Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kockáztatnátok egy második...

Kockáztatnátok egy második terhességet ilyen idill után?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányunk.

Mikor terhes lettem, mindenki ijesztgetett, hogy oda a régi életünknek, szörnyű az anyaság, már a terhesség alatt tönkremegyek, szokjak hozzá, hogy gyereksírással fog telni az első 2 év, utána pedig jön a dackorszak és az ordítás. Felejtsük el a pihentető alvást a férjemmel, vagy a kettesben töltött időt.

Ott volt még a rengeteg komplikáció a szülésnél, ami miatt császárt akartam kb. a 12. héttől már. Utána jöttek a császáros rémtörténetek, rosszul beadott érzéstelenítőtől kezdve volt minden... Kb. félidős terhes voltam, mikor eldöntöttem, hogy én nem a félelemre, szorongásra akarok emlékezni a terhességből sem és lesz, ami lesz, gyerek még nem maradt bent úgysem, a császárral szült nők is felépültek, úgyhogy onnantól nem gondolkoztam ezeken a dolgokon, meg hogy mi lesz majd, ha itt lesz a baba.


Volt egy problémamentes és csodálatos terhességem. Annyira, mint akkor, sosem voltam még kivirulva.

A császármetszés egyáltalán nem volt vészes. Nem az a program, amit hetente végigcsinálnék, de összességében pozitív dolognak éltem meg és utána is nagyon hamar regenerálódtam, a hasam is hamar eltűnt és szülés után 3 héttel már kirándulni mentünk (1 naposra csak, de a szándék a lényeg:D).

A kislányunk maximálisan a "jó baba" kategória szereplőre volt mindig, hamar átaludta az éjszakát, elvolt bárhol, bárkivel és nem igényelte azt, hogy mindenről lemondjunk a korábbi életünkből. Ne értsétek félre, körülötte forog a világunk a mai napig, ő és az érdekei az elsők, de nem kellett feladnunk amiatt a hobbijainkat, mert szülők lettünk, nem laposodott el a házasságunk, mert tudunk időt szakítani egymásra a férjemmel, randizni menni stb.


Szó volt már kistestvérről, de őszintén félek, hogy mi lesz, ha nem ilyen babát dobna a gép... Ha lesz egy 2 évig éjszaka nem alvó, autóban és babakocsiban is sírós babánk, aki senki mással nem fog megnyugodni, csak velem. Ha a terhességem problémás lesz és mondjuk az utolsó hetekben, hónapokban feküdnöm kell? A mostani egészségügyben uralkodó helyzet is aggaszt, mert ugye saját orvosom nem lehet, nincs protekció állami helyen, viszont magánintézményben, ahol született a lányunk is, nem fogadnak, ha pl. koraszülött lenne a baba, vagy bármi probléma adódna.

Szóval nagyon sok a kérdőjel, abban sem vagyok biztos, hogy a lányunk jól fogadná a kistestvért. De közben valahol meg vágyunk rá, az az igazság.


2022. máj. 11. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Pénz van a második gyerekre? Először az legyen meg, utána lehet ilyeneken gondolkodni.
2022. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ilyen kérdezni szerintem hatalmas illetlenség. Még úgy is, hogy egy fórumon vagyunk.
2022. máj. 11. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez annyira rajtatok áll. Igen, kettőt akartam, egy fiút meg egy lányt. Szörnyű rémes terhességem volt, szörnyű rossz "babakorral". Mégis bevállaltam a másodikat.

Amíg kérdés van bennetek, inkább nem. Ha már nem bánjátok azt sem, ha átordítja az éjszakát, csak legyen, na akkor jöhet. 5-6-7 év körkülönbség már pont az, ahol a kistesót imádni fogja a nagy, de közben meg utálni is, ha ő sem fog tudni aludni. Lehet lesznek nagymamánál töltött estéi eleinte. :D


De ez egy ilyen dolog. Normális. Majd ő is beleszokik. Nem neki szülitek, hanem magatoknak. Nem a gyerek a főnök.

2022. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha majd úgy érzitek,hogy akkor is bírni és akarni fogjátok ha "nehéz" terhesség, és baba lesz,később kemény természettel, dackorszakkal egyebekkel, akkor vágjatok majd bele. Inkább a rosszabb verzióra készüljetek, max.kellemesen csalódtok.
2022. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos senki nem tudja elore megmondani. Lehet ugyanilyen lesz, de lehet az ellenkezoje. De orokbe adni akkor sem fogod, ugyanugy fogod szeretni.
2022. máj. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ó, én is pont ezen dilemmázom. Álomterhességem volt, gyors szülésem és most csudaszuper babám. Az első hónap volt csak nehéz mert nagyon lassan épültem fel, nagyon szenvedtem a gátsebemmel, mire elviselhető lett és tudtam rendesen ülni. Nagyon szeretnék még egy babát, de senki nem tudja garantálni hogy nem lesz rosszabb. Egy ideig úgy éreztem hogy soha többet, de most már úgy gondolok rá e végülis ki lehetett bírni. Anyukám is állandóan azzal jön hogy mennyire megéri a szenvedés és hogy a második mindig könnyebb. Igazából én a gyermekágyi időszaktól rettegek a legjobban, úgyhogy egyelőre nem próbálkozunk.
2022. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi 2 gyereket szerettünk volna a ferjemmel. Az első tankönyvbe illő gyerek volt. Unatkoztam mellette annyit aludt.

A másodikra készültem, hogy tuti az ellenkezője lesz. Így is lett, hasfajós éjjel sokszor kelő gyerek. Még van egy kis időnk, hogy vegeterjen ezen időszak. De így van jól ahogy van.

2022. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!