Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tudatosan egy gyermeket...

Aki tudatosan egy gyermeket vállalt, az később megbánta?

Figyelt kérdés
Ha tudatosan egy gyermeket vállaltatok, később megbántátok, bármilyen okból? Azért érdekel, mert mi így döntöttünk, de mostanában mindig eszembe jut, ha felnő mégis csak ,,egyedül,, marad testvér nélkül.

2022. márc. 20. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem bántuk meg. Vannak barátai. Testvér mellett is "egyedül lehet maradni", nincs garancia arra, hogy két testvér élete végéig jóban legyen.
2022. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Minden egyes nap van ilyen kérdés, keress vissza.
2022. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem bántam meg. Sőt, ha vissza mehetnék az időben, ezt az egyet sem vállalnám. Szeretem, de nem vagyok egy cukimuki anya típus, türelmem sem volt igazán hozzá, amint az évek alatt kiderült. Szerencsére már felnőtt lesz a nyáron.
2022. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es kerestem és 1 db ilyen kérdés van, 1 válasszal.

Többiek köszönöm.

2022. márc. 23. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem bántam meg. Anyagilag nekünk csak egy fér bele, és ez sosem fog megváltozni. Az én fizikai és mentális teherbírásomba is csak egy fér bele, ez sem fog megváltozni soha. Elsősorban szerintem az ember magának vállal, vagy nem vállal még egy gyereket; nem pedig a gyerekének vállal, vagy nem vállal testvért.

Attól, hogy valakinek van testvére, még ugyanúgy maradhat magára a világban. Rengeteg formális testvér kapcsolatot látok a környezetemben, amiben semmilyen érzelmi tartalom nincsen. Olyanokat is ismerek, akik testvérekként nem tartják egymással a kapcsolatot, holott egy városban élnek. A férjemnek van egy húga: olyanok, mint a tűz meg a víz. A világon semmi közös nincsen bennük. Azt látom, hogy kényszerből tartják a kapcsolatot, csak mert rokonok, de istenigazából sosem élvezték egymás társaságát. Én még a 10 év alatt, mióta a férjemet ismerem, egyetlen egyszer nem hallottam őket elmélyülten beszélgetni semmiről, pedig rendszeresen találkoznak. Másokat meg testvérekként, felnőve az ország, vagy a kontinens két végére sodor az élet.

Szóval nem gondolom, hogy a testvérkapcsolat lenne a tuti ellenszere az elmagányosodásnak. Sokkal inkább fontos a párkapcsolat és az igaz baráti kötelékek kialakítása, és a saját család megalapítása szerintem. Ehhez meg ugye nem kell testvér.

2022. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos volt.
2022. okt. 26. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!