Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő külföldre...

Ha az egyik szülő külföldre akarja vinni a gyereket, a másik szülő pedig nem akarja, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A volt párommal 6 évvel ezelőtt váltunk el, van egy 6 éves gyerekünk. Ki akarok költözni Olaszországba, apuka ellene van ennek. Eddig úgy volt, hogy páros heteken péntek suli utántól-szombat délutánig, páratlan heteken pénteken suli utántól vasárnap délutánig volt nála a gyerek.
2022. ápr. 3. 15:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
Akkor nem költözöl, mert egyreszt a kiskorú külföldre koltozesehez kell a másik szülő beleegyezése, másrészt nem tudod megoldani a lathatast
2022. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Kérheted a gyámhatóság közbenjárását, de macerás, mert nem elég annyi, hogy ki akarsz költözni. Munkahely, lakhatás, a gyermeknek tanintézmény. Ezeket mind el kell intézned a költözés előtt, és akkor talán engedélyezik.
2022. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Gyámhivatali engedéllyel lehet. Én végigjártam, bár nálunk nem volt vele hétvégente, csak ritkábban. Bizonyítanod kell, hogy megfelelő életet tudsz neki biztosítani külföldön: munka, lakhatás, iskola.
2022. ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%
Remélem, hogy nem engedélyezik, hogy kividd a gyereked! Ilyen jó apuka, aki ennyit törődik a gyerekével, nagy kincs. Nem is tudom hogy gondolod, hogy majd nem látja ezután, csak évi néhány alkalommal, vagy ha nincs pénze apukának utazgatni vagy neked őt kiutaztatni meg vissza, akkor soha nem látja? A saját gyereke! Nincs neked szíved, hogy elszakítanád a másik szülőjétől a gyereket, meg az apát a saját gyerekétől? Ha ilyen könnyen veszed a dolgokat, menj ki te egyedül, aztán majd te látogatod, ha jössz Mo.-ra. Felháborító! Nagyon nem vagy anyának való!
2022. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

De a leirtakon kívül azt is bizonyítani kell, hogy a költözés a gyerek érdekeit szolgálja.

Konkrétan miért akarsz koltozni?

2022. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Kaptam egy jó munkahelyi lehetőséget. Iskolát már tudok, tud a gyerekem olaszul, anyanyelvi szinten beszéli.


Aki egy héten 1-2 napot van a gyerekkel, az a jó apuka. De aki hétköznap ott van a gyerekkel, foglalkozik vele, hozza-viszi edzésre munka után (!), ha beteg, akkor ápolja, az a rossz? Gratulálok!


Ha itt hagynám, akkor nem gondolod, hogy jobban sérülne? Elvégre 70-80%-ban velem van többet a gyerek. Az nem lenne "kiszakítás" meg kib.szás a gyerekkel, csak mert te elolvadsz attól, hogy az apuka felemeli hétvégén (!) a csepp phaszát és ellegózik 10 percet a gyerekkel, az a jó? Hímsoviniszta vagy, úgy látom.

2022. ápr. 3. 15:37
 7/29 anonim ***** válasza:
74%
5-ös, ezt hogyan kell bizonyítani? Nekem semmi ilyet nem kellett.
2022. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#5

Mert Magyarország nem a csodálatosságáról híres. Ott fele ennyi munkával megkereshetném a 2x-esét a pénznek, és akkor a pénznek, egy normálisabb, humánusabb oktatásban járhatna.

2022. ápr. 3. 15:39
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én éltem Olaszországban, azért egy fizetésből ott is nehéz megélni, az oktatás meg nem túl fényes. Persze ha valami nagyon jó szakmád van, az más helyzet. Nekem az volt a gond, hogy a munkaidő és az óvóda, iskola ideje nagyon nem passzolt, segítség nélkül nem lehetett volna megoldani.
2022. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

3!


Pedig kell, ha nem egyezik bele a másik szülő. Önmagában a jobb anyagi körülmények nem elegendőek mint indok.


Kerdezo, velem hiába kotozkodsz. Attól, hogy te jobban keresnel, a gyerek meg más iskolarendszerben tanulna még egyáltalán nem biztos, hogy ez az érdeke, vagy hogy ez annyival több pluszt adna neki, ami miatt az apjával való kapcsolatát még kellene szüntetni.

2022. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!