Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elneveznéd a babádat úgy,...

Elneveznéd a babádat úgy, ahogy egy barátnőd kislányát hívják?

Figyelt kérdés
Évek óta kinéztem ezt a nevet, de két évvel ezelőtt megismertem ezt a barátnőmet, akinek már így hívják egy gyerekét (6 éves). Napi szinten kapcsolatban állunk, mert egykorúak a fiaink. Én most kislányt várok, nemsokára érkezik de még nem találtunk nevet neki, semmi sem tetszik igazán annyira,mint az említett név. Ugyanakkor zavar is, hogy egy közeli barátnőm gyerekét így hívják. Ti adnátok a nevet?
2022. febr. 26. 18:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
64 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha pont az tetszik és csak az, akkor igen.
2022. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Válasz másikat. Annyi gyönyörű név van. Téged is zavar ahogy írtad. És mindenki azzal idegesítene, hogy lekoppintottad vagy jaj a tiéd Is xy

Nekem gyakorlatilag ellopták a fiú és lány nevemet is. Találtam másikat.

Egyébként ha nem titok mi az a név?

2022. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
igen, miért ne, az én nevemből is van kettő a baráti körben, öcséméből becézett formában hat. nem igazán értem ezt a "valaki más már adta ezt a nevet, inkább találok mást az enyémnek" hozzáállást, ha neked a kamilla tetszik, de elnevezed boglárkának barátnő miatt, mit csinálsz, ha két év múlva lesz még egy barátnőd, és neki is boglárkája van?
2022. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen
2022. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A lepontozók el is mehetnek innen, minden vélemény hasznos, akkor is ha nem egyezik a tiétekkel. Egyébként mit jelent az, hogy ellopták a nevedet? Azért amit ki kinéztünk, az egy hagyományos anyakönyveztethető név, sok ember szaladgál vele a világban, lopásról azért nem beszélnék
2022. febr. 26. 19:26
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Én személy szerint nem adnám, engem zavarna. Gondolom sűrűn találkoztok, milyen lenne már, hogy mindkettő gyereket így hívják, hogyan különböztetitiket őket? Lehet a másik kislányt is zavarni fogja vagy ha a tiéd nagyobb lesz őt is.
2022. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
2es vagyok. Egyetértek a 6osal. Beszélgettünk lánynevekről és mondtam mi tetszik, "igen nekünk is az". Lett is kislányuk az lett a neve. Én később lettem terhes. Kérdezték mi a fiú nevünk. Hát nekik is az tetszett. Lányunk lesz szóval nem para, de elment a kedvünk a fiú névtől. Utólag sem bánom,meg igazából akkor se zavart különösebben, de nyilván nem fogom ugyanúgy elnevezni. Sőt jobb nevet is találtunk. Ezzel a párral sok közös ismerősünk van,tuti mindenkitől megkapnánk...plusz nagyon tucat név lett szóval azért sem bánom.
2022. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik barátnőm 2 lánya ugyanazt a nevet viseli, mint az én gyerekem (van második neve). Mikor megismerledtünk, már megvoltak a gyermek neve, nem valtoztattuk meg ezert. :) Nincs belole harag.
2022. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Jaj 8as....
2022. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Engem zavarna, inkább keresnék mást.
2022. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!