állás fog helyre rázni

2022. jan. 20. 22:25
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, de, "állat" vagy és de, bántanád a saját gyerekeidet. Írod, hogy családtaggal sem akarod őket egyedül hagyni. Ez már bántás. Egészségtelen viszonyt akarsz a gyerekeiddel, ha minden percben velük akarsz lenni. Mert a leírtak alapján semmi okod félteni a gyerekeidet a családtagjaidtól.

A beteges üldözési mániádat pedig kezeltetned kellene szakemberrel.

2022. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem vagyok nagyobb állat mint te #5 ha ilyet feltételezel rólam ismeretlenül
2022. jan. 20. 22:30
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez szorongás, teljesen mindegy, hogy nálad épp az irreális gyerekféltésben merül ki. Ez valójában a te lelki félelmed a reális helyzettől függetlenül, és pszichológust kellene keresni hozzá.
2022. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Mi lenne ha imádkoznál? Vagy ennyire nem hisztek már?

Vigyázol, de nem mindig tudsz vigyázni hisz akkor történik a baj amikor nem számítasz rá vagy épp foglalt vagy. Én imádkozok érte , értük, Isten soha nem hagyott cserben.

Így nem félek, nincs mitől.

2022. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekre ez rendkívül negatív hatással lesz.


Pszichológushoz kéne jarnod, illetve valami hobbit találnod, ami megnyugtat, kikapcsol. Ha találsz egy jó szakembert aki segít feloldani a feszültségeket magadban az már fél siker. Jól mondják az előttem szólók ez szorongás, hosszútávon a gyereket is bántod vele.

2022. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd országos szinten elenyésző az ilyen esetek száma, régen is volt ilyen eset csak akkor nem volt tv,internet.

Hidd el senki nem nézegeti gyerekeidet és az ilyen szintű féltés már beteges.

2022. jan. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!