Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy kettő keresztnév? Miért?

Egy vagy kettő keresztnév? Miért?

Figyelt kérdés

Milyen érvek miatt döntöttetek egy vagy kettő keresztnév mellett? Utólag jó döntés volt? Szereti, használja mindkettőt?

Kislány lesz és nem fog rokon után nevet kapni, tehát sajátja lesz az egy vagy két keresztnév is.



2022. febr. 3. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Egy
Kettő
94 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Egyet kapott. Nálunk nem volt divat soha a két keresztnév, apukámon kívül senkinek nincs kettő a családban, férjemében sem.

Nekem nem is tetszik, SZERINTEM egy ember nem lehet egyszerre Karcsi is meg Sanyi is 😅

2022. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Férjemnek kettő van, és nem szerette az elsőt, hat évesen beszélte rá a családot, hogy ne legyen Józsika, és a suliban már a mésikat haaználta. A lányunknak is ezért lett kettő, így van minimális beleszólási lehetősége a saját nevébe.
2022. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk kettőt kapott. Egy egyrész hagyomány, mert nálunk mindenkinek két neve van, másrészt szép, dallamos így. A másodiknak azt adtuk, ami a férjem kedvence, de már 2 ilyen nevű is van a családban. Én sose éreztem hátrányát a két névnek.
2022. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Egyet akartam adni, de aztán a szülészorvosom kb megmentette az életünket, és ezért másodiknak az ő nevét adtam.

Szép név ráadásul, tetszik, nem is tudom, hogyan nem jutott eszünkbe hamarabb.

Egyébként nem lett volna kettő.

2022. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért döntöttünk a kettő mellett, mert a vezetéknév túl rövid volt és a hozzá választott első név is. Mondjuk nem egy gyakori nevet választottunk, de mivel a vezetéknév nagyon gyakori, így elég sok ilyen nevű ember van. Ezért kerestünk egy másik keresztnevet is, amivel már ritkább, különlegesebb.
2022. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Igazából van érv emellett is meg amellett is, ahogyan már előttem leírták. Ha egy neved van, nem bonyolítod túl, megmented magad mindenféle okmányos bonyolultságtól, van egy neved és ezt írják mindenhova és kész.

De ha két neved van, akkor valamennyire dönthetsz, hogy melyiket preferálod és hogy hívjanak mások, ami lehet, hogy előny, ha nagyon nem tetszik az egyik neved.

Szóval ha majd odajutok, én sem tudom, hogyan döntenék, mert nagyon megosztó téma :)

2022. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Egyet kapott, a kettőt feleslegesnek, túlbonyolítasnak tartjuk.
2022. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kettő van, a gyerekemnek is kettőt akartam, de a férjem rábeszélésére egy lett. Nem bántuk meg, szép hangzású, ő is szereti, nincsenek felesleges bonyodalmak, könnyű volt neki is megtanulni, leírni a saját nevét.
2022. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Van előnye és hátránya is.

Előny, ha kap 2 keresztnevet, hogy ha gyakori a neve, akkor nincs belőle később probléma, hogy összekeverik. A sulinkban 2 Kovács Csenge és Kiss Anna volt. Az Annákat nem keverték a suliban a dokumentációban, mivel mindkettőnek volt második kereztneve. Viszont a Csengéknél nagy kavarodás volt mindig. Amiatt jó még, mert a gyerek el tudja dönteni, hogy melyiket használja. Sokszor jól is cseng. Viszont amiatt nehéz, mert nálatok is simán rosszul anyakönyvezhetik (apumnak megfordították, mert így jobban hangzik, tesóméknál pedig csak véletlen fordították meg...). Dokumentumoknál problémás. Sokszor a másik nevet használva akarják az embert behívni orvosnál és csodálkoznak, hogy nem mész. Ha hosszú a vezeték és keresztnév alapból, akkor macerás még egyet leírni mindenhova.

Most ennyi jutott eszembe. Remélem, hogy tudtam segíteni a döntésben az érvek, ellenérvek felsorakoztatásában.

2022. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Kettő lett, mert gyakori a vezetéknevünk és viszonylag gyakori a keresztnév is, amit választottunk, mert az tetszett. Második gyerkőcnél már nem olyan gyakori a nev, vizsont maradni akartunk a "mintánál" meg szépnek is találtuk a két név csengését. Az első keresztnéven szólítjuk őket leginkább, bár a nagyobbik gyerek 3éves most és nagyon rosszcsont, szóval ha valami rosszat csinál mindig a teljes nevén szólítjuk:D
2022. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!