Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az igazat mondjuk a gyerekn...

Ha az igazat mondjuk a gyereknek, akkor az is a másik szülő elleni uszításnak minősül?

Figyelt kérdés
Tehát ha megkérdezi a gyerek, hogy miért utálom annyira a mostohaanyját, és miért nem él velünk az apja, miért nem közösen ünnepeljük a születésnapját, névnapját és az ünnepeket, és én erre azt felelem, hogy az apja megcsalt és elhagyott engem (nem őt), akkor a másik szülő ellen hangolom a gyereket, mégha nem is ez a célom?
2022. ápr. 17. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
nem így kéne mondani. elmondhatod, hogy apa beleszeretett, pedig te azt gondoltad jó a kapcsolatotok. de valószínűleg ez nem így volt. ez viszont neked nagyon fájdalmas volt.
2022. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, hány éves a gyerek. Amikor nagyobb lenne, én bizony kitálalnék neki, egy 3 évesnek még felesleges.
2022. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Akármilyen mérges vagyok a férjemre, sosem mondom el az abban a percben érzett véleményemet róla a gyerekemnek. Ha megkérdezi, hogy miért veszekszünk, legfeljebb azt mondom, hogy azért, mert nem értünk valamiben egyet.

Szerintem te is kifejezhetnéd magadat diplomatikusabban. Pl. Azért nem ünneplünk együtt, mert apának már Gizike is a családja, de majd holnap velünk ünnepel.

2022. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
A szexuális életünkkel nem traktáltam a gyereket. Annyit mondtam, hogy apa és anya nem voltak már boldogok együtt, és ő most már mást szeret, vele boldog, ezért van vele. Attól téged még ugyanúgy szeret.
2022. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

De ha ez így nem igaz, hogy nem voltak már boldogok? Lehet a nő szerette a csávót, aki azzal viszonozta ezt, hogy megcsalta.

A gyerekeknek azt tanítod, hogy ne hazudj, de simán a pofájába hazudnál a gyerekednek meg kiszépítenéd a történteket...


Ha fordított helyzetben lenne, akkor a párod elmondaná a gyerekednek, hogy megcsaltad és azért rossz a viszony, azért esett szét a család? Ha a válaszod igen, akkor mond el neki.

2022. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

5 az szerinted boldog párkapcsolat, ahol valaki beleszeretett egy harmadikba?

megsúgom, nem. ettől még szerethette a nő a pasit. de ez nem azt jelenti, hogy minden rendben

2022. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha az egyik fél nem boldog, akkor az a pár már nem boldog együtt. Egy kapcsolatban 2 ember van, hiába szereti még az egyik a másikat, az a pár már nem boldog együtt. Ez nem hazugság.
2022. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Én azt mondanám,hogy apa már nem szerette anyát. Azért váltak el,mert apa beleszeretett egy másik nénibe. Kész,ennyi.
2022. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
5 éves volt. Nem mondtam el neki. Később el lehet. Normálisan,tényszerűen.
2022. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Meg nem mondom neki, nem ertene, de amint felfogja, en bizony megmondom. Tudja csak meg milyen alak nemzette.
2022. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!