Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabb terhesség esetén minden...

Újabb terhesség esetén minden bűntudat nélkül visszaveteteted magad állományba majd elmész táppénzre?

Figyelt kérdés
Én nem tudtam megtenni. Beszéltem a főnökömmel, hogy ezt szeretném, de nem ment bele. Kijátszani nem akarom. Kis cég, nagyon nullán van a vírushelyzet óta. Csak kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel. Szerintetek nem kellett volna ilyen lelkiismeretesnek lennem? Igazából az sem biztos, hogy vissza akarok menni oda, szóval nem is ez volt a fő oka.
2022. ápr. 1. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Igen


Tulajdonos mondta, hogy így is kell, amit lehet kihasználni, reméli 3. Is lesz..

2022. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

1. Vagyok


Amikor jeleztem akkor még nem tudtam hogy állnak majd ehhez

2022. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Beszéld meg vele, hogy amit befizet utánad (1/3) azt visszaadod kp-ban.

Én ezt csinálnám.


Én is jól járok mert megkapom a táppénzem 2/3-adát de korrekt is vagyok mert nem okozok anyagi kárt a cégnek.


Elhiszem hogy aki multinál vagy állami szervnél dolgozik nem érti ezt, de aki egy 3 fős cégnél dolgozik, az érzi hogy nem fair hogy a kollégáinknak kell megdolgozniuk azért a pénzért amit mi tulajdonképpen a semmire kapnánk.

2022. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

"Beszéltem a főnökömmel, hogy ezt szeretném, de nem ment bele. '


Mondjuk ez épp nem múlik rajta, nincs olyan, hogy nem megy bele. Ha megirod a kérvényt, hogy 30 nap múlva munkába kívánsz állni, köteles visszavenni, te meg elmehetsz tappenzre.

Első körben magát kell néznie az embernek. A törvény szerint jogod van tappenzre menni. A kérdés az, hogy mennyire kell a pénz.

Szemelyszerint nekem nem férne bele az elveimbe, hogy a semmire tappenzre menjek. Elvileg eleve otthon vagyok a már meglevő gyerekekkel. Plusz egészen pontosan hogy oldom meg, hogy miközben állítólag azért vagyok tappenzen, mert munkakeptelen vagyok, jarobetegkent meghatározott időben mehetek ki -nézz ra egy tappenzes papírra, mielőtt bele kötsz- de azért elmegyek vásárolni, a már meglevő gyereket viszem ide oda, stb. Ez bizony tappenzcsalas és ha a munkáltató olyan, bizony bejelentést tehet miatta.

2022. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Le lehet pontozni, de ha valaki nekem azt mondja, hogy ki tud használni valami olusz lehetőséget legálisan és nem él vele, azt nem hiszem el vagy szimplán ostobának tartom.


( egyébként veszélyeztetett terhes voltam, valóban.. és az előzmények miatt a 3. Is az lesz, holott az elsőven 37. Hetig tudtam dolgozni)

2022. ápr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

5!


Hát én meg inkább tisztességesnek tartom. Egyreszt nem minden a pénz, másrészt nem árt kicsit előre gondolkodni sem, pl ha az ember vissza szeretne menni a munkahelyére. Az, aki megjatssza ezt a tappenzes mókát egy kisebb cégnél simán biztosra veheti, hogy nem várják majd vissza.

2022. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Elég tönkrement embert láttam ahhoz, hogy tudjam, hogy a cégek egy tollvonással elzavarnak 5-10-20 év munkaviszony után is, szemrebbenés nélkül, anélkül, hogy kicsit is lelkiismeret furdallásunk lenne. Úgyhogy a saját terhességeimet és az azután járó juttatásokat a saját kényelmem szerint fogom megtervezni, mert pont ugyanennyire sz.rnak majd rám, amikor a gyerek beteg lesz és 1 hét szabi után inkább kirúgnak...

Lehet lepontozni, de ha engem kérdeztek, az inkorrekt munkáltatói hozzáállás nevelte ki ezt a munkavállalói hozzáálllást is. Annyira nem kell meglepődni rajta.

2022. ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

7!


Igazad van. Ahogy az első kommentemben is írtam, egyrészt törvény adta lehetőség, másrészt mindenkinek magát kell néznie elsősorban. Az eredeti kérdés az volt, ki az aki élne vele és ki nem. A többség nyilván élne vele. Jól teszik. Én nem élnék vele. Én is jól teszem.

2022. ápr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Nincs lelkiismeret furdalásom. A főnökömnek sem volt, amikor 6 hónapos terhesen még éjszakás műszakot nyomtam, amikor 8 órába jelentett le, de 5 éven keresztül 12 óráztam. Akkor sem volt lelkiismeretfurdalása, amikor lazán irogatta ki a szabadságaimat minden hónapban, amiket nem vettem ki, majd kemény 3000 ft-ot adott egy ilyen kiírt szabadság napért. Nem kaptam éjszakai pótlékot, nem kaptam hétvégi pótlékot. Nem volt lelkiismeretfurdalása. Hát nekem sincs most. :)

Visszamenni amúgy sem akartam, nem fogok nyilván kisgyerekes anyaként 12 órázni meg éjszakázni.

2022. ápr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9!


Nézd, q főnököd nem tudta volna ezeket meglenni, ha te nem hagyod.

2022. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!