Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éva név egy 2022-ben születő...

Éva név egy 2022-ben születő kislánynak?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? Megállná a helyét? Sajnos a környezetemben volt rá példa, hogy egy hasonló, régi nevű kislányt csúfoltak a neve miatt az oviban. Nem tudom, hogy merjem e ezt a neved adni. Az érdekelne elsősorban, hogy nem érné e hátrányos megkülönböztetés a neve miatt nem is az oviban, hanem mondjuk később, kamasz korában vagy felnőttként? Mit gondoltok erről?


Kérem, aki csak annyit tud írni, hogy "jobb mint a mai förmedvények" az lépjen is innen tovább, mert nem az a kérdés, hogy tetszik e neked ez a név, és amúgy is undorító más nevek szidni. Semmi baj nincs a top 10 névvel sem.



2022. febr. 11. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem, miért érné emiatt hátrányos megkülönböztetés. Sokan nőttek fel evvel a névvel. És szerintem nagyon szép név, nekem legalábbis tetszik.
2022. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ovisnak fogalma sincs arról, hogy az Éva név régies, a Szofi meg épp menő, kizárt, hogy emiatt csúfolták volna. Idősebb korban esetleg, de Évát akkor sem hiszem.

Nekem volt Margit nevű osztálytársam 20 éve, már akkor se hívtak így senkit, aki fiatalabb volt 60 évesnél. Elárulom, kb.10 percig volt fura. A lány meg nagyon jófej volt.

2022. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 subrette ***** válasza:
100%
Bibliai eredete ellenére az Éva név nem hat régiesnek. Ráadásul nemzetközi név, nem kell ismételni, kibetűzni, bárhol meg tudják jegyezni.
2022. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kislányomnak az Éva nevet adtuk volna, ha nem lenne az anyósom is az. Szerintem borzasztó szép név és nagyon szeretem a becézéseit: Vica, Vicus. Apósom gyakran Cicusnak hívja anyósomat.
2022. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyházi gimibe jártam. Ott az egész iskola tele volt kiskorú Máriákkal, Erzsébetekkel, Ábelekkel, Ágostonokkal, Mózesekkel. Kinek első, kinek második keresztnévként. Emiatt nem volt sem kirekesztés, sem csúfolódás.

Ahogy a 2. válaszoló is írta, ha szokatlan valakinek ez a név, az is max. pár percig-napig fura. Utána mindenki megszokja.

Mivel rövid név, szerintem abszolút megvan az a hatása, hogy egyszerre modern és archaikus, bármennyire oximoronnak hangzik ez a megállapítás. 😅

2022. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt csúfolni biztos nem fogják. Azért ez nem egy olyan név, mint az Irén :) Nekem speciel nem tetszik egyébként, de ha nektek igen, és a vezetéknevetekkel is jól hangzik, akkor adjátok bátran.
2022. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megállja a helyét, klasszikus, komoly női név, nekem egyébként tetszik is nagyon.

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta: az ovisok nem tudják hogy melyik név "öreges" és melyik "trendi", így nem hinném, hogy a neve miatt csúfolnák.

2022. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, idő előtt küldtem el a választ (#7-es vagyok)

Szóval nem hinném, hogy az óvodában vagy később emiatt csúfolnák majd, hátrány meg végképp nem érheti a neve miatt.


Ismerősi körömben van Napsugár, Angyalka és még hasonló nevű személy is, senkit nem bántottak azért, mert valamilyen szempontból szokatlan a neve.

2022. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adhatod legalább különleges lesz és egyedi .

A gyerekek nem tudják hogy régies név ezt csak többi szülő tudja .

2022. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt Éva, Mária és Erzsébet nevű osztály/évfolyamtársam is, semmi hátrány nem érte őket. (pedig a mi korosztályunkban a Flóra, Bettina, Regina, Réka a menő)


Egyetemi évfolyamtársaknál sokáig le sem esett mi az eredeti nevük annyiból, hogy Marcsi, Méri, Böbe vagy Zsóka.

2022. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!