Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mikor kezdtetek...

Szülés után mikor kezdtetek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Ki vigyázott a gyerekre? Bölcsibe hány éves kortól mehet? Mi a foglalkozásotok? Hogy reagált a gyerek a bölcsire vagy, hogy nem lát titeket egész nap a munka miatt?
2022. jan. 20. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Elso gyerek 16 honapos koraban, masodik gyerek 9 honapos koraban.

Designerkent dolgozok.

Elso gyerek elso bolcsije nem volt jo, sirt, bolcsit valtottunk, onnantol minden rendben volt, szerette. Delutan es hetvegen igyekeztem sok minosegi idot tolteni vele, de ahogy lehetett a munkaidomet is csokkentettem, hogy tobbet lehessunk egyutt.

A masodik meg nincs bolcsiben, babysitter vigyaz ra itthon, es en is tobbnyire itthon dolgozok. Tehat folyamatosan latjuk egymast, igy szep fokozatosan szokik ahhoz, hogy mas vigyaz ra.

2022. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sorban egymás után született 4, közben kezdtem vállalkozásba. Sosem volt bölcsis egyik sem, téliek, így 3,5 évesen kezdték az ovit. 2 kicsi még itthon, a nagyokat ebéd után hozzuk haza. Egyébként óvónő vagyok, nem tartom kizártnak, hogy később visszamenjek, de amíg nem megy iskolába a legkisebb, jobb így, a bevételem meg kb ugyanannyi, mint amit oviban megkeresnék.
2022. jan. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

19 hónapos volt a fiam, amikor visszamentem dolgozni. A gyerek bölcsiben volt, míg dolgoztam.

Bölcsibe amúgy már egészen pici kortól lehet menni, azt hiszem, a 6 hetes kor a minimum, de az azért manapság nagyon ritka.

2022. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Grafikus es ui designer vagyok.


1. gyerek 5 honapos koratol 16 oraban otthonrol (alkalmazottkent).

Ferjem vigyazott olyankor ra, este es hetvegen dolgoztam. 2 evesen lett koradelutanig bolcsis, akkor 24 orara valtottam, es heti 1 delelottot keresre bejartam.


2. gyerek 14 honapos koratol vallalkozokent neha havi par orat, neha 1-2 hetig minden hetkoznap delelott, 1,5 evesen lett bolcsis, szinten koradelutanig. 2 eves koratol mentem vissza 24 oraban a munkahelyemre. A bolcsiig szinten a ferjem vigyazott ra, aki fejleszto, es a covid ota teljes home officeban van, igy felvaltva dolgoztunk.


Az elso gyerekem nem akart hazajonni. Itt nem egesznapos minden csoport, nem maradhatnak bent tovabb. A nagyobbik, ha tehetne, bent lenne egesz nap. Azota mar nagycsoportos ovis. A kicsi is szeret bent lenbi, de neki eleg annyi, szivesen megy be reggel, de szivesen is jon haza.

2022. jan. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
24 óra? Mi vagy te, robot? 😄
2022. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tubarózsa ***** válasza:
54%

Buszsöför vagyok. 9,5hónapos volt mikor 4órásba visszajöttem, kb heti 1 nap melo. Anyukám v apja(azóta elváltunk) volt vele. Késöbb 6órás (heti 2nap) 20hónapos múlt amikor újra 8órás lettem. Heti 3-4 nap. Most nemsokára 4,5éves lesz, heti 3 napot dolgozok (max 4nap néha) hétköznap anyu vagy párom viszi/hozza oviba és van vele; hétvégén, ha dolgozok (havi 2-3 szombat) vagy az apjánál van vagy párommal, vagy mamával/dédivel.

Bölcsibe nem járt, 3évesen kezdett alapítványi oviba kb félévet járt; majd költözés miatt 4évesen kezdett a mostani állami oviban.

2022. jan. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Lassan 3 éves a nagy, 4 hónapos a pici.

A nagy tavasszal kezdi az ovit, a pici majd 2 évesen a bölcsit, utána megyek vissza.

2022. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Szülés után 1 évvel kezdtem szombatonként 5-13ig dolgozni a szomszéd utcában a kisboltban. Az apjával volt ilyenkor.

Utána 2 éves 2 hónapos volt mikor visszamentem a munkahelyemre főállásban már. Ekkor kezdte a bölcsit. Jól reagált, szereti azóta is, most múlt 3 éves. Engem visszavett a munkahelyem, csoportvezető vagyok egy irodában multinál, szerencsére csak 9-15 kell bent lennem törzsidőben, így viszonylag későn viszem reggel és emberi időben érek érte. Szeptemberben már ovis lesz.

2022. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5, heti 24-ben.
2022. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!