Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek vállalás szerintetek...

A gyerek vállalás szerintetek tudatosan működik ma?

Figyelt kérdés
Amikor az emberek ma gyerekvállalásról döntenek az tudatos dolgok alapján van vagy inkább random véletlen dolgok miatt? Tehát hogy megtervezzük előre megvan az anyagi biztonság meg minden egyéb ami kell neki vagy pedig a véletlenül teherbe estem mert nem védekeztünk vagy nekem kell gyerek azt majd lesz valahogyan kategória a gyakoribb?
2022. márc. 30. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Tudatos
Nem tudatos
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Embertől függ. Nem lehet általánosítani.
2022. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem semmit sem változott. Van aki tudatosan vállal, van akinek becsúszik, van aki a nagy egzisztencia építés és gyűjtögetés közben lecsúszik róla. Talán ez régebben kevesebbeket érintett.
2022. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Erősen függ az iskolázottságtól. De az egyszerű többségnél a tudatos tervezés nagyjából nulla. Elég kis rész az, aki legalább tervezi a gyereket, de még köztük is sok olyan van, akinek a tudatos tervezés annyit jelent, hogy "most már jöhet és nem védekezünk", jobb esetben legalább szed egy kis folsavat. De még köztük is nagyon sok az olyan, aki bár a gyereket "tervezte", rákszűrésen még életében nem járt, eszébe sem jutott, hogy esetleg az évek óta meglévő betegségével elmenjen kontrollra és megkérdezze az orvost, hogy van-e plusz teendő terhesség válallása esetén, netalántán gondoljon olyan apróságra, hogy ha életében nem volt még bárányhimlős, akkor célszerű lenne beoltatni magát gyerekvállalás előtt, hogy ne terhesen kapja el...
2022. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahogy régen is volt ilyen is olyan is..

De ha végignézem biztosan több a nem tudatos.

2022. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van mindkettő szerintem.Meg lesz is mindig.
2022. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban függ az iskolázottságtól és a személyiségtől.

Mi a párommal mindkét gyermekünket tudatosan vállaltuk, a környezetemben szintén. De sok rosszabb helyzetű párt látok, ahol egymás után jönnek a gyerekek, kajára meg már nincs pénz

2022. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Is is, vannak párok, akik nagyon tudatosak, vannak, akik meg semennyire, csak jönnek a gyerekek. De olyan is van, akinél lett így is, meg úgy is, ismerek házaspárt, ahol az első gyerek tervezett volt, a második nem, a harmadik megint igen.
2022. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már kevesebb százalékba van azok akik tudatosan csinálják mint akiknek csak úgy osszejon
2022. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!