Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyaraláskor gyerekek mellett...

Nyaraláskor gyerekek mellett hogy lehet pihenés a pihenés?

Figyelt kérdés

2 és fél éves a nagy, fél éves a pici.

1-1 napokra szoktunk elmenni fürdőzőbe nyáron. Ami a pihenésről meg az élményekről szólna, az nálunk elmarad. Semmi nem élvezetes, mindig gyerekprogramok, aminek az a vége, hogy jobban elfáradok, mert ha a nagyot sok új inger éri, akkor iszonyú hisztis tud lenni. Ráadásul a gyerekek napi 24 órát rajtam lógnak, jól esne egy napra (vagy kettőre) kikapcsolódni, elmenni a férjemmel közösen, mert ránk férne 2 nap, a válasz az, hogy nem, mert a gyerekek nélkül nem megy sehova. Ő könnyen mondja, hétköznap felnőtt társaságban van, én meg állandóan gyerekdalokat hallgatok.


Most lenne alkalom több napra Balatonlellére menni, mert a férjem munkahelyének van családi nyaralója, ahova el lehetne menni 5 napra. De így, hogy egy nap alatt kikészülünk, így az 5 napot se bírnánk, ráadásul dög unalmas lenne, ilyen pici gyerekekkel.

Meg lehet érte kövezni, meg jöhetnek a "minek ennek gyerek" típusú kommentek, de nekem gyerekekkel nem nyaralás a nyaralás, főleg hogy a lányom túlpörög, ha sok új inger éri. Se egy koncert, se egy éjjeli kimaradás, se szex (egybe van a szoba, a nappali és a konyha, tudom lehet a budin meg a mosógépen is szexelni, a pázsiton is lehet szexelni, meg a bokorban is), semmi. Mások mit csinálnak?


2022. máj. 11. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Ha 5 napra mentek az új ingerek 3 nap alatt elfogynak és az utolsó két napra, ha igyekeztek pont kitapasztaljátok hogyan lehet olyan napirend ott, ami neked is pihentető, plusz ott a férjed is ott van, ő is hallgathat mesedalt és találkoztok több felnőtt emberrel is, mint otthon a nappaliban. Igen egy nap tényleg nyűgös, de nekem ez már picit mártírkodásnak tűnik ne haragudj.
2022. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ez ilyen. Mi a kérdés?
2022. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Mi most júniusban megyünk Balatonlellére 1 hétre, igaz nekünk jön a nagymama is.

9 hónapos a fiam. Napközben nincs gond. Strand, kajálás, séta stb

Este meg a mama marad otthon a gyerekkel amíg mi szórakozunk.

Napközben nyilván a gyereké a nap, nem lesz olyan soha már mint gyerek előtt, de ez így van rendjén.

De pl az Unokahugomnak 3 gyereke van ( 1 éves, 3 éves és 6 éves)

Ok segítség nélkül járnak/mennek nyaralni.

Napközben a gyerekekkel programoznak, este alszanak 9 körül aztán ők iszogatnak, romantikáznak tovább kettesben.

2022. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a mama jön velünk, nálunk is megoldás volt már.
2022. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Kisgyerekkel ilyen a nyaralás, ez van.
2022. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy több gyereket ne vállaljatok, de az nem segít.


Esetleg gyerek nélküli pár napos kikapcsolódás úgy, hogy nagyszülők vigyáznak a kicsikre, nem jöhet szóba?

2022. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

"Ráadásul a gyerekek napi 24 órát rajtam lógnak"


Férjed ilyenkor nem segít be?


Nálunk is volt olyan nyári nyaralás, hogy a kislányunk pár hónapos volt, a nagyobbik meg közel 4 éves (1 éve már óvodába járt). Strandoltunk, a kicsi heverészett a babakocsiban vagy a pléden. Vagy aludt, vagy szopott, vagy a faleveleket nézte, ahogyan a szellő mozgatta. :-) A nagyobbikkal vízbe ment valamelyikünk, vagy hintáztattuk vagy a homokozóban játszott.

Ekkora gyerekeknek nem kell különösebb program ezen kívül. Akkor nem is pörögnek annyira túl és este sincs hiszti.

Mi nagyon élveztük, hogy egymással lehetünk és egymással foglalkozunk. Év közben úgyis kevés időt töltünk négyesben.

2022. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem igazán értem én sem.Ezt nem tudtátok a gyerekek előtt?Amég nagyobbak nem lesznek,addig ez ilyen lesz.Kb sulis kortól jobb lesz,ha van valaki akire otthon hagyhatod őket, akkor akár kettesben is el lehet menni 1-2 éjszakára, illetve a nagyszülő megy veletek megoldás lehet.Mielőtt azt mondaná valaki hogy nem tudom miről beszélek,nekünk 5 gyerkőcünk van.Ezt vállaltuk.Javaslom,hogy úgy szakadj ki a hétköznapokból,hogy mindenféle alkalom nélkül néha vigyázzon valaki a gyerekekre egy - egy estét,és menjetek el vacsizni,sétálni, mozizni vagy ilyen rövidebb programokra.Fel fog tölteni.Kell a felnőtt program is, teljesen megértelek,de el kell fogadni,hogy pár évig ez ilyen lesz.
2022. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

A nyaralás általában nem a pihenésről szól. Akkor lenne pihenés, ha egész nap ki sem mozdulnál a szállásról, maximum a wellness részlegig csoszognál le a kis köntösödben, de ugye ez 2 kisgyerekkel nem kivitelezhető.

Mellettük pörögni kell, ami sokkal megterhelőbb egy idegen helyen, mint otthon. Az egyetlen megoldás, ha nem ragaszkodtok a céges üdülőhöz, hanem elmentek egy nagyobb szállás, ahol több szoba is van. Amíg a gyerekek alszanak az egyik szobában, ti akármit csinálhattok a másik szobában. 😉

Ha meg koncertezni, éttermezni is akartok kettesben, akkor érdemes magatokkal vinni a nagyszülőket vagy bárkit, aki vigyáz a gyerekekre.

2022. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az jött be h olyan szállodába megyünk ahol közvetlen átjárás van a fürdőbe és legalább félpanziós. Reggeli,majd átséta egy pici taskával a fürdőbe ott a gyerek medence,ebéd vissza a szobába délutani pihi és kezdődhet elöről🤣🤣🤣mi ezt most így élvezzük és én is tudok pihenni
2022. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!