Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így a második...

Bevállalnátok így a második babát?

Figyelt kérdés

A gyerkőcöm most kapott autizmus diagnózist. Még kicsi, nem tudni milyen fokú az autizmusa és hova fejlődik majd.

Alapvetően 2 gyereket terveztünk, fel is vettük annak idején a CSOK és Babaváró támogatást/ hitelt, úgy építkeztünk. Lassan kezd sürgetni az idő, ha nem lesz meg a második baba iszonyat pénzeket kell fizetni. Ti bevállalnátok így a második babát?

Olyat ne írjátok, hogy előre kellett volna gondolkodni, mert az ember nyílván nem gondol arra, hogy autista gyereke lesz.



2022. máj. 14. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon nem irigyellek :(


Ugyan nem autista, de van sérült a családban.

A nővérem húga (azaz nekem is nővérem apai ágról). Ő koraszülött volt és abban az időben az életmentéséhez szükséges gyógyszer kikristályosodott a hallóidegein, ezért siket lett.


Szegény legidősebb nővérem egész életében az ő árnyékában élt (persze ez az anyjuknak is köszönhető!), mindig rá volt passzolva, mert az anyjuknak nem volt türelme hozzá. Mert türelem az kell, nem is kevés. Ráadásul egy nagyon akaratos, nehéz természetű lány lett belőle. Annyira "elfajult" a dolog, hogy a nővérem mondta, hogy neki sosem lesz családja, gyereke, mert örökké ott lesz a húga a nyakában. A szívem szakadt meg érte, miközben ő egyáltalán nem akarta ezt az egészet, mégis rá lett tolva. Aztán a Jóisten vagy sors, ki minek hívja, megoldotta ezt a problémát, 28 éves korában skizofrén lett, ami kezdett egyre inkább elhatalmasodni rajta, hallucinált durván, szétvagdosta a személyes iratait stb. ezért intézetbe került. Azóta is ott van, ennek már több, mint 10 éve.

Így végül a legidősebb nővérem is alapított családot.

Persze, ez nem törvényszerű, hogy mindenkinél így van, itt szerintem az anyjuk szúrta el a dolgot, az ő dolga lett volna foglalkozni a kisebbik nővéremmel.

Csak tanulságképpen írtam le a mi esetünket.


Egyébként ha lenne segítségem, akkor a helyedben bevállalnám a második gyereket.

2022. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

A pénzre reagálva.

Amit most előírtak a gyerkőcnek fejlesztést: autizmus specifikus fejlesztés, TSMT torna, korai fejlesztés, ez mind állami. Egyikért sem fizetünk. Persze később biztos lesznek szabadon választható fejlesztések pl lovasterápia, úszás, stb, az nyílván nem lesz ingyen, de ha belegondolok az egészségesen fejlődő gyereket is beíratnám valamilyen sport szakkörre.

A pelenkára is jár állami támogatás. Illetve nem esik ki egy teljes fizetés, hisz ha otthon is maradok vele, mire ovis lesz igényelhetem utána a GYOD-ot, apuka igényelheti munka mellett a GYES extrát, emelt összegű családi pótlék, stb. A végén kb annyira jön ki mintha dolgoznék. (Majdnem minimálbéren voltam)

Ami aggasztó, hogy igen, eddig tudtuk fizetni a hitelt, de ha átváltozik piaci kamatozásúvá pont duplaannyi lesz a törlesztő.

Az brutálisan sok pénz. Ja és 120 napon belül vissza kell fizetni a büntetèst. Honnan szerez az ember 120 napon belül X millió forintot?

Nagyon nehéz így...

Egyébként az elhanyagolásról én is azt gondolom, hogy hozzáállás kérdése. Egyedülálló szülőként biztos baromi nehéz lehet. De ahol van anyja- apja is a gyereknek, ott megoszlik a figyelem. Hozzàteszem az én férjem se nem 12 órázik, se éjszakai műszakot nem vállal, se korán kelnie nem kell. 8-4-ig dolgozik, utána jön haza és aktívan foglalkozik a gyerkőccel. Első pillanattól kezdve fürdet, etet, pelenkát cserél, stb. Nálunk a nagyszülők is kiveszik a részüket a nevelésből és a keresztszülők is. Sokat van velük a gyerkőc.

2022. máj. 15. 11:55
 53/63 anonim ***** válasza:
69%

Kisebb lakásba költözni és a különbözetből kifizetni? Ez nem opció? Ha jól értem, újépítésű ingatlanban laktok.

Jó eséllyel autista lenne a második is.

2022. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Kisebb lakásból jöttünk ide. Akkor nulla forint hitelünk volt. Most ha eladnánk az újat és kifizetnénk az összes hitelt, büntetőkamatokat sem tudnánk egy olyan lakást venni, ahol korábban laktunk. Most eléggé elszabadultak a lakásárak.

Arról nem beszélve, hogy egy autista gyerkőc nagyon hangos, sokat futkározik, panelban nem lenne neki jó.

2022. máj. 15. 12:20
 55/63 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ahelyett, hogy itt kérdezel (és olyan emberek válaszolnak, akik max.messziről láttak autistát), ugyanezt a kérdést tedd fel facebookon auti csoportokban! Nagyon sok családnál a több gyerekből egy érintett csak. Viszont olyanok, akik ebben benne vannak, már x év auti nevelési tapasztalattal, hitelesebb választ tudnak adni a kérdésedre.
2022. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%

24.es válaszban már válaszoltam, de annyit még hozzátennék, hogy (nekem úgy lett a kicsi, hogy nem tudtuk, hogy problémás a nagyobb). Amikor láttuk, hogy problémás, állandóan azt mondtam, ha most vállalnék, nem vállalnék be még egyet. Viszont ahogy nő a kicsi, nagyon örülök, hogy megszületett. Nekem ő ad erőt a mindennapokhoz. Nagyon nagy hiba lett volna, ha nem vállaltuk volna őt.

-mikor még nem tudtuk mi a probléma, sokszor magamat hibáztattam, biztos elrontottam mindent, stb, de ahogy láttam, hogy ugyanabban a helyzetben a kicsi teljesen más, így teljesen el tudtam fogadni a helyzetet is.


Az anyagi részét leírtad. A saját teherbírásodat gondold még át, hogy a legrosszabbak esetén bírnád-e. Illetve a férjeddel is beszeljétek át, ő mennyire bírná.

2022. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon sajnálom a helyzetet, de biztos, hogy akarjátok ti ezt csinálni? Nemcsak te, hanem a férjed is! Férfi ritkán akar autista gyerekkel foglalkozni. Mert beadhatnátok egy otthonba vagy állami gondozásba.
2022. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
87%
57-es , ez azért nagyon nem igaz ám.
2022. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
66%
Tehát volt egy hitelmentes lakásotok, ahol elfértetek hárman. De kellett egy nagyobb, hogy lehessen 2. gyerek, erre hatalmas hitelbe vertétek magatokat. Most meg muszáj a 2. gyerek, hogy fizetni tudjátok a hitelt. Biztos nem gondolkodtam volna 2. gyereken, ha ahhoz többmilliós hitel kell felvennem ahhoz, hogy vállalni tudjam. És még így sem vállalnám, mert lehet, hogy buktok 2-3 milliót, de +1 gyerek felnevelése nem 2-3 millió, hanem kb. 20 millió, amíg ki nem repül.
2022. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, ha nem születik meg a második gyerek, akkor vissza tudjátok e fizetni a “büntetést”?
2022. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!