Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet,hogy igazából mégsem...

Lehet,hogy igazából mégsem vágyom rá? ( Többi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megpróbálom röviden leírni.

Férjemmel kb október óta beszéljük ,hogy mi lenne ha jönne a 3.baba. Érvek,ellenérvek. Mindent számításba véve,átrágva,megbeszélve,arra jutottunk ,hogy nyáron akár bele is vágnánk a dologba.

Minden nappal egyre jobban vártam azt a bizonyos pillanatot,együttlétet amikor már mehet èlesbe is a dolog.

Minden nap ekörül forog, vagyis forgott a gondolatom.

Mint írtam ő lenne a harmadik gyerkőc. Egy csodás lassan 8 èves kislány és egy lassan 5 éves fiú anyukája vagyok.

Hiányérzetem van sokszor mikor rájuk nézek. Tudjátok az az érzés amikor úgy eltudnád képzelni ,hogy mikor sorakoznak előtted ,hogy jön az egyik ,majd a másik és a harmadik.

Aztán jött egyik napról a másikra egy érdekes érzés és egy hang a fejemben.

Hogy talán csak "unatkozok" persze ezt 2 gyerek,háztartás ,iskola, és állatok mellett merészen jelentem ki. De mindent itthonról csinálok.

És lehetséges ,hogy nem ez az amire igazán vágyok?

Tudom ,hogy nem vagytok pszhihológusok. De nem tudom ezt mással megbeszélni. A családomon ,1-2 ismerősöm kívül nem nagyon van senki akivel így erről értelmesen el tudnék csevegni.

Szükségem van valakire / valakikre akik éreztek már esetleg hasonlót.

Hogy sokáig szerették volna. Mindent is figyelek azóta , ciklus ,stb. Vitaminok ,mèg folsavat is elkezdtem szedni.

Majd egyik napról a másikra, teljesen mást érzek. Mintha egy kis emberke ülne a vállamon és azt mondogatja ,nem ez az amire igazán vágysz.


Köszönöm a hozzászólásokat..

Nem èrtem magam jelenleg. 😟

Első 2 gyereknél nem voltak ilyen dolgok. Mi a fene lehet....



2022. máj. 9. 18:18
 1/6 A kérdező kommentje:
*Pszichológus. Rosszul írtam. Talán mást is. Elnézést.. Csak nagyon gyorsan igyekeztem összeszedni a gondolatom. Ès ,hogy megtudjam kb röviden fogalmazni.
2022. máj. 9. 18:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Abszolút megértelek. Én a 4.gyermekkel kapcsolatban érzek így.

Kis részem vágyik rá, a másik - nagyobb - felem betojik és kézzel lábbal hadakozik mikor férj viccesen felhozza az ötletet.

2022. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha adnátok magatoknak még egy kis időt és valami hobbiba kezdenél? Valamibe amit nem csak otthonról tudsz csinálni. Kipróbálnád x ideig és hátha akkor vagy megszűnne vagy felerősödne a hiányérzeted.

Remélem sikerül majd meghoznotok a legjobb döntést! :)

2022. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Engem a barátok sokáig ugratak 4. Gyerekel mindegyiknek határozottan megmondtam hogy nem és a valódi okot is miért nem.

Nekem 3 van és mindegyiket akkartuk.

2022. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 2. babával vagyok így.

Szeretnénk mindketten a férjemmel. De néha azt érzem bőven elég 1 gyerkőc is.

Egyik nap nézegetem a babaneveket.

Másik nap azt mondom, nem is akarok terhes lenni. 🤣🤣🤣

Agyrém...

2022. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló gondolataim voltak, mint neked, kedves kérdező. Én azon morfondiroztam, hogy nem lehet, hogy csak azért vágyom harmadik gyerekre, mert nem vagyok elégedett a munkámmal? Jó pár hónapig beszéltünk róla, végül belevágtunk, mert vágytunk egy újabb babára. Hogy benne volt-e más is a döntésben? Biztosan. Egyébként sem zárkóztunk el teljesen, hogy legyen még egy gyermekünk, de a munkahelyem miatti rossz érzések, a gyerekek közötti korkülönbség, az életkorom, az anyagi helyzetünk, a meglévő gyerekek mind hozzájárultak a döntéshez,és nem csak a vágyak vezéreltek. Napokon belül szülök, és bár nem bántam meg, de az elején többször is megijedtem,hogy jól döntöttünk-e, nem lesz-e túl nagy falat nekünk, tudok-e elég időt fordítani az összes gyerekemre, de mindig megnyugtatom magam, hogy nem vagyok egyedül, és ha a férjemmel ügyesen együtt tudunk működni, akkor minden gyereknek és egymásnak is meg fogjuk tudni adni a szükséges figyelmet. Abban pedig biztos vagyok,hogy ha nem vállaltuk volna 10-15 év múlva borzasztóan megbántam volna,és ez nyomasztott volna egy életen át. Gondold át, hogy mitől érzed most máshogy a vágyaidat. Félsz valamitől? Próbáld meg kideríteni az okot, tarts önvizsgálatot és próbálj meg dolgozni rajta sok-sok beszélgetéssel főleg a férjeddel, és figyelj a saját érzéseidre.
2022. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!