Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor leszek végre érett egy...

Mikor leszek végre érett egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Mindig azt gondoltam, olyan 25 körül anyuka leszek, de 30 fölött vagyok már és még mindig nem érzem magamat késznek rá (párom igen). És egyre jobban nyomaszt, hogy már ketyeg az óra, nem leszek örökké termékeny, én meg csak várok...


Elsőnek fontos leírni, hogy idővel SZERETNÉK gyereket! Csak a mikort egyfolytában halogatom...


Érzelmileg, anyagilag már csak csak oké vagyok. De még mindig sokszor király a hideg annak gondolatától, hogy hogy tudok éjszakázni majd vele, lesz-e türelmem a hisztikhez, a nyafogáshoz, a zenélő hangos játékaihoz, mi lesz, ha beteg lesz, tudom-e kezelni a váratlan helyzeteket. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, sosem lesz vége.

Meg el se tudom képzelni, hogy miután megszületik, már örökre ott lesz, nem lehet visszaadni, ha meguntam. (Vagy ilyet nem fog egy anya érezni?)


Nem volt testvérem meg sose voltak a közelemben gyerekek, azért is ennyire idegen nekem ez az egész.


Meg végtelenül szorongó is vagyok, amin ugyan dolgozom szakemberrel, de úgy tűnik, sosem lesz vége, sosem leszek “kész”.


Fogom valaha késznek érezni magamat rá? Vagy csak vágjak bele és majd megszokom?



2022. máj. 1. 15:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, telefon bele javított...
2022. máj. 1. 15:31
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

27 vagyok es jelenleg nagyon nem vagyok keszen arra, hogy gyerekem legyen.

Imadok utazni, sportolni, olvasni elni az eletemet. Jelenleg part sem szeretnek mert lekotve ereznem magam.


Ha nem erzed keszen magad ne eroltesd. Elj a manak, csinald azt amit szeretnel.


Mert ha gyereked lesz akkor vege mindennek

2022. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Én azt nem tudhatom ,hogy mikor leszel erre készen. Bizony ez egy komoly döntés ,elhatározás ,felelőssèg, lemondás ,alkalmazkodás.

Szerintem nem baj az,ha az ember lánya 800x át gondolja mit ,hogyan ,hova ,kinek szeretne vállalni gyereket.

Mások meg èsz nélkül szülnek..

Főleg ha ilyen szorongós fajta vagy.


Nekem ez hamar eljött. Mármint az érzés.

Bár hallani sem akartam gyerekről.

Félig tervezetten jött a kislányunk. ( Akartuk ,csak később) 😀

22 éves voltam. 23 mikor megszületett. Pánik ,minden volt. Aztán hatalmas öröm. Harmónia. Boldogság. Felkészültem rá. Minden kétségem elszállt. A félelem az ismeretlentől tök normális szerintem..

Aztán 25 évesen megérkezett a kisfiam.

Imádom mind a 2 rosszcsontomat. Amíg nem voltak ,nyilván el sem tudtam volna képzelni milyen érzés is ez. A feltétel nélküli szeretet❤️


Nagyon jó dolgot mondtak nekem..

Ha nem vállalod ,akkor egy életen át bánhatod. De ha bevállalod,azt sosem fogod megbánni ☺️

Ez nagy igazság. Persze ha minden körülmèny adott.

Most 31 éves leszek. És szeretnénk még egy babát.

Akkor vágjatok bele , ha szívből szeretnéd. De felkészülni szerintem 100%osan nem lehet erre.

Nincs olyan hogy tökéletes idő / időzítés. Ha majd úgy érzed.


A társadalom miatt még ne szülj.. hogy ki mit mond... Sose èrdekeljen.


Lehet ,hogy nálad sosem jön el az a mindent elsöprő érzés.. És akkor mi van ? Nem mindenkinek jön el.

2022. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy van vége mindennek azzal, hogy gyereke születik az embernek. Nyilván nem lesz ugyanannyi éjszakába nyúló tivornya, de kirandulni, utazni, programozni gyerekkel is lehet, sőt, kell is!


Ha viszont nem érzed magad késznek, akkor válts szakembert és hátha kapsz egy másik megközelítést magadnak! Tényleg. Lehet, hogy a legfontosabb dolgon ez a szakember nem segít, de más lehet tudna.


Egyszer én is rendbetettem magam és csak utána vállaltuk a gyermeket

2022. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem minél idősebb az ember, annál inkább túlgobdolja. Én legalábbis így vagyok vele. Ezek a kételyek pedig bennem is megvoltak, de nagyon vágytunk már a babára. Nekünk teljesebb lett az életünk, előtte sem voltunk itthonülő páros, amióta ő van, csak mégtöbbet jövünk-megyünk. Vannak nehéz napok, időszakok, amikor igenis vannak olyan gondolataim, hogy "visszaadnám". De sosem lennék képes erre, egyszerűen imádom akkor is, ha néha kicsinál idegileg. :D A mi vérünk... annyira cuki felfedezni benne magunkat, nézni, ahogy kibontakozik, stb.
2022. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudod soha előre.. Akik megbánták, vagy nem elégedettek a helyzettel, azok is voltak ám x évig lombikkal, meg mindennel küzdve, aztán amikor beüt a helyzet, új dolgokat éreznek, amire nem lehet felkészülni.


Egyébként szerintem onnantól, hogy felmerül a kérdés benned, hogy "kell-e nekem gyerek, mennyi mindenről tudok lemondani, mire is lesz szüksége, hogy lesznek majd a dolgok" onnantól már jó anya lennél. Nem kell tökéletesnek lenni, elég, ha tudatosul, hogy a gyerekkel szívás is jár, nem csak élvezet, és ha ezt mérlegeled, már bőven jó vagy anyának:) Gondolsz magadra is, a gyerekre is. Sosem fog eljönni az az érzés, hogy na én innentől holtbiztos vagyok valamiben. Egyrészt nem lehetsz, másrészt tökéletesen sosem alakulnak a dolgok. A te hozzáállásod már bőven elég jó:) Sosem érezheted magad késznek arra, hogy tudd, mit reagálnál egy sosem tapasztalt helyzetben. Erre kidobni a pénzt.. SENKI nem tudja, ez nem önismeret kérdése! A többieknek csak nagy a mellényük.. mennyi ilyen anyukát ismerek, 3 lombik után a nagyiknál alszik heti 3-4 napot a gyerek, náluk van délután, ők tanulnak vele, szülők meg gyerek nélkül nyaralgatnak félévente kétszer egy hetet.. Gyerek egész nap oviban-suliban, anyuka pedig csak részidőben dolgozik. De majd meg bolondult mindkettő a gyerekért, hogy tönkremegy az életük, ha nem lesz, aztán mégsem így alakult, pedig nagyon jó magaviseletű gyerek.


Aki azt hiszi tudja mit fog reagálni egy olyan helyzetben, amivel sosem találkozott, az könnyelmű!


Egyébként mást is hajlamos vagy halogatni, vagy csak ezt? Ha mást is, akkor pontosan tudod, hogy te ilyen típus vagy, de ettől még lehetsz jó anya. Én is halogatom sokszor, hogy a gyereknek kétszer kell szólnia, hogy "anyaaaa" mire megmozdulok, ahogy mindent az életben. De ezt direkt húzni 45ig, és az utolsó pillanatban teherbe esni, mikor kifutsz az időből, akkor már hiába kattanna be, hogy te több gyereket is szeretnél..


Szerintem vágjatok bele, a kérdésedből látszik, hogy jó anya lennél, már érett vagy rá, ha ezen gondolkozol, hogyan nyújthatnád a legtöbbet a jövőbeli gyerekednek. Bőven elég a szándék, a törekvés a jóra!

2022. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

"Mert ha gyereked van akkor mindennek vége "


Ez egy beszűkült nèzet!


Mondhatnánk erre azt is ,ha gyereked van ,akkor kezdődik igazán az Élet ! 😘


Tapasztalatból mondom.

2022. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

"Meg el se tudom képzelni, hogy miután megszületik, már örökre ott lesz, nem lehet visszaadni, ha meguntam. (Vagy ilyet nem fog egy anya érezni?)"


De lehet hogy lesz ilyen érzésed. Nekem kb 2 hónap volt mire elfogadtam a felelősséget, és felfogtam, hogy nincs visszaút.

2022. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Pont ugyanígy vagyok, szóról szóra. Annyi, hogy nekem vannak kisebb testvéreim, meg a családomban is vannak kisgyerekek. Remélem 1-2 év múlva el tudom már magam határozni.
2022. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nekem többek között a szorongás miatt nem lesz. GAD-os vagyok, évek óta járok terápiára, sokat javult, de se a gyereket, se magamat nem tenném ki ennek.

Szerintem lesz az a pont, amikor elönt a vágy és minden aggodalmad elfelejted legalább a fogantatás erejéig. És szerintem lesz összefüggés eközött meg az életkorod között. Most még benned lehet, hogy még van pár éved, ráérsz, de mondjuk 35-40 között komolyan csengetni fog az a biológiai óra és ha valóban vágysz rá, az ösztönök majd elhomályosítják az aggodalmaidat.

2022. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!