Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül bárki, aki...

Van rajtam kívül bárki, aki fél gyermeket vállalni a mai világba? (Klímaváltozás)

Figyelt kérdés
A klímaváltozás az emberiség legnagyobb problémája, ha így folytatjuk akkor itt 50 év múlva undorító állapotok lesznek..., ez így van, ezt tudjuk. Egyetemista vagyok, baba téma még jó sokáig nem jönne szóba, de azt tudom, hogy mindenképpen szeretnék. Közben tudom, hogy nem lehetek ilyen önző, mert a felnőtt évei már abban a korban lennének. Szomorú, hogy idáig eljutott a világ, idáig eljuttattuk. Ha bárki szeretne beszélgetni erről a témáról,a környezetvédelemről nyugodtan írjon. Segítsük egymást, hátha meg tudjuk változtatni a világot!

2022. ápr. 19. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Van Deeep adaptation csoport a Facebookon. Létezik ökopszichológia. Ezek foglalkoznak a kérdéseddel, esetleg érdekelhetnek.

Egy szöveg a környezeti szorongásról:

[link]


49f, gyermektelen.

2022. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Semmi köze a klima változásnak a gyerek vállaláshoz. Ennek egyszerűen pénzügyi okai vannak. Magyarán pénzügyileg nem tudom meg teremteni azt a biztos egzsztenciát ami kellene egy gyerek neveléshez.
2022. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
#2, erről egy könyv jutott eszembe: Tim Kasser: Az anyagiasság súlyos ára
2022. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
nem, meg sem fordult a fejemben, hogy emiatt ne vállaljak.
2022. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#2-es nem erre gondoltam a kérdés kiírásakor. Nem bírnék úgy gyermeket vállalni,tudva , hogy felnőtt korára olyan világban kelljen élnie, ahol már egymást fogják enni az emberek...
2022. ápr. 19. 15:39
 6/18 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Én sem mertem eddig vállalni, bár nálam még megfelelő apajelölt sincs. Talán 30 évesen elkezdek kapuzárni.
2022. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Amikor felborul a gazdaság a globális felmelegedés miatt, elsivatagosodunk, nem fog megteremni semmi, alapvető élelmiszerekhez nem jutunk hozzá akkor sajnos ez várható, akármennyire morbid feltételezés
2022. ápr. 19. 15:42
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Ne viccelj, kérdező... Egymást enni?

Az elképzelhető a viszonylag távoli jövőben, hogy a rovarok lesznek a fő fehérje forrás a táplálkozásban, de valószínűleg ez sem a most születő gyermekek felnőttkorában..

2022. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
7. az még nem a te gyereked életében fog bekövetkezni, de nem is az ő gyerekének életében. az hogy ne legyen élelmiszer, az kizárt.
2022. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A jelenlegi állapotok szerint, 100 év múlva ember nem lesz a Földön, ha így folytatjuk.
2022. ápr. 19. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!