Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engedélyeznétek a béranyaságot...

Engedélyeznétek a béranyaságot Magyarországon?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2022. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne ? Ha mindkét fél számára rendben van a dolog, akkor nem értem miért probléma
2022. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Én simán, ha a két félnek így megfelel.
2022. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Én engedélyezném, mert semmilyen okát nem látom annak, hogy miért ne lehetne. Így aki képes ezt a borzalmat (terhesség, szülés) bevállalni, az kereshet egy kis pénzt, aki meg nem akarja vagy máshogy nem lehet gyereke, annak eggyel több lehetőség. Hogy ez miért fáj egyeseknek, tényleg nem értem. Nekem amúgy mindegy, mert soha nem akarok gyereket és semennyi pénzért sem vállalnék béranyaságot sem.
2022. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Persze.
2022. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem.

Azért, mert nem lehet megfelelően megoldani a törvényi hátteret.


Esélyes, hogy a kisebbség lenne az, aki vállalná a berenyasagot, a felső réteg pedig az, aki használná. A gyerek pedig sokszor végül allamigondozasban kötne ki.

2022. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Nem, mert a béranya, semmilyen eszközzel nem kényszeríthető a gyerek átadására, ha nem akarja végül. Mi lesz egy fogyatékos gyerekkel, ha nem kell a biológiai szüleinek? Nagyon sok jogi buktatója lenne. Az örökbe fogadásokat kellene megkönnyíteni és meggyorsítani.
2022. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

6 mért kötneki állami gondozásban?

Az a gazdag gyereke, génjeia béranya kb egy inkubátor, nem értem a logikádat.

2022. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

#6-os más országokban meg lehet oldani a törvényi hátteret, csak itt nem?


Ez a dolog nem anonim módon történik, a gyermekre vágyó pár találkozik több béranya jelölttel, megismerkednek és utána kiválasztják azt aki szimpatikus nekik, vagy akár családtag is bevállalhatja. Aztán megkérdezik a béranyát is, hogy neki szimpatikusak voltak-e, és kihordaná-e a babájukat. Ezután szerződést kötnek. Ez az egész nem csak úgy bemondásos alapon megy, hogy na légyszi :D teljesen el vagy tévedve.


Ha nem lenne egyértelmű, én támogatnám igen.

2022. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

8!


Először is beranya többféle létezik: csak kihordja a gyereket, aki biológiailag a pár gyereke, vagy petesejtet is adományoz, így biológiailag anya is.

Masodszor: nem tudom tisztaban vagy e vele, hogy egy terhesség nem 100% hogy egészséges ujszulottel végződik.

2022. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!