Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit eszik várandósan aki...

Mit eszik várandósan aki mindenre allergiás?

Figyelt kérdés

Tudom, a kézenfekvő válasz az lenne, hogy amit amúgy is eszik, de bővebben:

A legjobb barátnőmnél babaproject van viszont tényleg szinte mindenre allergiás. Hogy mit eszik? Mindent. Azt mondta, hogy nem tud olyat enni amit nyugodt szívvel ehet mert nincs olyan, tehát inkább elszenvedi a következményeket, vagy éhen hal.

Erősen allergiás a tej minden formájára, tojásra, hüvelyesekre, káposztafélékre, burgonyára, paradicsomra, minden gabonára, rizsre, csonthéjasokra, banánra, eperre, zellerre.

Ami nincs a felsorolásban arra csak gyengébben allergiás.


Várandósan pedig nem a legkézenfekvőbb olyan dolgokat enni amire az ember allergiás.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Kérdeztem, hogy erre mi a terve? Azt mondta, hogy fogalma sincs.


2022. febr. 14. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Közöd?! De most komolyan... Majd kitapasztalja, mi működik. Biztos nagyon élvezi, hogy amellett, hogy van elég baja, még te is b@szogatod.

Komolyan nem értem, mi a frásznak ütöd bele az orrod és okoskodsz olyasmibe, amihez hangyap.öcsnyi közöd sincs?!

2022. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

"tehát inkább elszenvedi a következményeket, vagy éhen hal"


Ezt nem értem. Ha nem terhesen nem halt éhen a diétája mellett, akkor terhesen miért halna?

Nem kell többet enni terhesen.

Változtatni se kellene a diétáján.

2022. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tart diétát. Pont ez a lényegi infó, hogy inkább hagyja a folyamatos hasmenést, a kiütéseket, a puffadást, a viszketést stb. mert úgy sem tud olyat enni amire nem allergiás. A kérdés pedig az, hogy várandósság esetén ez mennyire kockázatos?


1-es taps neked :) tudod mi olyan barátnők vagyunk akik nem csak a jóban vagyunk egymásnak 25 éve ott hanem próbálnak a rosszban is segíteni, infókat gyűjteni. Gondolom rád csak addig számíthatnak a “barátaid” amíg minden rózsaszín.

vagy amikor anno elküldte az allergén lapját azt kellett volna mondanom, hogy leszarom, oldd meg magad a te bajod nekem semmi közöm hozzá? :D

2022. febr. 14. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy halna éhen, tájékozódhatna alternatív lisztekről, tésztát, péksüteményt csinálhatna otthon. A többi dolgot egyszerű kerülni.

pld:

[link]

2022. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%
Dietetikus szükséges. Osszeallitja az étrendet is. Magzatnak nem tesz jót ha gyullasban van az anya szervezete, már ha teherbe tud esni úgy h nem tartja a diétát. Gluten tej tojas erzekenysegem van. Amint kiderult h mire vagyok érzékeny azonnal elhagytam. Következő hónapban teherbe is estem.
2022. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
79%

Bocs kérdező,nem bántásból, de szerintem a barátnőd, csak nem akar időt/pénzt/energiát fektetni a diéta megtalálásába,illetve nem hajlandó lemondani a finom kajákról,inkább szenved.(hidd el,hogy tényleg van ilyen,hogy olyan régen van valakinek egy bizonyos kínja, hogy az a személyiségének a része lesz,és nem akar változtatni rajta)

A férjem menye is ugyan így mindenre allergiás(tejcukor,tejfehérje,glutén,tojás,mindenféle élelmiszeradalékok,zeller,magvak,méz,cukorpótlók),meg még vegetáriánus is,mégis szuper ételeket rak össze.Mert rászánta az időt,energiát,pénzt, és kitapasztalta hogy miket tud megenni.Rengeteg dolgok fix helyről rendel,kenyeret ,zsemlét,sütit(sárgarépával is lehet édesíteni),otthon süt.

2022. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
79%
Jah igen, saját fűszerkeveréket szárít,és saját zöldségcsipszet is szokott csinálni,és nagyon finom.Illetve aszalt gyümölcsöket,kókusztejből pohárkrémeket,házi mindenmentes befőttet,savanyúságot.És igen kb 3x-4x annyiba kerül számára minden,és több hónap volt mire az alap dolgokat felfedezte/kitapasztalta.
2022. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem sok ember van aki mindenre allergiás lenne.

Nem terhesen és terhesen is ugyanazt eheti.

Nem is értem ezt a kérdést, akkor eddig is mindent evett, nem?

2022. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

több helyen is leírtam, hogy nem foglalkozik az allergiájával, a saját egészsége nem izgatja, inkább elszenvedi a következményeit - hasmenés, puffadás, kiütések, viszketés stb- tehát a saját maga érdekében nem tesz érte/ellene.

DE terhesen nyilván tenni kellene majd valamit.


Egyébként való igaz, hogy ő a ma problémájának az embere, tehát csak olyan dolgokkal törődik amik aktuálisak. Így a pozitív terhességi tesztig nem fog foglalkozni a témával. Pl. már két éve járt jegyben, majd 3 hét alatt szervezte meg teljesen egyedül a 200 fős esküvőjét napi 10 óra munka mellett és az ország minden pontjába minden meghívottnak személyesen vitték el a meghívókat. Tudom, tudom hülye példa csak az aktualitást gondoltam bemutatni, hogy semmit nem csinál előre hanem minden felmerülő problémát addig halogat amíg az már nem lángol. Ergo mennyire lehet negatív hatással egy terhességre, ha csak akkor kezd ez foglalkozni a problémájával amikor már ott van a bébi, mennyi időbe telik átállni egy egetverően új étrendre keddről szerdára?

2022. febr. 15. 00:57
 10/11 babyboom567 ***** válasza:
Lehetetlen
2022. febr. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!