Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekeknek ennyi pénz?

Kisgyerekeknek ennyi pénz?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel beszélgettünk ma erről a helyzetről ami van, meg arról hogy lehet otthon kellene tárolnunk inkább a pénzt (félig meddig viccesen)

Erre mondja, hogy ő nem szívesen tartja otthon, a gyereknek (3 éves) van félretéve 300 ezre, az van egyedül otthon, de már gondolkodott rajta, hogy azt is felteszi neki egy megtakarítási számlára.

Múltkor egy másik ismerősöm mondta hogy a gyerekei (9 és 5 évesek) vettek egy 80 ezres trambulint a saját pénzükből, de még így is maradt nekik bőven a perselyükbe, majd nyáron lehet abból viszik el őket egy gyerekeknek való hotelbe wellnesselni.


Csak én döbbenek le ezeken? Honnan és miért kell egy gyereknek ennyi pénz?


2022. márc. 2. 14:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem semmi fura nincs benne, az én 4 évesemnek is van pár száz ezre. Kap szülinap névnap karácsonyra több felől, nem mindig költjük el azonnal, plusz a 1200 csp-t én minden hónapban neki félreteszem. Ha úgy alakul hogy kell neki valami nagyobb dologra akkor ráköltjük, ha nem akkor meg gyűlik.

És mi még nem vagyunk gazdag család annyira nagyon. Van kettő olyan barátnőm akinek a nagymamák 50-100 ezret adnak egy egy alkalomra az unokának, nyilván nem fog mindig 100 ezerért játékot venni. Nálunk kb 10-15 ezret kap a gyerek egy helyről. De nálunk is van mamáék, másik helyen papa, 2 tesó nekem, 1 tesó férjemnek, általában mind pénzt ad meg valami apróbb ajándékot, egy szülinap így simán van 70 ezer amit kap.

2022. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
12000* a családi bocsi, nem 1200 :D
2022. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyszülők, rokonok szülinapra, névnapra, csak úgy. Zsebpénz. Jó jegyért. Nyeremény. Vannak akik félreteszik a gyereknek pl. a Csp-t vagy takarékoskodnak külön, hogy ne nekik kelljen pl megvenni a trambulint.

Ezer és egy indokot tudok még.


Amúgy ezt a ki kell venni minden pénzt a bankból témát ne kezdjétek el. Ebből lesz aztán a sok bedőlő bank, mert a sok egy bites megrohanja.

2022. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
A mi gyerekeinknek is van, szülinap, névnap, karácsony, húsvét, mikulás, (ballagás), több helyről kapnak és mindig eltesszük nekik. Néha ha valami játékot nagyon szeretnének és mi magunktól nem vennénk meg akkor abból megy, hiszen alapból ezért is adják nekik, hogy vegyünk belőle amit szeretnének, mivel nekik nincs ötletük hogy mit vegyenek pl szülinapra.
2022. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem mi a furcsa.

Nekünk 250 ezer maradt meg a babakelengyére szánt összegből, azt félretettük neki (állampapírba). Azóta rendszeresen kap a nagyszülőktől, dédszülőktől. Mi ezeket az összegeket eltesszük neki vagy a takarék számlára vagy állampapírba. Még picike, szóval saját perselye nincsen.

2022. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Van egy nagyon jó barátnőm (korábbi főnököm). Náluk a gyerek mindig pénzt kap ünnepekre a rokonoktól. Ezt a család az ő számlájára utalja mindig. Emellett a háztartási munkákba is besegít és kap értük zsebpénzt. A gyerekük így gyűjtött telefonra, robogóra, drágább játékokra és programokra. 3 éves kora óta kap zsebpénzt. Jelenleg 14 évesen 1 millió a megtakarítása már így, pedig nem kevés dolgot vett már. Havi ~ 10.000 Ft a zsebpénze jelenleg. 4 évesen ~ 3000 Ft volt.
2022. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem teljesen értem, hogy azon akadtál fent, hogy a gyereknek tesznek félre külön, vagy azon, hogy azt otthon tartják?


Nálunk a 3 és az 5 évesnek születésük óta több számlán, több formában van megtakarítás.


Van, aki ebbôl veszi a trambulint, van aki meg majd késôbb egy lakást...


Szerintem ez egy felelôs, tudatos hozzáállás, nem értem a problémát.

2022. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyunk gazdagok, de van a gyereknek penze, gyujtunk neki, meg a csaladtagoktol is kap, pl. szuleteskor felmilliot a szuleimtol, de mivel mar minden megvolt, ezert elraktuk neki a szamlara, jo lesz majd kesobb jogsira, , tanulasra, amire akarja. Ha mondjuk trambulint akarna es epp nem allunk jol, akkor vennek ki belole ra.
2022. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyik ismerősöm is elrakja a gyerekeinek a családipótlékot is, az nekik van félretéve.
2022. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Ezen mit kell így hüledezni? Mi is félreteszünk minden hónapban a fiamnak egy összeget és ezt fogja kapni 18. Születésnapjára. Ha csak egy ezrest teszel félre minden hónapban is szép kis pénz gyűlhet össze. A másik meg gondolom takarékoskodnak a gyerekek. Félreteszik a szülinapi, névnapi pénzt, zsebpénzt. Szerintem ebben semmi rossz sincs. Tök jó, hogy korán megtanítják nekik, hogy ha spórolsz sokkal nagyobb dolgot tudsz venni, mintha elszórod a pénzt.
2022. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!