Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai nők ennyire nem vágynak...

A mai nők ennyire nem vágynak a gyermekre?

Figyelt kérdés

Volt ma egy kérdésem gyermekkel kapcsolatban és a válaszok nagy része arra vonatkozott, hogy a nők rosszul vannak a gyerekes apáktól és maguktól a gyerekektől is.

Én nem ítélem el, aki nem akar gyermeket, mindenkinek szíve joga.

Tényleg ennyire nem kívánatos a gyerek manapság?



2022. máj. 12. 19:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

Én nem szeretnék gyereket. Egyszerűen nem tudok velük bánni, és nem hiszem, hogy jó anya lennék. De nem biztos, hogy ez annyira általános lenne, én pl folyamatosan azt látom, hogy szaktársak az egyetemen, meg volt gimis osztálytársak egymás után vállalják a gyerekeket.

23/L

2022. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
95%
De igen, csak nem 18-20 évesen.
2022. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. A környezetemben én is ezt látom, csak itt gyakorin teljesen más a hozzáállás.
2022. máj. 12. 19:57
 4/41 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy régen is sok nő nem vágyott gyerekre, aztán vagy mindenféle praktikákkal megakadályozták, vagy elmentek apácának, vagy beletörődtek hogy 4-6-8 gyerek KELL, és viselték egy életen át, amit nem is akartak.

Egyébként szerintem a magyar nők (más országról nincs tapasztalatom, blogokat sem szoktam olvasni) kb 80%-a akar, értem ezt a 20-40 éves korosztályra, akik mondjuk még inkább termékenyek. Minél fentebbi egységekre bontjuk (20-24, 25-30...) annál nagyobb lehet ez az arány. (Beleszámolva a már meglévő gyerekeket is).

2022. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekes apáktól én is rosszul vagyok, sorry. Inkább egyedül öregszem meg, minthogy össze jöjjek egy gyerekes apukával.
2022. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekes apa nekem sem kellett volna soha. Normális apának, mégha az anyjukjal nem is lenne együtt, a gyerekei az elsők, mindenben csak sokadik lesz az új nő. Ha meg nem, akkor pedig egy elrettentő példa, hogy az új nővel vállalt gyerekeit is ugyanúgy letojná.

Én egyébként 28 éves koromig nem akartam gyereket, mindig idegesítettek, nem szerettem őket, hangoztattam hogy childfree vagyok meg minden..ott pedig valami bekattant, hogy én igenis akarok a férjemmel gyereket, azóta már 2 van(és nem bántam meg).

2022. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
58%
A childfree nők a hobbijuknak élnek: a gyakori kérdések gyermekvállalás rovatát böngészik.
2022. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

Más gyerekét nen akarják.


Sajátot igen.

2022. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
39%
8.Én sajátot se akarok.🤷
2022. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
63%

9, akkor mivel olvasod a gyerekvállalás rovatot?

Én nem akarok kutyát, nem is olvasom az állattartás rovatot.

2022. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!