Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett vágnál bele egyedülállóként a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

Biztos jövedelem, saját hitelmentes lakás, autó? Ezek az alapok, nem?

Nos, nekem csak biztos munkahelyem van, albérletben élek. Egyedülálló nőként szerintem sosem lesz saját lakásom/házam. Így belevágnátok?


2022. máj. 6. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Soha nem vállalnék tudatosan egyedulallokent gyereket. Ahhoz azért igencsak egoistanak kell lenni
2022. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Én 7 évig egyedül neveltem a lányomat. Saját akaratomból soha nem lennék egyedülálló szülő, és nem is kívánnám senkinek. Kemény évek voltak, még úgy is, hogy a lányomnak baromi jó természete van.
2022. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Nincs az az isten! Nemhogy feltétel
2022. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Miért akarna bárki szándékosan egyedülállóként gyereket vállalni? Nem is értem...
2022. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Albérletben nem, az nagyon kockázatos. Feltétel a saját lakás lenne, és némi megtakarítás ami biztosan elég a terhesség alatt és az első 2-3 évre egy átlagos megélhetésre. Nem árt ha vannak közelben barátnők, nagyszülők akik alkalomadtán pár órára tudnak a kicsire vigyázni mikor kell egy kis szünet.
2022. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem vállalnék egyedül gyereket.

De játszunk el a gondolattal hogy mégis :

-Biztos munkahely

-lakás (Mind1 hogy albérlet vagy saját, persze a saját jobb de ha mindenki arra várna igen kevés gyerek születne 🙄)

-megtakarítás legalább 2 évig de inkább 3-4. Sosem tudni alapon.

-segítség. Mind1 hogy szülő nagyszülők, vagy babysitter, barátnő.. Valakinek a segítsége kell legalább heti 1x hogy legyen egykis én időm is. Enélkül tudatosan nem vállalnék egyedül gyereket.

2022. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha annyi pénzem lenne, hogy nem okozna gondot bejárónőt, bébiszittert fizetni. Piszok nehéz ám egyedül gyereket nevelni, önszántamból eszembe nem jutna.
2022. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Soha nem vállaltam volna egyedül gyereket. Semmilyen feltétel mellett, csak is jól működő párkapcsolatba/házasságba.
2022. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Autóra két gyerekkel se vágyok, de pár nélkül soha semmilyen körülmények között nem vállaltam volna.

Anyagiak kellenek, de nem az hiányozna, hanem az idő, a türelem, a pihenés, amit nyilván "megvehetsz", ha lepasszoltatod fizetett segítségnek, de az nem olyan, mintha az apja vigyázna a gyerek(ek)re.

2022. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Én vállaltam. Akkor már 10 éve ugyan ott dolgoztam, kifejezetten jó fizetéssel. Volt saját lakásom, 2 millió megtakarításom
2022. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!