Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elvárás részedről,...

Mennyire elvárás részedről, hogy a gyerekeid egyetemet, főiskolát végezzenek el? Neked milyen végzettséged van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 18:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Azt végezze el, ami érdekli. Ha orvosi egyetem, akkor azt. Ha asztalos akar lenni, abban is, támogatom. Sosem erőltetnék olyat, amit nem szívesen tanul.
2022. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Mindketten diplomások vagyunk, nem elvárás, de erősen támogatjuk benne. Szerencsére olyan országban élünk, ahol minden diplomást normálisan megfizetnek, a tanárokat és az óvónőket is. Ha fiú lenne, akkor a szakma felé is terelgetnénk, mert a férfias szakmákat itt jól megfizetik, pl. ács, villanyszerelő, stb. Nőknek való szakmunkákat annyira nem. Ő szeretne továbbtanulni, most 10.-es, és kitűnő tanuló. De itt például a nővéreket is jól megfizetik, bár a képzés is komolyabb, felsőfokú.
2022. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem doktori fokozatom, a férjemnek szakmája az elvárás pedig a gyermek személyiségétől, képességeitől és véleményétől fog függeni. Ha odaértünk leülünk és átbeszéljük mit szeretne, mik a lehetőségei. Semmihez nem ragaszkodom csak az átgondolt döntéshez.
2022. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

“De itt például a nővéreket is jól megfizetik, bár a képzés is komolyabb, felsőfokú.”

A diplomás ápoló is felsőfokú végzettség...


Kérdező, nem várjuk el, de azt igen, hogy valamit kezdjen magával és abba adja bele a maximumot. Nem kell kitűnőnek lenni, de tegyen érte, hogy jól ismerje a szakmáját. Hogy ez ügyvéd vagy szobafestő, az már az ő dolga, nekünk meg az, hogy támogassuk. Persze ha olyan pályát akar választani, aminek nagyon rossz az anyagi vonzata, erre figyelmeztetnénk, de nem traktálnánk.

2022. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

“De itt például a nővéreket is jól megfizetik, bár a képzés is komolyabb, felsőfokú.”


A diplomás ápoló is felsőfokú végzettség..."


De itt az egyetemet végzettek számítanak diplomásnak (degree), a college diploma felsőfokú szintű (higher education), de nem számítanak "diplomásnak" magyar értelemben. Míg Magyarországon egy sima ápoló középszintű végzettségű, a diplomás ápoló pedig diplomás. De tök mindegy, azt akartam érzékeltetni, hogy ha továbbtanul, akkor jóval magasabb lesz a fizetése. Mivel lány, ezért nem nagyon akar autószerelő, szobafestő, lakatos, burkoló lenni, pedig ezek jól fizető szakmák. De egy varrónő például alkalmazottként keveset keres, egy bolti eladó, vagy egy segédápló is. Mivel 16 éves, és tavaly óta dolgozik is, jelenleg minimálbérért, ezért van elképzelése róla, hogy ennél többet szeretne keresni felnőttként.

2022. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%

Nem támogatom az egyetemet.

Szakmát tanuljon.

De azt fognak elvégezni amit szeretnének.



Ma egy szakmával többre mennek mint az egyetemmel.

2022. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyetemi végzettségem van. Én semmi hasznát nem veszem sajnos. Ez azért nyilván az én hibám is, de ha nem kellett volna gimi után kötelezően választanom egy szakot, hanem kipróbáltam volna magam a munka világában, rájöttem volna mit akarok igazából tanulni. Pont ezért, ha a gyerekem annak idején tökéletesen tudni fogja mit akar és ahhoz egyetem kell, támogatni fogom. Ha még nem tudja pontosan mivel szeretné az elkövetkező 40 évét tölteni, akkor lehet inkább elküldöm egy évet dolgozni, ahol a tanári és a szülők szakmáin kívül más szakmákkal is találkozik a nagyvilágban. Amennyiben szakmát akar tanulni, akkor se fogok elkeseredni, lényeg hogy jó legyen abban, amit csinál és nem árt, ha nem utálja az egészet.
2022. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

"Ma egy szakmával többre mennek mint az egyetemmel."


Egy fogorvos, gyógyszerész, mérnök, programozó pszichológus sem boldogul nehezen, és kényelmesebb körülmények között dolgozik. Tehát nem mindenkire igaz. Ettől függetlenül persze azt tanul, amit akar.

2022. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

Nekem diplomám van, a férjemnek technikuma, mindketten egy műszakban végzünk irodai munkát. Nem mondom, hogy annyira jól keresünk, de rosszul sem, és nem megy rá az egészségünk a munkára, kényelmes, van időnk mellette a családra is.

Ezért én támogatom, hogy legyen diplomájuk, hiszen manapság a szellemi munkával lehet ilyen típusú munkát végezni. De a végső döntés természetesen az övék.

Szép elmélet az, hogy azt csinálja, amit szeretne, pl. ha asztalos akar lenni, akkor legyen az. Egy gyerek nem látja át a munkaerőpiacot, szóval nem, ne legyen asztalos. A lányom varrónő akart lenni, mert milyen jó dolog az, ha magának szép ruhákat tud készíteni. Aha, a magyar ruhaipar meg döglött, nem lehet elhelyezkedni, ha mégis sikerül éhbérért, szóval nem, ne legyen varrónő.

Szóval vannak azért korlátok, de ha tanár, ápolónő, gyógyszerész, burkoló, kőműves stb akar lenni, hát legyen. Olyan, amire van kereslet.

2022. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főiskolai diplomám van, soha egy percet nem dolgoztam a szakmámba, pedig én választottam.

Szóval nem, egyáltalán nem ragaszkodom a diplomához.

2022. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!