Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így a második...

Bevállalnátok így a második babát?

Figyelt kérdés

A gyerkőcöm most kapott autizmus diagnózist. Még kicsi, nem tudni milyen fokú az autizmusa és hova fejlődik majd.

Alapvetően 2 gyereket terveztünk, fel is vettük annak idején a CSOK és Babaváró támogatást/ hitelt, úgy építkeztünk. Lassan kezd sürgetni az idő, ha nem lesz meg a második baba iszonyat pénzeket kell fizetni. Ti bevállalnátok így a második babát?

Olyat ne írjátok, hogy előre kellett volna gondolkodni, mert az ember nyílván nem gondol arra, hogy autista gyereke lesz.



2022. máj. 14. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
64%
Nem
2022. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
21%
Anyagilag mennyit buktok?
2022. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván függ attól, hogy most mennyire érzed nehéznek az autista gyerkőccel. Én is mindig 2 gyermeket szerettem volna, és szerintem be is vallalnam a másodikat, de nekem az első gyermekem tipikusan fejlődő, így nehéz anélkül véleményt mondani, hogy nem ismerem a helyzeteteket. A babaváró meg hagyján ha az első gyermek előtt vettetek fel, az úgyis kamatmentes már, viszont a CSOKnal súlyos pénzeket vissza kell fizetni.
2022. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
28%
Ismerősnek mindkét gyereke autista, a férje emiatt lelépett, nagyon nehéz az élete.
2022. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

A babavárót az első gyermek után vettük fel, pontosan ezzel számolva, hogy a második babával kamatmentessé válik. Tehát a babavárónál, ha nem születik meg 10 helyett 18 milliót kell visszafizetni.

A CSOK-nál pedig a 2,5 millió támogatást kell visszaadni, illetve a 10 milliós kedvezményes hitel piaci kamatozásúvá válik.

Tehát nagyon sokat bukunk.

2022. máj. 14. 13:54
 6/63 anonim ***** válasza:
83%

Bevállalnám. Nem a csok miatt. Inkább amiatt, mert mindig két gyereket szerettem volna, a férjem is. Plusz hátha jobban húzza majd a kicsi a nagyot a későbbiekben fejlődés szempontjából.


Viszont ott van a mi van ha én nem leszek, megkeserítem e a kistestvére életét, ha felnőttként ő kell anyáskodjon a testvére felett (ha súlyos az autizmus érintettsége)

2022. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
74%
Ismerek valaki, aki a harmadikat is bevállalta két autista gyerek után. A harmadik is az lett. Pokol az életük.
2022. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
85%

Valamilyen méltányossági kérelmet nem lehet benyújtani ilyen esetben? Anyagilag ez borzasztó nagy bukás.


Mi egy gyerekre vettük fel a csok támogatást. Hitelt nem. 700 ezer Ft körül, használt lakásra. Nem jött össze a baba.

Egymillió körül kellett visszafizetni.

2022. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
90%

Mit jelent, hogy még kicsi? Hány éves? Dokik nem mondták, hogy mennyire fejleszthető?

Ha annyira súlyos fokú az autizmus, hogy nagy eséllyel nem lesz képes az önálló életre (pl nem beszél, nem szobatiszta, stb), akkor nem hiszem, hogy bevállalnám.

2022. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Nincs méltányossági erre vonatkozóan. Ha az orvos kiállít egy igazolást, hogy pl az anya betegsége vagy szedett gyógyszer miatt nem javasolja a babát akkor is csak annyi méltánylás jár, hogy időhaladékot adnak a visszafizetésre.
2022. máj. 14. 14:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!