Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több tudatosan gyereket nem vállaló?

Figyelt kérdés

Tudatos alatt azt értem, hogy a lehetőség adott lenne, pl párkapcsolatban él az illető, termőképes, de mégsem szeretne gyereket. Nagyon sok ilyet ismerek a környezetemben, legfőképp 25-35 évesek, akik meg vannak róla győződve, hogy sosem lesz gyerekük és erre büszkék is.

Szerintetek mi miatt alakult ki ez a trend?



2022. máj. 2. 00:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Biztos mindenkinek megvan a saját maga oka az anyagi problémáktól a meddőségig, amit esetleg nem vall be. Amilyen rottyon van az egészségügy, oktatás, sz.rok a bérek, hát én azon csodálkozom, hogy vki 2. és 3. gyereket vállal csokra meg babaváróra.
2022. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
27%

Személyesen én egy ilyet se ismerek.

Kényszerű gyermekteleneket már inkább: vagy párkapcsolat nem volt, és azért nem lett a nő anya, vagy pedig a párak egészségügyi okból nem sikerült, pedig akartak kézzel lábbal.

2022. máj. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%

12 vagyok, azzal még kiegészítem, hogy olyat viszont sokat ismerek, többek közt mi is, aki az anyagi helyzet -legfőképpen a magas ingatlanárak - miatt nem vállal másodikat, pedig szeretne.

Hatom szobás lakásunk van, nappali, hàló, gyerekszoba. A második gyerekhez kellene plusz egy szoba, de a jelenlegi árak mellett erre esélyünk sincs. A két gyerekes csok egy vicc, az nem segítség.

70 négyzetméter két gyereknek nem egészséges.

2022. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%
Mert már nincsen mindenki rászorulva. Egy olyan világban ahol már ha idős vagy magad mellé fogadsz egy ápolót vagy be vonulsz egy idősek otthonába a túlélésed és a napi kajád nem azon fog múlni hogy a gyereked és az unokád ott lakik veled és "kitermelik" az ételt.
2022. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

Ezer meg egy oka lehet, hogy valaki nem akar.

Két dolog miatt látsz alapvetően több ilyen esetet. Mert a kormánypropaganda ellenére egyre többen merik felvállalni ezt a döntést és mernek egyáltalán így dönteni a külső nyomás ellenére. Másrészt a XXI. században élünk, sokkal több tartalom jön szembe ismeretlenek és ismerősök olyan dolgairól, amit alapvetően nem tudnál meg.

2022. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
23%
Kisgyermekkorban átélt traumák, női betegségek, rossz gyerek nevelést látott.
2022. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%
Én azt sem értem, hogy ez miért furcsa egyáltalán és miért ér meg egy kérdést. Van, aki nem szülő típus, ő nem vállal gyereket és ennyi. Rengetegen vagyunk a bolygón, most már a minőslgre kellene koncentrálni és nem a mennyiségre. A gyerekvállalás nem egy elkerülhetetlen és kötelező életcél, hanem egy opció azok számára, akik szeretnék és alkalmasak rá. Szerintem vagyunk most már annyira intelligensek, hogy ezeket beismerjük, és nem középkori szaporodógép módjára gondolkodjunk erről a témáról.
2022. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az súlyosabb kérdés, hogy miért gondolják sokan, hogy alkalmasak szülőnek?
2022. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%
18. Ott a pont. Amúgy sokan bele se gondolnak , csak gyereket csinálnak mert ez a megszokott.
2022. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
24%
Személyesen csak olyanokat ismerek, akik mondjuk a 20-as, 30-as éveikben nem akartak gyereket, mert élvezni akarták az életet: utazgatások, szórakozás,stb. Úgy gondolták, hogy a gyermek felborítaná a nyugodt, kényelmes életüket. Úgy gondolták, hogy nem lenne türelmük hozzá. Aztán 35 felett jött a vágy, amikor már kiszórakozták magukat, mindenük megvolt anyagilag is, de mégis hiányzott valami. Na akkor már nem jött össze a gyerek. Jött a kétségbeesés, meddőségi kezelés, de nem sikerült. Több ilyen eset van a családban, és az ismerősi körben is.
2022. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!