Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik magukról vagy a párjukról nevezik el a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

#elnevezés #Apja után elnevezni #Anyja után elnevezni
2022. márc. 13. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Hogy nem túl kreatívak...
2022. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

Én rosszat.

Az én családomban csak nekem van egyedüli nevem. Nyolc emberre jut 4 név.

Tünde: anyám, nővérem, unokahúgom.

László: apám, öcsém

Ferenc: Sógorom, unokaöcsem

Bianka: én

2022. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nalunk anyukamig bezarolag igy volt anyukam felmenoi kozott, harom generacioig visszamenoen biztosan. Anyukam megtorte ezt, es en sem kovettem, ahogy a ferjem sem, de errol sem gondolok semmit :D
2022. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Én is rosszat gondolok. Sose tudtam, hogy kinek mikor szólnak. 3 Angéla, 2 Sándor, 2 György volt a csaladunkban. Fú de utáltam.
2022. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem feltétlenül tartom jónak, számomra kicsit olyan, mintha megfosztanák a gyereket a személyiségétől. Tudom, a személyiség nem a névről függ, de a párom a családjában sosem lesz önálló személy, ő csak a "kis" Bence. Mellette van még az öreg Bence, a Bencus, meg a "sima" Bence. Nő szálon ugyan ezt tolják, rettentő katyvasz megjegyezni, hogy a négy Marika közül kiről van szó.
2022. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Ultra gáznak tartom. Én is anyámról lettem elnevezve, és egész életemben én voltam/vagyok a .......ka. Rühellem. Nem egy kicsi anyám vagyok, hanem egy külön személy. Apám családja is hasonló, ha valaki kimondja az adott férfinevet, öten kapják fel a fejüket egy családi találkozón. Ha lenne gyerekem, olyan nevet adnék neki, ami senkinek sincs, kitalálnák egy nevet és az MTA-val én hagyatnám jóvá elsőként.
2022. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Volt szomszédainknál a 3 generáció: Gyuszi, Gyuszkó, Gyuszika. A férjemet is azért szólítja az egész családja Zoltánnak, mert a nagybátyja a Zoli. Nagypapám és apukám Jenő volt, szerencsére az öcsém más nevet kapott.
2022. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%
Borzalmas.
2022. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan azt, hogy az ő dolguk.
2022. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ha például valaki a gyerekének adja a saját nevét, vagy a párja nevét, de középső névként, vagy valami, és általában nem úgy hívják őt, hanem a másik nevén, akkor azt mondom oké. Viszont ha csak a gyereknek az az egy keresztneve van csak.. nekem ez nem szimpi. Nem tudnék ránézni az újszülött gyerekemre és elnevezni őt úgy, mint ahogy engem hívnak. Mármint nem, ez az én nevem. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a gyerekemet úgy hívják, mint engemet. A gyerek is megérdemel egy saját nevet, és nem az anyja vagy apja nevét. Meg aztán ha a családban ez egy hagyomány, akkor ennek mi értelme? Tág családi ebéd, ahol 4 László van, 3 Erzsébet, stb.? Annyifajta név van, ha az ember annyira akarja, akkor válasszon valami hasonló nevet, de ne ugyanazt. Számomra is olyan, mintha a kicsit megfosztanák a személyiségétől, mintha alapból úgy akarnák, hogy ő legyen a "kicsi Lacika", az apja mellett, aki pedig László. Mintha az ember egy kis hasonmást akarna.
2022. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!